PDA

Zobacz pełną wersję : Sx120



FunnYBoY!
24-10-2009, 00:46
Witam, czy mial ktos z Was stycznosc z tym aparatem lub ew. poprzednikiem SX110? Ciekawią mnie opinie uzytkowników tego modelu.

Pozdrawiam.

djdaniec
31-10-2009, 16:11
Hej! Wlasnie tez sie zastanawialem nad kupnem tego aparatu. Polecano mi inne aparaty i w tym tez tego i mowiono mi ze sa lepsze....Ale w koncu sei zdecydowalem na sx120 poniewaz nie mialem duzo kasy. Powiem Ci ze jestem zadowolony z aparaciku...mozna fajne fotki trzeasnac jak na taki komakt... Wczesniej mialem sony dsc w55 i roznica jest duza:)

goobie
10-11-2009, 19:34
Czy są jeszcze użytkownicy Canon SX 120 IS ??

Chciałbym kupić taki aparat dla żony, która czasem lubi pstrykać foty ale nie pasuje jej targanie lustra... ja tam bym brał z serii G ale nie da się namówić ;)

(za drogo!!! nie potrzeba!!! będę się bała go używać :mrgreen: sami wiecie...)

Alternatywa to coś z Fuji np.: FujiFilm S1500 itp, - tu kształt jakoś nie przeszkadza... ale jak ma to być aparat w miarę do kieszeni to już nie teges...

poza tym wolałbym aby to był Canon... :-D

natomiast mi przeszkadza w tym Canonie brak wizjera...
a tak poza tym czytałem dobre recenzje w internecie...

Próbowałem też z Canonami SX1 i SX10 -- "nie, za duże!!!"

ehh te dylematy....

może coś podpowiecie; ale chyba nie ma alternatywy...
chodzi nie o całkowitą małpę ani miniaturkę - dobrze by był tryb M
do 1000 pln
??
z góry dzięki i pozdrawiam

cezarycezary
11-11-2009, 17:32
g10 niedlugo spadnie z ceny - uzywke widzialem z osprzetem na allegro za 1200 pln

goobie
12-11-2009, 13:01
tez tak myśle, że spadnie ale:

1. chodzi o zakup tu i teraz:-P potrzebne na konkretny wyjazd
2. w g10 matryca za duża - 14,7 to totalna przesada w stosunku do wymiaru - więc jak juz to celowałbym w g11 - a tyle czasu nie mam aby czekać ;)
3. chodzi o nowy aparat - prezent!

ale dzięki za odzew ;)

Pozdrowionka!

eswu543
25-12-2009, 22:34
Mam dwóch Canoników : S5IS i od tygodnia SX120 is. ."120-stka" zastąpiła mi Olka SP350 jako sprzęt podręczny. Zrobiłem na niej około 100 zdjęć. Bez zastrzeżeń ! Prosty w obsłudze - menu intuicyjne.Kobieta, jeżeli ma podstawową wiedzęw zakresie obsługi aparatów cyfrowych poradzi sobie bez problemu.
Zupełnie nie żle ostrzy na MF. W pomieszczeniach przy sztucznym świetle radzę stosować tryb "wnętrze", ISO 100 200, koniecznie z lampą. Szumki, bo nawet nie szumy są wtedy minimalne. Dodatkowo warto się wspomóc MF. Podobnie w tych warunkach można focić S5IS.
A wracając do SX 120 - całkiem udany sprzęt, kupiłem go w sklepie internetowym za 740 złych.

vicodin
04-01-2010, 22:44
SX120 to świetny aparat, obiektyw miodzio ostry i wypracowany rysunek