PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 400d vs 500d



dragon-pl
27-10-2009, 21:23
Siema,

mam zamiar kupic sobie lustrzanke lecz mam dylemat Mam na oku canona 450d i 500d,poniewaz co do soniakow to kilka os mi odradza ale jesli jest jakas konkretna w miare rozsadnej cenie tzn ok 3k zl to sie nie obraze za propozycje Wiec wracajac co jest lepsze 450d czy 500d.Patrzac na parametry 500d jest lepsze ale czy jest sens kupowac 500d czy nie lepiej 450d z obiektywem jakims lepszym??!!

Z gory dziekuje za wszystkie odp pozdr

UrGuR
27-10-2009, 21:33
Gdzieś na forum czytałem, że 500D to aparat o świetnym stosunku jakości do ceny, nie wiem, nie tykałem. Ja mam 450D i powiem tak - na początek jest świetny, w połączeniu z dobrymi szkłami daje możliwości. Generalnie jeśli nie potrzebujesz filmów i nie zależy ci jakoś bardzo na coś koło 1EV lepszych szumach to weź, różnica jest tylko w matrycy i filmach, czyli sofcie. A teraz troche inaczej. U mnie generalnie sprawdza sie często spotykana wersja, że jak ktoś chce czegoś więcej w fotografii to warto kupić jakieś xxD i to prawda. ja wiem, że na wiosne zaraz po zakupie 70-200 f/4 L sprzedam swoje 450D i kupie 40D, doszedłem do takiego wniosku po prawie roku używania 450tki i poczytaniu opinii ludzi, którzy dokonali zmiany, ale największy wpływ ma dla mnie ułomność AF w 450tce i ilość kl/s. Wiele tego nie używam, ale przydałoby sie, a w 450D w rzeczywistości mam dwa strzały raw + jpg w serii, potem przerwa i jeden i tak dalej z coraz większymi przerwami - troche mało.

_igi
27-10-2009, 21:35
A pytanie takie, po kiego walic seriami RAW+jpeg? ;)

UrGuR
27-10-2009, 21:40
Zawsze robie raw + jpg, rawy obrabiam, a jpgi żeby wybrać przed obróbka najlepsze zdjęcie. Z trybu seryjnego w 450D praktycznie nie korzystam bo mija sie to z celem, a z przyczyn czystej wygody chciałbym mieć ten komfort i mozliwość zrobienie czasem chociaż 5-6 zdjęć w konfiguracji raw + jpg.

ostrowin
28-10-2009, 00:50
Patrzac na parametry 500d jest lepsze ale czy jest sens kupowac 500d czy nie lepiej 450d z obiektywem jakims lepszym??!!

Panuje powszechna opinia że zawsze lepiej kupić słabsze body + lepszy obiektyw,na twoim miejscu bym brał 450D+jakieś szkło,chyba że zamierzasz dokupić w najbliższym czasie jakiś lepszy obiektyw to bierz 500D,co do obiektywu to po zakupie 450D zostanie ci jakieś 1000zł a w tej cenie to widzę tylko Canona 17-85 i zaraz pewnie zacznie się narzekanie co niektórych że to szkło jest do d*** ale za bardzo alternatywy nie masz,oczywiście w tym przedziale cenowym.Dobrze by było jakbyś powiedział co fotografujesz i do czego będzie ci potrzebny aparat,wtedy będzie można ci coś dokładniej doradzić.



poniewaz co do soniakow to kilka os mi odradza

Jak to,przecież Martyna Wojciechowska ma Alfe kiedy wyjeżdża w podróż na koniec świata.Nie chcesz mieć takiej samej???:shock::twisted::D

dragon-pl
28-10-2009, 09:54
co do Soniakow kilka os mi mowilo ze ciezko pozniej z dostepem jest:) a co do fotografowania to wszystkiego po trochu :) napewno sporty a pozniej to jakies widoczki itp:D a za jakis czas napewno kupie dodatkowy obiektyw wiec nie ma problemu

jacapa
28-10-2009, 10:06
co do Soniakow kilka os mi mowilo ze ciezko pozniej z dostepem jest:)

Kupisz wygodny plecak lub torbę i dostęp będzie lekki :mrgreen:

Vitez
28-10-2009, 11:10
Poćwicz wyszukiwanie:

http://canon-board.info/announcement.php?f=11&a=20 + '450D 500D' =

http://canon-board.info/showthread.php?t=50462