PDA

Zobacz pełną wersję : Soft do albumów (wyświetlanie na TV).



mirhon
20-09-2005, 10:08
Szukam dobrego softu do tworzenia prezentacji zdjęć z płyty DVD, z możliwością odtwarzania w stacjonarnym odtwarzaczu. Czy zawsze zdjęcia są kodowane w mpg2?
Z tego co widziałem jakość jest fatalna w stosunku do tego co widać na komputerze. Potrzebuję softu który zrobi płytkę czytaną przez stacjonarne odtwarzacze z możliwie najlepszą jakością wyświetlanych zdjęć.

satriani
20-09-2005, 10:55
Ja używam Ulead DVD movie factory. jest tam mod. do pokazu slajdów, liczne efekty przejść, podkład audio, rozbudowany moduł menu, ruchome, dynamiczne miniatury . Kodowanie do mpeg1 (vcd) i do mpeg2 (svcd, dvd). filtry przeciwmigające, wbudowany odtwarzacz samostartujący do odtwarzania na pc (ważne przy svcd). Nie jest to oczywiście jeden jedyny niezastąpiony ale mozna poszaleć, ja go używam już dłuższy czas i jestem bardzo zadowolony. Ewentualnie moge polecić Ulead DVD workshop 2, to już konkretny soft do authoringu dvd. Dla mnie za dużo funkcji, których nie wykorzystuję.

Co do twojego pytania o jakość, to faktycznie tv to nie to co monitor w wysokiej rozdzielczości i czestotliwości odświeżania. Niestety zawsze przekodowywanie wiąże się z utratą jakości, ale np w uleadzie można ratować sie jeszcze filtrami wideo (ostrzenie, zmiękczenie, itp). Nie odtwarzałem nigdy , bo moje dvd tego nie oferuje plików jpg bezpośrednio z płyty. Może wtedy jest trochę lepiej, ale musiałbys miec taka opcję w odtwarzaczu.

Pawouek
20-09-2005, 11:05
Wez pod uwage ze system pal to tylko 720×576 wiec zdjecie "pogniecione" przez odtwarzacz DVD zeby sie zmiescilo wyjdzie duzo gorzej na TV niz na monitorze.

mirhon
20-09-2005, 11:11
Zapytam może tak:
Jeden z szefów u mnie w firmie szuka softu IMO musi być foolproof ;-) do robienia płyt DVD z zdjęciami, które robi się łatwo i przyjemnie - można je potem dać znajomym bez kompa do oglądania na TV. Do tej pory używał Pinnacla Studio ale jest to raczej do robienia filmów - zbyt wiele możliwości :-)

mirhon
20-09-2005, 11:15
Jeszcze jedno pytanie. Niektóre odtwarzacze stacjonarne czytają jpg. Czy wtedy efekt jest lepszy niż zdjęcie kodowane mpg2 (cały czas mówię o TV)?

satriani
20-09-2005, 14:16
Zapytam może tak:
Jeden z szefów u mnie w firmie szuka softu IMO musi być foolproof ;-) do robienia płyt DVD z zdjęciami, które robi się łatwo i przyjemnie - można je potem dać znajomym bez kompa do oglądania na TV. Do tej pory używał Pinnacla Studio ale jest to raczej do robienia filmów - zbyt wiele możliwości :-)

he he, albo łatwo i przyjemnie albo foolproof ;) Ale tak poważnie DVD Workshop 2, chyba spełni te oczekiwania. Strona programu (http://www.ulead.com/dws/features.htm)

satriani
20-09-2005, 14:27
Jeszcze jedno pytanie. Niektóre odtwarzacze stacjonarne czytają jpg. Czy wtedy efekt jest lepszy niż zdjęcie kodowane mpeg2 (cały czas mówię o TV)?

Jak się zastanowić to wątpliwe, bo jeśli koder mpeg2 nie zmniejszy rozdzielczości to zrobi to soft odtwarzacza skalując oryginalne (lub mozliwe do zaakceptowania)zdjęcie jpg do możliwego do odtworzenia formatu i rozdzielczości.

Jeszcze jedno. Ulead umożliwia automatyczne zapisanie zarówno pokazu w formacie mpeg1/mpeg2 jak i katalogu z oryginalnymi jpeg-ami, czy np wave-ami lub mp-trójkami.

Reno
20-09-2005, 14:45
Jeszcze jedno pytanie. Niektóre odtwarzacze stacjonarne czytają jpg. Czy wtedy efekt jest lepszy niż zdjęcie kodowane mpg2 (cały czas mówię o TV)?
Na moim marniutkim tv zdjęcia w jpg są zdecydowanie lepszej jakości od mpg. Tzn. też bardzo kiepsko ale da się coś zobaczyć.
Do robienia płytek używam (a dokładnie to raz użyłam) PS Album, spełnia w zasadzie wszystkie podane przez Ciebie kryteria poza jakością - tego się nie da oglądać, nic nie widać.

satriani
20-09-2005, 14:53
Na moim marniutkim tv zdjęcia w jpg są zdecydowanie lepszej jakości od mpg.


ale od mpeg1 czy mpeg2 i odtwarzasz na VCD (mpeg1) czy na SVCD lub DVD (mpeg2)?

stdanielo
20-09-2005, 14:56
Photo2DVD, bardzo prosty i zdjecia wygladaja naprawde dobrze