PDA

Zobacz pełną wersję : Intensywne kolory w systemie



SebaWolf
31-10-2009, 00:50
Może ktoś mnie oświeci, bo mi już ręce opadają próbowałem chyba wszystkiego i nic. Problem polega na tym że kolory na pulpicie (system: Windows 7) są dziwnie intensywne, ikonki itd. Zdjęcia w IE8 tez są bardziej nasycone, ale powtarzam że nie dotyczy to tylko zdjęć, ale również wszystkich przycisków ikonek itd. wygląda to tak jakby ktoś dodał gdzieś saturacji :evil:
Geforce 8500GT podłączony po DVI najnowsze drivery /probowałem tez na starszych/ dalej to samo. Ktoś zauważył u siebie podobną sytuację.

gadget_zary
31-10-2009, 00:59
używasz jakiegoś zew. menadżera do grafiki (jak np. Catalyst dla ATI) ? Jak tak to popatrz czy nie masz czegoś tam zmienione. Piszesz o IE a co z innymi przegladarkami (opera/firefox/safari/chrome) ? Mam u siebie win 7 i nie widze podobnego zjawiska

airhead
31-10-2009, 01:04
chyba też tak miałem na początku
ogólnie to tam jest w panelu sterowania zarządzanie kolorem
tam trzeba poustawiać odpowiedni wartości (czyli sRGB lub profil monitora)
albo to opcje driverów

SebaWolf
31-10-2009, 01:19
Menadżer grafiki zmienia ustawienia dla całego systemu /u mnie wogóle wyłączony/, a to samo zdjęcie otwarte w Photoshopie wyglada prawidłowo.
- Airhead - mam skojarzony profil z monitorem

mikee
31-10-2009, 14:37
Ja z kolei mialem na Windows 7 bardzo matowe kolory, sterownik Windows 7 sobie chyba nie poradzil z grafika nvidia 8400M (laptop), najnowszy sterownik ze strony nvidia dla Windows 7 jest duzo lepszy, ale musiale troche ustawienia doszlifowac, prawy klik na pulpit i masz tam NVIDIA Control Panel, tam mozesz pokombinowac suwakami.

airhead
31-10-2009, 15:12
kurcze, pamiętam, że miałem dokładnie taki sam problem... ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć, co pomogło :/

Vitez
31-10-2009, 23:46
Digital vibrance na 0% : http://www.2s2d.net/wp-content/uploads/2009/08/nvidia_cpanel.PNG

Btw problem zależy tylko i wyłącznie od tego ustawienia w sterownikach NVidii, nie od systemu operacyjnego - usuwam system z tytułu. Taki sam efekt miałbyś i na Viście i na XP i na 2000 itp jakbys ten suwak przesunął. A że pewnie zainstalowałeś/otrzymałeś akurat ten system od nowa z tak defaultowo ustawionym suwaczkiem to przypadek, niezależny od Windows 7.

SebaWolf
01-11-2009, 11:54
Vitez - Digital vibrance na 0% to szarość całkowita defaultowo jest właśnie 50%.
Problem rozwiązałem - ta saturacja wynikała właśnie z proflilu monitora EIZO S1931D65.icm i wybraniu opcji w zakładce Zarządzanie kolorem - "Połącz moje ustawienia z ustawieniami systemu", po zmianie na sRGB wygląda to normalniej, dziwne tylko że jakoś jak miałem XP nie przeszkadzało mi to i nie rzucało się w oczy jak w Windows 7.

mikee
01-11-2009, 13:58
u mnie w Windows 7 i z najnowszym sterem nvidii, wartosc ta byla na 0%, na 50% jest fajniej. zastanawiam sie tylko, czy to nie wypacza wrazen? I jakby to wygladalo, gdy sie np. wysle zdjecia do druku. Za kilka dni bede wiedzial jak przesylka dojdzie.

Janusz Body
01-11-2009, 14:03
....- ta saturacja wynikała właśnie z proflilu monitora EIZO S1931D65.icm i wybraniu opcji w zakładce Zarządzanie kolorem - "Połącz moje ustawienia z ustawieniami systemu", po zmianie na sRGB wygląda to normalniej, dziwne tylko że jakoś jak miałem XP nie przeszkadzało mi to i nie rzucało się w oczy jak w Windows 7.

A ten "profil" monitora to z dyskietki? Jeśli tak to raczej standard. Wszystkie profile z dyskietki należy natychmiast wyrzucić a dyskietke zniszczyć coby nie kusiło. :-)


u mnie w Windows 7 i z najnowszym sterem nvidii, wartosc ta byla na 0%, na 50% jest fajniej. zastanawiam sie tylko, czy to nie wypacza wrazen? I jakby to wygladalo, gdy sie np. wysle zdjecia do druku. Za kilka dni bede wiedzial jak przesylka dojdzie.

Wartość jest na 50% standardowo - zjeżdżając do zera wszystko robi się czarno-białe. Najlepiej jednak monitor oprofilować i po oprofilowaniu nie ruszać tych ustawień. :-)

Vitez
01-11-2009, 22:52
Wartość jest na 50% standardowo - zjeżdżając do zera wszystko robi się czarno-białe.

A u mnie na 0 jest normalnie i zwiększanie podbija kolory. Cóż... pewnie kwestia wersji sterowników.