PDA

Zobacz pełną wersję : Metz SCA 3102 M4



wapa
09-11-2009, 18:47
Witam !!! czy wie ktoś jak przeprogramować adapter - Metz SCA 3102 M4 i inne adaptery firmy Metz do lamp błyskowych. Proszę nie pisać "wyślij do Foto-Technika" w Gdańsku" bo to akurat wiem. Interesuje mnie zrobienie przeprogramowania samemu :) Pozdrawiam i liczę na konstruktywne odpowiedzi.

HuleLam
09-11-2009, 20:56
Witam !!! czy wie ktoś jak przeprogramować adapter - Metz SCA 3102 M4 i inne adaptery firmy Metz do lamp błyskowych. Proszę nie pisać "wyślij do Foto-Technika" w Gdańsku" bo to akurat wiem. Interesuje mnie zrobienie przeprogramowania samemu :) Pozdrawiam i liczę na konstruktywne odpowiedzi.

Szybkie poszukiwanie zdradza, że... nikt chyba jeszcze tego nie zrobił (bo by się pochwalił...).
zdRAWki

adamowski1
11-11-2009, 22:16
W Foto technice chcą za to 50 zł o ile lampa jest na ich gwarancji,w przeciwnym wypadku krzyczą 100-wkę,zdziercy.

wapa
12-11-2009, 12:49
W Foto technice chcą za to 50 zł o ile lampa jest na ich gwarancji,w przeciwnym wypadku krzyczą 100-wkę,zdziercy.
no i teraz już wszyscy wiedzą dlaczego zadałem takie pytanie :)

wapa
15-11-2009, 20:32
no i teraz już wszyscy wiedzą dlaczego zadałem takie pytanie :)
ODWAGI PANOWIE - zapraszam do dyskusji na ten temat może jakoś znajdziemy metodę na programowanie kostek SCA. Ludzie łamią hasła, kody, PIN-y i inne dobrze zabezpieczone rzeczy to myślę, że i na to znajdzie się recepta :):);)

HuleLam
15-11-2009, 21:24
ODWAGI PANOWIE - zapraszam do dyskusji na ten temat może jakoś znajdziemy metodę na programowanie kostek SCA. Ludzie łamią hasła, kody, PIN-y i inne dobrze zabezpieczone rzeczy to myślę, że i na to znajdzie się recepta :):);)

FUT www.elektroda.pl - to Forum nie jest o tym ;)
zdRAWki

goran
04-01-2011, 15:15
zapytam z ciekawości ... czy kostka SCA 3102 M4 ma jakies ograniczenia jeżeli chodzi o pracę z lampy metz z canonem ?
Zastanawiam się czy wogóle warto adoptować lampkę metza (podpinaną wcześniej do innego systemu).

powolny
30-03-2011, 23:09
Witam.
Jak będzie wyglądać współpraca tej kostki z: Metz 40 MZ-2 i Canon G6?
Korzystam od dwóch lat z lampy Canon Speedlite 299T i jestem bardzo zadowolony ale chcę mieć mniejszą lampę i jak sądzę o większej sile błysku. Czy da się w tym układzie wykorzystać bogatszą automatykę tej lampy? A może do tej konfiguracji lepsza będzie inna kostka, jeżeli tak to która? Ciekawy jestem też odpowiedzi na pytanie kolegi HuleLam.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Witam.
Jak będzie wyglądać współpraca tej kostki z: Metz 40 MZ-2 i Canon G6?
Korzystam od dwóch lat z lampy Canon Speedlite 299T i jestem bardzo zadowolony ale chcę mieć mniejszą lampę i jak sądzę o większej sile błysku. Czy da się w tym układzie wykorzystać bogatszą automatykę tej lampy? A może do tej konfiguracji lepsza będzie inna kostka, jeżeli tak to która? Ciekawy jestem też odpowiedzi na pytanie kolegi HuleLam.

Bardzo proszę o Wasze opinie za które z góry dziękuję.

HuleLam
31-03-2011, 11:24
Bardzo proszę o Wasze opinie za które z góry dziękuję.

Niestety nie udzielę Ci autorytatywnej odpowiedzi, ale jeśli MZka zadziała prawidłowo z G6 (niestety, nie znalazłem żadnych linków na za/przeciw) - to podstawową różnicą będzie TTL kontra Automatyka lampy (299T działa tylko w Auto lampy). Jeśli możesz spróbować, to spróbuj i daj znać w wątku
zdRAWki

marcelix
16-05-2011, 23:25
Witam.

Czy mógł by ktoś wstawić zdjęcie wyprowadzeń stopki SCA 3102 (wersja M2). Z ciekawości zajrzałem do środka przy okazji rozsypując blaszki i sprężynki.

pozdrawiam,