PDA

Zobacz pełną wersję : raw->jpg - fioletowy zafarb



altowiolistka
24-10-2009, 01:55
nieech mi ktos pomoże...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/7397/beznazwy1nf.jpg)
raw jest w porzadku a przy zapisie na jpg wychodzi jakis fioletowy zafarb.
profile sie zgadzaja wiec i have no idea co to..

HELP :cry:

orlen.ownlog.com
24-10-2009, 15:08
alto poka palete warstw. Mi sie czasami odcienie zmienialy w zaleznosci od ich kolejnosci, przy łączeniu.

Vitez
24-10-2009, 23:03
A gdyby tak przed zapisaniem dać 'convert to profile' i na sRGB ?

altowiolistka
25-10-2009, 11:57
ciagle jest w srgb. ehh.
warstwy nie maja nic do tego bo to przy zapisie sie chrzani nie przy splaszczaniu.

rauf
25-10-2009, 12:14
bywało ze skórą podobnie, ale raczej przy zmniejszaniu i kombinacjach z wyostrzaniem...

ustawienia jpg na max?

Merde
25-10-2009, 13:00
profile sie zgadzaja

Pokaż.

altowiolistka
25-10-2009, 14:44
nie wierzysz ze mam wszedzie srgb?;>

jpg zawsze na max

Merde
25-10-2009, 16:22
nie wierzysz ze mam wszedzie srgb?;>

Gdzieś o czymś musiałaś zapomnieć, dlatego pokaż jak wygląda to sRGB "wszędzie". Rozumiem, że ten zafarb pokazuje się gdy masz oba dokumenty (psd i jpeg) otwarte w Photoshopie? Tak to wygląda ze screenshota, ale wolę się upewnić.

rsaw
25-10-2009, 20:20
Witam
Akurat spotkałem się z dość podobnym problemem i też nie wiem, co go powoduje:
1. Otwieram tif w PS. Zapisuję do jpg-a.
2. Otwieram tego jpg-a w IrfanView - i mam inne nasycenie, słabsze (i chyba inne też nieco kolory) niż w widniejącym obok w PS-e tym samym pliku.
3. Zapisuję kopię tego pliku przy pomocy IrfanView (też jpg). Otwieram tę kopię w PS - i na kopii mam kolory jak w IrfanView, a nie jak w oryginale też otwartym w PS.

Stopień kompresji nic tu nie ma na rzeczy. Wygląda, że PS coś zapisuje do jpg-a, co każe mu inaczej go wyświetlać niż robi to IrfanView. Po przepisaniu pliku przy pomocy IrfanView to "coś" jakby się gubi.
Co to jest???
rsaw

Janusz Body
25-10-2009, 21:28
Witam
Akurat spotkałem się z dość podobnym problemem i też nie wiem, co go powoduje:
1. Otwieram tif w PS. Zapisuję do jpg-a.

W jakiej przestrzeni barw jest ten tiff? Pewnie AdobeRGB. JAK? toto zapisujesz do jpega? Pzrez Save for web? czy przez save as z zaznaczonym okienkiem do jakiej przestrzeni zapisujesz?




2. Otwieram tego jpg-a w IrfanView - i mam inne nasycenie, słabsze (i chyba inne też nieco kolory) niż w widniejącym obok w PS-e tym samym pliku.


Irfan wyświetla toto jako sRGB.



3. Zapisuję kopię tego pliku przy pomocy IrfanView (też jpg). Otwieram tę kopię w PS - i na kopii mam kolory jak w IrfanView, a nie jak w oryginale też otwartym w PS.

Stopień kompresji nic tu nie ma na rzeczy. Wygląda, że PS coś zapisuje do jpg-a, co każe mu inaczej go wyświetlać niż robi to IrfanView. Po przepisaniu pliku przy pomocy IrfanView to "coś" jakby się gubi.
Co to jest???
rsaw

Innymi słowy wszystko się zgadza. Nie kontrolujesz procesu zamiany przestrzeni barw i tyle. :) To samo jest zapewne w przypadku "altowiolistka" - gdzieś jest niejawna konwersja do sRGB najpewniej. Może jakieś "zachowaj numery RGB" albo inne podobne poustawiane w color management.

rsaw
25-10-2009, 22:50
W jakiej przestrzeni barw jest ten tiff? Pewnie AdobeRGB. JAK? toto zapisujesz do jpega? Pzrez Save for web? czy przez save as z zaznaczonym okienkiem do jakiej przestrzeni zapisujesz?

Zapisuję do jpg-a przez Save As. Sprawdziłem - tif ma ICC Profile: Adobe RGB i przy zapisie jpg-a to zostaje.


Irfan wyświetla toto jako sRGB.

Co w zasadzie wszystko mi już teraz wyjaśnia :).


Innymi słowy wszystko się zgadza. Nie kontrolujesz procesu zamiany przestrzeni barw i tyle. :)

Dokładnie. Poprawię się :).
Dziękuję za wyjaśnienia
rsaw

rsaw
26-10-2009, 22:06
Przez noc urodziło się jeszcze jedno pytanie do tego tematu - dotyczy praktyki.
Jeśli nie drukuję zdjęć, a jedynie przekazuję jpg-i, to obrabiając je dajmy na to w PS chciałbym, aby osoba postronna zobaczyła taki efekt, jaki ja widzę.
A tu k.pa, otwiera ona sobie zdjęcie w w takim IrfanView i widzi nieco co innego.
Teraz pytanie - jaka jest praktyka związana z tym problemem, bo przecież nie u mnie się stworzył, czyli jak można się przed nim zabezpieczyć?
Pozdrawiam
rsaw

Merde
31-10-2009, 15:29
Przez noc urodziło się jeszcze jedno pytanie do tego tematu - dotyczy praktyki.
Jeśli nie drukuję zdjęć, a jedynie przekazuję jpg-i, to obrabiając je dajmy na to w PS chciałbym, aby osoba postronna zobaczyła taki efekt, jaki ja widzę.
A tu k.pa, otwiera ona sobie zdjęcie w w takim IrfanView i widzi nieco co innego.
Teraz pytanie - jaka jest praktyka związana z tym problemem, bo przecież nie u mnie się stworzył, czyli jak można się przed nim zabezpieczyć?
Pozdrawiam
rsaw

Zapisywać jako sRGB, identycznie nie będzie (bo monitory są przecież różne), ale nic lepszego nie da się zrobić. Chyba że będziesz wszystkim kalibrował monitory i instalował przeglądarki z obsługą CMS.