PDA

Zobacz pełną wersję : canon 50d i digital photo professional



precelek
28-10-2009, 18:06
hejka,
mam canona 50d i dołączony do niego digital photo professional. zdjęcia robię wyłącznie w rawach (CR2). w tym programie robię pierwsza obróbkę.

problem polega na tym, że otwieram tego cr2 w tym programie i zdjęcie jest np. super. ostre, fajne kolory itd... jestem zadowolona. kompresuje na jpg, i ****. zdjęcie na ogół traci swoją pierwotną ostrość i tym samym jakość.
co robię źle? może mam coś źle ustawione?

na codzień korzystam z photoshop elements 5.0, ale już tak zrąbanego zdjęcia nie naprawię sobie. chciałam cr2 otworzyć z photoshop elements lub photoshop cs4, ale oba programy nie chcą mi otworzyć zdjęcia, jedynie jpg.

co mam zmienić lub zrobić. pomóżcie proszę. mam dosyć tych beznadziejnych zdjęć.

dzięki.

Krzychu
28-10-2009, 18:09
Przede wszystkim to przestać zakładać tyle wątków bo karteczkę zarobisz. Przy eksporcie do jpg - w jakim rozmiarze w pixelach i w kb zapisujesz ?
Co do w PS CS4 - zupdatować ACR i będzie działał z 50D.

Vitez
28-10-2009, 18:29
co mam zmienić lub zrobić

Na pewno nie powinieneś zakładać 6 wątków na ten sam temat :evil: .
Chyba że zamiast pomocy wolisz ochrzan za zaśmiecanie forum.

precelek
28-10-2009, 22:57
jestem tu pierwszy raz, wiec nie wiedzialam do jakiej kategori wsadzic, ale obiecuje poprawe.

co do odpowiedzi:
podczas eksportu mam do wyboru:
1. jpg
2. tiff 8bit
3. tiff 16bit
4. tiff 8 bit i jpg
5. tiff 16bit i jpg

wybieram 1; czyli jpg

jakosc wybieram: 10
rozdzielczosc: 350dpi
icc profil

i to wszystko, mam gotowego jpg.

gdzie moge zrobic update z acr, wpisuje do wyszukiwarki, i nic ciekawego nie moge znalezc.

Merde
28-10-2009, 23:20
gdzie moge zrobic update z acr, wpisuje do wyszukiwarki, i nic ciekawego nie moge znalezc.

Menu Help/Updates... :oops: