PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom 3



mor_feusz
22-10-2009, 09:51
Witam. Pojawila sie testowa wersja Lightroom's v3.
http://labs.adobe.com/technologies/lightroom3/
Jest to BETA publiczna - czyli mozna pobierac.

gietrzy
22-10-2009, 10:13
Witam. Pojawila sie testowa wersja Lightroom's v3.
http://labs.adobe.com/technologies/lightroom3/
Jest to BETA publiczna - czyli mozna pobierac.

Thx, mam nadzięję, że pójdzie na 7-mce.

marekk_ok
22-10-2009, 10:50
Thx, mam nadzięję, że pójdzie na 7-mce.

Na "7"- 64 bit działa.

sal
22-10-2009, 13:01
Da się toto zainstalować "obok" Lightrooma 2, a nie zamiast?

x-mac
22-10-2009, 13:13
Da się toto zainstalować "obok" Lightrooma 2, a nie zamiast?

dopiero zasysam, ale podobno tak:

This download will install the Lightroom 3 beta and will work independently alongside your installation of Lightroom 1 or higher. The beta version is intended to provide an opportunity to give feedback and as such, does not read, upgrade or import catalogs from previous versions of Lightroom. If you currently own Lightroom, please continue to use Lightroom 1 or higher for your primary workflow needs.

marekk_ok
22-10-2009, 13:14
Da się toto zainstalować "obok" Lightrooma 2, a nie zamiast?
Tak. Instaluje sie w innym katalogu niezaleznie.

airhead
22-10-2009, 13:18
wręcz nie da się tego używać zamiast 2 - zablokowano kilka opcji, żeby program służył tylko do testów, a nie pracy codziennej

mor_feusz
22-10-2009, 13:44
wręcz nie da się tego używać zamiast 2 - zablokowano kilka opcji, żeby program służył tylko do testów, a nie pracy codziennej
Niestety. Bardzo duzo opcji jest jeszcze nieaktywnych.
Na windows 7 dziala (x64), dziala obok Lightroom'a 2.

Pinio
22-10-2009, 20:04
A jak wasze wrażenia z użytkowania? Dodali jakieś ciekawe rzeczy albo w widoczny sposób coś udoskonalili?

mor_feusz
22-10-2009, 21:40
A jak wasze wrażenia z użytkowania? Dodali jakieś ciekawe rzeczy albo w widoczny sposób coś udoskonalili?
Nowy import rzuca sie os razu. Na 1 rzut oka mi sie nie podobal - ale teraz bardzo. Fajnie pomyslany (troche za szeroki ale jest OK). Collections w DEVELOP (wielki +). Dziala szybciej ( u mnie na laptopie). Wszystkie operacje na RAWach sa leko plynniejsze (nie zacina sie jak to w 2 - czasami odczuwam lekki "skok" - nie zaleznie od sprzetu -czy to laptop czy PC). Ogolnie szybszy.

kasprzak
23-10-2009, 16:41
Mam nadzieję, że polepszyli wydajność tego oprogramowania.
Po przesiadce z Lightroom 1 widać było drastyczny spadek szybkości w działaniu/obrabianiu materiału :-)

My Nick
23-10-2009, 17:19
http://tv.adobe.com/product/lightroom/

newday
25-10-2009, 20:14
Dodali export ze slideshow do mp4, super sprawa, poczekam jednak na finalną wersję.

oskarkowy
04-11-2009, 09:56
A znaleźliście może info, czy jak skończą, to wystarczy licencja z v.2, czy planują wyciągać z nas kolejne pieniądze?

Janusz Body
04-11-2009, 10:08
A znaleźliście może info, czy jak skończą, to wystarczy licencja z v.2, czy planują wyciągać z nas kolejne pieniądze?

Jak zmienili na 3.x zamiast na 2.x.x to kasa... za upgrade pewnie bedzie troche taniej

mor_feusz
04-11-2009, 10:48
Tak jak mowi Janusz Body. Za przesiadke z 1.x na 2x trzeba bylo zaplacic. Teraz pewnie to samo bedzie.

miklo
04-11-2009, 13:24
W przypadku LR3 coś przynajmniej poprawili. W przypadku C1 v5 jest w zasadzie to samo, co w V4. Zmiana nr wersji jest chyba tylko po to, żeby użytkownicy nowych aparatów nie mogli już korzystać z v4 :D Tak się robi pieniądze na nas moi drodzy ;-)

oskarkowy
04-11-2009, 13:32
Jak zmienili na 3.x zamiast na 2.x.x to kasa... za upgrade pewnie bedzie troche taniej


W przypadku LR3 coś przynajmniej poprawili. W przypadku C1 v5 jest w zasadzie to samo, co w V4. Zmiana nr wersji jest chyba tylko po to, żeby użytkownicy nowych aparatów nie mogli już korzystać z v4 :D Tak się robi pieniądze na nas moi drodzy ;-)

Postanowiłem nie komentować tej sytuacji, żeby mnie Vitez znów nie upominał na PM :mrgreen:
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będzie jakiś w miarę bezbolesny upgrade i nie będę bulił po raz kolejny za tekturkę.

sal
04-11-2009, 13:48
A znaleźliście może info, czy jak skończą, to wystarczy licencja z v.2, czy planują wyciągać z nas kolejne pieniądze?
Kiedy ostatni raz (jeśli w ogóle?) widziałeś Adobe, dające nowy duży numerek za darmo?

Postanowiłem nie komentować tej sytuacji, żeby mnie Vitez znów nie upominał na PM :mrgreen:
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będzie jakiś w miarę bezbolesny upgrade i nie będę bulił po raz kolejny za tekturkę.
Przecież masz od dawna wersję "download" :D

miklo
04-11-2009, 16:21
A da się kupić na firmę z FV wersję "download"?

mor_feusz
04-11-2009, 18:04
A da się kupić na firmę z FV wersję "download"?
A dlaczego mialo by sie nie dac. Kolejny zakup online.

miklo
04-11-2009, 18:25
Niby racja, ale w naszej nieprzewidywalnej rzeczywistości nic oczywiste nie jest.

oskarkowy
04-11-2009, 21:23
Kiedy ostatni raz (jeśli w ogóle?) widziałeś Adobe, dające nowy duży numerek za darmo?

Pewnie nie o to pytasz, ale właśnie zauważyłem, że na upartego jednak daje.
Wersja upg CS4 jest tak naprawdę pełną wersją programu, nawet się nie zająknął przy instalce o seriala poprzedniej wersji. Na pudle nie ma najmniejszej informacji o tym, że to upg, program wygląda identycznie, dopiero na naklejce z serialem są 3 małe literki. IMO żadna kontrola tego nie wykryje :-D
(ale nie powołujcie się później na mnie, jak ktoś wpadnie na tak poroniony pomysł i zrobi jak wyżej sugeruję).


A da się kupić na firmę z FV wersję "download"?

No właśnie. Nie zawsze wszystko da się odliczyć szczególnie, gdy się kupuje egzotyczny programik płacąc kartą a za potwierdzenie mając wydruk z serialem.
Chociaż w tym wypadku fakturę z wimala na pewno da się wyciągnąć.

fbartek
05-11-2009, 22:26
Mi LR3 działa wolniej w porównaniu z dwójką... Wolniej renderuje obraz, muli przy eksportowaniu. :/

sebcio80
05-11-2009, 23:13
Mi LR3 działa wolniej w porównaniu z dwójką... Wolniej renderuje obraz, muli przy eksportowaniu. :/

taka jest niestety rzeczywistosc, kazdy kolejny photoshop tez jest wolniejszy od poprzedniego i bardziej muli, tak sie nakreca rynek, software - hardware

miklo
06-11-2009, 11:44
Niekoniecznie jest to chęć nakręcania rynku. Po prostu algorytmy są coraz bardziej złożone. Kiedyś cykl wydawniczy nowego oprogramowania był dużo dłuższy i przeprowadzano daleko posuniętą optymalizację. Soft musiał być jak najmniejszy (małe ilości RAMu, małe dyski) i jak najszybszy (wolne proce, wolne pamięci, wolne dyski itp). Teraz rozwój sprzętu zastępuje optymalizacje. I nikomu nie chce się w nią bawić, bo po pierwsze soft jest na tyle skomplikowany, że lepiej iść krótszą drogą, aby kod był bardziej przejrzysty, a po drugie jak będziemy optymalizować i dopieszczać, to konkurencja wypuści nieoptymalizowany soft i zdobędzie rynek.

Reasumując: odrzućmy teorie spiskowe ;-)

kubaj
06-11-2009, 12:05
wada takie postepowania jest utrata klientow jesli soft/urzadzenie nie dziala tak jak chcemy i jak powinno, wyobraz sobie beznadzieny telefon hmm nokii zawieszajacy sie symbian czy wolno dzialajacy ... kupisz drugi raz nokie czy wezmiesz cos innego

miklo
06-11-2009, 12:15
Softu nie kupuje się co dwa miesiące. W kolejnym cyklu trzeba być znowu wcześniej niż konkurent ;-)

blickwn
28-03-2010, 14:50
Lightroom 3 beta 2 Now Available

Here's a quick summary of what's new in this release:

- Improved performance throughout the application for faster importing and loading of images

- Native tethered shooting support for select Nikon and Canon DSLR cameras

- Luminance noise reduction has been added to the previous color noise reduction improvements available in the first public beta for outstanding overall high ISO quality

- Support for importing and managing video files from DSLR cameras for better overall photographic workflow control

- Improvements to the import experience in the first beta to reflect public feedback

- Improved watermarking functionality from the first beta to reflect public feedback


Reszta pod linkiem:
http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2010/03/lightroom_3_beta_2_now_availab.html

Dodatkowo:
http://blogs.adobe.com/lightroomjournal/2010/03/additional_lightroom_3_beta_2.html

Download tutaj:
http://labs.adobe.com/technologies/lightroom3/

Cichy
02-04-2010, 09:33
Moje wyniki pomiarów :)

Lightroom 2.6 (T8300, 2.4, 4GB, Vista 32bit)

Import 1000 RAWów = 1:55 sek
Export 10 Rawów = 0:55 sek

Lightroom 3 b2

Import 1000 RAWów = 1:00 sek
Export 10 Rawów = 1:17 sek


Lightroom 2.6 (64-bit, Core i3 330M, 6 GB, W7)

Import 1000 RAWów = 1:38 sek
Export 10 Rawów = 1:25 sek