PDA

Zobacz pełną wersję : Magic Lantern - 5dmk2



5y12u3k
09-11-2009, 22:57
Magic Lantern przewinął się w wątku o filmowaniu 5D jednak wydaje mi się, że soft jest na tyle ciekawy że powinien mieć tutaj swój własny temat.

Wersja 0.1.6 wprowadziła szereg ciekawych opcji (głównie dla filmowców ale nie tylko):

* Custom cropmarks bitmap file
* Live histogram while recording
* Time remaining estimate indicator
* Automated Focus pulls
* Focus stacking
* HDR exposure bracketing
* Lens data (hyperfocal distance, DOF, etc)
* Cleaner, multi-level menus that timeout automatically
* Audio monitoring can be turned off during clip review
* Internal mic can be used (must enable audio.mic-power=1 in config)
* Output audio volume control
* Configuration file can be saved to magiclantern.cfg

Strona projektu -> http://magiclantern.wikia.com/wiki/Magic_Lantern_Firmware_Wiki

Mimo niestabilności softu większość opcji wydaje się działać poza tą najbardziej mnie interesującą HDR exposure bracketing. Co bym nie ustawił robi tylko jedno zdjęcie. Czy jest tu ktoś kto używa Magic Lantern i wspomniana opcja mu działa ?

siudym
19-11-2009, 00:35
Najbardziej cieszy video crop. Koniec z problemem winietujacych szkiel, teraz mozna wpiac np. takiego Samyanga 8mm do marka wycropowac winiete. Wczesniej mozna to bylo robic tylko w sofcie na pc tracac na rozdzielczosci (wycinajac crop apsc z pelnoklatkowego video 1080p wychodzilo nam ok 720p).

5y12u3k
25-11-2009, 12:59
no tak.. zaczynam żałować, że pozbyłem się Samyanga - jakby jeszcze wprowadzili tryb cropa dla zdjęć...

Co do bracketingu w końcu udało mi się to uruchomić, opcje Live View trzeba ustawić w konfiguracji Stills only > Stills display. Jednak nadal nie jest dobrze, maksymalny skok jaki udalo mi się uzyskać to 1EV... no cóż może w następnej wersji to poprawią.

dzik
25-11-2009, 14:53
no tak.. zaczynam żałować, że pozbyłem się Samyanga - jakby jeszcze wprowadzili tryb cropa dla zdjęć...


Nic lepiej od cropa na gotowym pliku by nie powstalo wiec tak naprawde zadna strata.

siudym
01-12-2009, 09:47
To jest pelen crop z matrycy, a nie wycinek z nagrywanego 1080p
Moge sobie wyciac w sofcie wycinek 1280x720 z klatki filmu 1920x1080, ale to zawsze juz tylko 720p. Magic lantern z tego co wiem wytnie Ci Cropa i dalej nagrywa go w 1080p. Jest roznica.