PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia mody



regnar
05-11-2009, 01:29
Nie wiedziałem za bardzo gdzie założyć ten temat, ale mam nadzieję że tu jest do tego odpowiednie miejsce.

Natrafiłem w sieci na ciekawy tekst dotyczący fotografii mody.
http://www.zaparatu.pl/porady/fotografia/148-motografia-mody-glamour

Ktoś z Was miał już do czynienia z taką sesją? Zastanawia mnie czy osoba nie związana z żadnym magazynem itp. może na tym rodzaju fotografii coś zarobić.
Oczywiście pomijając różnego rodzaju stocki.

Yumeka
06-11-2009, 20:02
może - jeśli fotoamant najpierw wykaże się trochę cierpliwością do TFP - przedstawi swoim portfolio swój poziom jakiemuś projektantowi, sklepowi - spodoba się - zatrudnią, bo zdjęć potrzebują: zwykle na stronę, do katalogów

wizażystę można załatwić TFP - kosmetyczki rozpoczynające działalność, promocję mogą się zgodzić na współpracę: makijaż za zdjęcia, jak się postarają, tak będą miały do reklamy na stronie, na plakatach, ulotkach.
później można się dogadać o taką płacę by i kosmetyczce spłacić koszty pracy i straconego czasu
z fryzjerem - warto szukać w 2,3 klasach w technikum fryzjerskim bo są młodzi i utalentowani i mają fach w ręku, nie dość że wdzięczni bo mają praktykę, to za parę złotych stworzą cudo, będąc dumni że zarobili na tak ambitnym celu, ewentualnie procedura jak z kosmetyczką powyżej ;)

da się, sama podjęłam takie współprace, ale głównie póki co makijaże ślubne, suknie ślubne. i za zdjęcia, które się podobają, są naprawdę wdzięczni, wszyscy szczęśliwi, trzeba brać pod uwagę że kosmetyczka w opisywanym przypadku może poprosić też o wykonanie zdjęć na danej modelce danego makijażu wtedy wypada się odwdzięczyć i pohasać TFP...

wiem wiem zawile piszę przepraszam ;)

Zbyszko666
07-02-2011, 18:16
Kiedyś przychodzi takowy moment, że trzeba co nieco ustrzelić z mody, a raczej zaprezentować suknie ślubne na potrzeby WWW oraz z czasem katalog sklepowy ma być z tego zrobiony. Studio jest do dyspozycji ...tylko może panowie i panie zgromadzeni na forum coś takiego pstrykali i mogą się podzielić techniką? czy tam lekkim doradzeniem co i jak..?? i takie końcowe pytanie jakie tło będzie najistotniejsze do owej sytuacji (Wybrać czarne, czy białe lub też granatowe tło)

notic
11-02-2011, 16:28
Kiedyś przychodzi takowy moment, że trzeba co nieco ustrzelić z mody, a raczej zaprezentować suknie ślubne na potrzeby WWW oraz z czasem katalog sklepowy ma być z tego zrobiony. Studio jest do dyspozycji ...tylko może panowie i panie zgromadzeni na forum coś takiego pstrykali i mogą się podzielić techniką? czy tam lekkim doradzeniem co i jak..?? i takie końcowe pytanie jakie tło będzie najistotniejsze do owej sytuacji (Wybrać czarne, czy białe lub też granatowe tło)

Technika jest prosta.
Dobrze poustawiać światło, wybrać odpowiednie tło (w zależności co chce się uzyskać, do jakiego rodzaju strojów - wiedza i preferencje fotografa), poustawiać modela/modelkę (uważać na perspektywę, to strój jest tematem dominującym).