PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5D - znikające zdjęcia



Mars_lodz
23-10-2009, 22:40
Moj problem jest dosc chyba trudny. Co jakis czas mianowicie znikaja mi z karty zdjecia. Jest to zjawisko dziwne poniewaz znikaja mi cale sekwencje, powiedzmy ze robie 50 zdjec, robie przewe 10 minut pozniej robie nastepne 20 zdjec i ...wlasnie. Przychodze wkladam karte i jest tam tylko 50 pierwszych. Po nastepnych 20 nie ma najmniejszego sladu, jakbym ich nigdy nie zrobil, zaden program do odzysku z karty nie potrafi ich znalezc, poprostu jakby ich nie bylo. Karta to PQI 16 GB, Aparat Canon 5D. Ta sytuacja strasznie mnie frustruje poniewaz nie moge sobie pozwolic by zginely mi zdjecia z jakiejs obslugi. Np dzisiaj robilem bardzo wazna rzecz, przychodze zrzucam zdjecia a tam nie ma najwazniejszych klatek. Gdyby nie to ze bylem z kolezanka, ktorej zreszta mialo nie byc to byłbym ugotowany, poniewaz sa to zdjecia dla jednego z najwiekszych polskich dziennikow. Poprostu nie moge nie miec zdjec ... Moze ktos spotkal sie z takimi objawami

airhead
23-10-2009, 23:23
jesteś pewien, że do końca się zapisały? to trochę trwa w tej puszce, szczególnie w RAW-ach. jeżeli wyjąłeś kartę w tym czasie, mogły przepaść.
pierwsze co zrób, to spróbuj działać na innej karcie

iso400
23-10-2009, 23:33
stawiałbym w pierwszej kolejności na te trzy magiczne literki PQI

blum
24-10-2009, 00:57
za iso400, kup sobie jakieś normalne (czyt. Lexar, SanDisk) karty pamięci.
Było już coś o kartach PQI (http://canon-board.info/showthread.php?t=35654) na forum.

motoko
24-10-2009, 05:56
... poniewaz sa to zdjecia dla jednego z najwiekszych polskich dziennikow. Poprostu nie moge nie miec zdjec ...

Wybacz złośliwość, ale masz taką fuchę i nie chce Ci się zainwestować paru złociszy w sprawdzone karty?

pawko
24-10-2009, 07:11
Miałem taki sam przypadek na tych kartach (PQI) na 350D .
Po wymianie na LEXAR PROF. jak "ręką odjął ".
Inne błędy jakie się pojawiały to "zepsute" pliki JPG (czarne doły zdjęć, itp.) .

Mars_lodz
24-10-2009, 10:51
Wybacz złośliwość, ale masz taką fuchę i nie chce Ci się zainwestować paru złociszy w sprawdzone karty?


Dziekuje za potwierdzenie moich podejrzen. Ten problem trudno zweryfikowac poniewaz zdarza sie to bardzo rzadko. Kupie Sandiiska.
Oczywiscie wyglada to smiesznie, przyznaje PQI w reporterce, ale skoro dziala tak samo to po co przepłacac :) Tak myslelismy, bo te karty kupiło kilku moich kolegow. Pozaty wtedy kiedy je kupowalismy roznica w cenie byla bardzo, bardzo znacząca. Jednak taka robota to jak lazenie po brzytwie. Wczoraj zniknął mi Gołota z Adamkiem szczerzący sie do siebie. A mialem takie fajne zdjecia...

airhead
24-10-2009, 11:10
jak widać wcale nie działa...

Arkady111
24-10-2009, 11:34
Miałem podobny problem na karcie PRETEC i 350D, również znikały mi całe sekwencje zdjęć. I większość programów do odzyskiwania zdjęć nie widziała tam nic. Jednak bez problemu odzyskiwał je Photorec – może spróbuj nim. Szkoda tego zdjęcia Gołoty i Adamka ;)
http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html

Mars_lodz
24-10-2009, 12:43
Miałem podobny problem na karcie PRETEC i 350D, również znikały mi całe sekwencje zdjęć. I większość programów do odzyskiwania zdjęć nie widziała tam nic. Jednak bez problemu odzyskiwał je Photorec – może spróbuj nim. Szkoda tego zdjęcia Gołoty i Adamka ;)
http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html

Arkady111
Dziekuje kolego, jestes wielki!!!!!!!!!!!!
Ten program rzeczywiscie widzi te zdjecia, a dodam ze zaden z " wiodących na rynku programow " :) nie potrafił ich odzyskać. Pozostaje pytanie otwarte dlaczego tak sie dzieje?

Arkady111
24-10-2009, 17:20
A to super, cieszę się, że pomogłem. Dlaczego on je odzyskuje? Nie wiem, cudów też nie czyni, ale działa lepiej, może dlatego, że jak piszą: "PhotoRec ignoruje system plików i zmierza ku danym leżących „pod”, więc będzie nadal pracować, nawet jeśli system plików został uszkodzony lub sformatowany kilkakrotnie."
Tak jak inni polecam zmiane karty, u mnie pomogło.
Pozdrawiam

MG1
09-11-2009, 21:31
miałem to samo na 350d z kartą sandisk 2GB extreme III. kilka razy się zdarzyło. na karcie zdjęcia były i udało się je odzyskać jakimś programem.
pamiętam, że oglądałem je wcześniej na lcd aparatu... a potem zjadło:D
wydaje mi się, że miałem wtedy słaby akumulator... (byłem w terenie i chciałem całkiem wykończyć jeden, żeby założyć drugi)

Janek1977
05-07-2011, 23:17
Podziękuję i przestrzegę w jednym. Miałem ostatnio na weselu taką sytuację, że po wejściu na salę weselną właściciel poprosił mnie czy mogę udostępnić mu kartę pamięci, bo chcą wydrukować, oprawić i wręczyć zdjęcie parze młodej podczas oczepin. Ponieważ robiłem do tej pory w RAWach, zmieniłem kartę na inną i przełączyłem się na jpg-i, po czym zrobiłem kilkadziesiąt fotek i dałem kartę właścicielowi i ponownie włożyłem kartę, na której poprzednio robiłem w RAWach (PRETEC 16GB) i dalej robiłem już w jpgach. Jakież było moje zdziwienie, kiedy podczas obróbki i przeglądania po raz 4-ty, nigdzie nie było zdjęć z oczepin. Wiedziałem, że nie jestem debilem (może tylko w małym stopniu ;-)) i nie skasowałem ich w aparacie ani podczas kopiowania, także zacząłem podejrzewać kartę. I tu podziękowania dla Arkady111 - żaden program oprócz tego, który Ty podałeś nie odszukał nic. Dzięki Tobie odzyskałem najważniejsze zdjęcia z wesela i godne imię. Jeszcze raz dziękuję i przestrzegam przed zakupem tego badziewia. "Chytry/biedny dwa razy traci". Pozdrawiam.

kqba
06-07-2011, 13:52
Ja kiedyś niechcący usunąłem całą partycję dysku ze zdjęciami i ten program mi to odzyskał. Jedyny minus, że pomieszał wszystko zmieniając nazwy plików i musiałem to sortować wg. daty innym programem.

Bangi
06-07-2011, 13:59
:cool:czyli jednak czasem marka ma znaczenie, mimo że wszytsko i tak "chińskie"

Janek1977
06-07-2011, 23:16
:cool:czyli jednak czasem marka ma znaczenie, mimo że wszytsko i tak "chińskie"

Żeby było śmieszniej, to na tym cholernym PRETEC-u widnieje napis "Assembled in Taiwan" ;-)