PDA

Zobacz pełną wersję : czytnik kart psuje zdjecia



yasin
05-07-2004, 16:20
kupilem czytnik kart Hama w syfiastym media (gownie) markt'cie, i po zgraniu zdjec na kompa czesc jest zepsuta, zmienione kolory, pol zdjecia, albo inne szopki, czy to wina czytnika, zakladam ze to czytnik ale wole sie upewnic zanim tam pojade, te same zdjecia czytane po kablu z aparatu sa normalne
czytnik Hama usb2.0 9in1

Aszu
05-07-2004, 17:49
Ale checa,
Jak dla mnie czytnik to czytnik - czysta mechanika.
Ja na poczatek sprawdziłbym, czy nie mam wirusa, potem przeinstalował sterownik do USB (chyba że sam czytnik ma swój sterownik - to trzeba przeinstalowac najpierw jego).
Jeśli masz możliwość sprawdź u kolegi/koleżanki jak działa u niego. Jak to nie pomoże wal z maczugą do Media (Syf) Marketu i zrób mały porządek. Zostaw Panie przy kasie bo one niczemu nie sa winne. :wink:

yasin
05-07-2004, 21:12
dzieki za re, wirusa nie mam, chyba ze sie kryje :) jutro sprawdze u kumpla, ale cos czuje ze bede musial uderzyc do mm, jak juz cos tam kupuje i sa problemy (zazwyczaj sa) to nigdy z kasjerkami nie gadam :P nigdy wiecej MM nigdy :|

Arturc
22-07-2004, 07:59
Mam dokładnie taki sam efekt, czytnik Hama USB2.0 9in1 z MM, zdjęcia podzielone i przesunięte połówki, zniekształcone kolory. Coś mi się wydaje, że to jednak wina czytnika, choć sterowników nie instalowałem, działa ze standardowymi z XP, ale może w tym jest problem.

DoMiNiQuE
22-07-2004, 08:18
a masz porawnie zainstalowane sterowniki do USB 2.0 w XPku + ServicePack 1 ??

Aszu
22-07-2004, 14:07
Do kosza z czytnikiem!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vitez
22-07-2004, 16:50
Do kosza z XP !!!!!!!

Aszu
22-07-2004, 17:13
do kosza z forum :wink:

Zapędziłem się!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

DoMiNiQuE
22-07-2004, 17:18
Do kosza z XP !!!!!!!

To nie jest metoda...
...bez urazy Vitez ale jak ktos pisze "Do kosza z XP" (i zapewnie klika na win98
https://canon-board.info/imgimported/2004/07/lama-1.gif
źródło (http://www.dominique.neostrada.pl/stuff/emots/lama.gif) ) to po prostu dla mnie nie ma zielonego pojecia o tym systemie albo nawet wogole o komputerach :roll:
tym bardziej ze mowimy o obsludzie USB...

Vitez
22-07-2004, 17:24
]
...bez urazy Vitez ale jak ktos pisze "Do kosza z XP" (i zapewnie klika na win98)

Teraz klikam na 2000Pro , w domu mam ladnie poustawiane win ME (troche sie nameczylem by dobrze dzialal ale dziala).


to po prostu dla mnie nie ma zielonego pojecia o tym systemie albo nawet wogole o komputerach :roll:
tym bardziej ze mowimy o obsludzie USB...

Nie trafiles z tym pojeciem o komputerach. Mam po prostu inne zdanie, na podstawie byc moze innych potrzeb czy wrazen.
Czyjes odmienne zdanie raczej powinno sie szanowac niz szykanowac w stylu "bez urazy ale sie nie znasz" . To ze ktos, z wlasnych powodow nie lubi XP wcale nie jest dowodem na to ze nie zna sie na komputerach... jest jedynie odmiennym zdaniem wobec twojego.

DoMiNiQuE
22-07-2004, 17:31
Teraz klikam na 2000Pro
noo to co innego :)


w domu mam ladnie poustawiane win ME (troche sie nameczylem by dobrze dzialal ale dziala).

Gratuluje dokonania rzeczy prawie niemozliwej ;)



Nie trafiles z tym pojeciem o komputerach. Mam po prostu inne zdanie, na podstawie byc moze innych potrzeb czy wrazen.
Czyjes odmienne zdanie raczej powinno sie szanowac niz szykanowac w stylu "bez urazy ale sie nie znasz" . To ze ktos, z wlasnych powodow nie lubi XP wcale nie jest dowodem na to ze nie zna sie na komputerach... jest jedynie odmiennym zdaniem wobec twojego.
No tak pewnie to kwestia gustu - ale je po prostu nie trawie ludzi, ktorzy maja nadal klapki na oczach i wywyzszaja win98 ponad wszystko.

Aszu
23-07-2004, 10:13
Ludzie, o czym wymówicie, Windows XP, 2k, ME?
Na laptopie mam XP, bo taki był, a na stacjonarnym mam 2k OEM.
Oczywiście mam nadzieję, że rozmawiamy o legalnym oprogramowaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przecież taki soft kosztuje!

DoMiNiQuE
23-07-2004, 10:58
oczywiscie ze kosztuje ...gdybym tylko mogl zrezygnowac z oprogramowania, ktorego uzywam to podziekowal bym za wspolprace z panem Billem :/

P.S.
a windowsa mam legalnego oczywiscie :wink:

Aszu
23-07-2004, 12:44
Zawsze można mieć LINUXA. Ale nie widziałem sterowników pod LINUXA do Canona 10D.

DoMiNiQuE
23-07-2004, 13:00
Zawsze można mieć LINUXA. Ale nie widziałem sterowników pod LINUXA do Canona 10D.

a po co sterowniki ?? (choc pewnie w nowych dystrybucjach bedzie dzialal) skoro mozna podlaczyc czytnik :)

Aszu
23-07-2004, 13:45
Tak, ale sam aparat musi zostać rozpoznany - i to nie jako USB - tylko jako Canon 10D. Niewydaje mi się, żeby sterowniki były zaszyte w systemie!.

Czytnik traktowany jest jako USB.

DoMiNiQuE
23-07-2004, 14:09
Tak, ale sam aparat musi zostać rozpoznany - i to nie jako USB - tylko jako Canon 10D. Niewydaje mi się, żeby sterowniki były zaszyte w systemie!.

Czytnik traktowany jest jako USB.

eee jakies dziwne teorie wymyslasz ;) nie testowalem z 10D pod linuxem (bo nie posiadam :( ), ale np z A80 dziala bez problemu (kiedys testowalem tez z hp i tez dzialal) - dla chciacego nic trudnego. musze sprawdzic jeszcze czy z 300D beda jakies problemy :roll:

Aszu
23-07-2004, 14:19
Do odważnych świat należy.

Pamietaj, że na szynie USB są jakieś napięcia. Jeśli sterownik do aparatu nie ureguluje poziomów do odpowiednich, możesz spalić w najlepszym wypadku złacze USB w aparacie, w najgorszym cały aparat.

DoMiNiQuE
23-07-2004, 14:27
Do odważnych świat należy.

Pamietaj, że na szynie USB są jakieś napięcia. Jeśli sterownik do aparatu nie ureguluje poziomów do odpowiednich, możesz spalić w najlepszym wypadku złacze USB w aparacie, w najgorszym cały aparat.

pierwsze slysze ;P akurat z USB to pisalem prace dyplomowa i nie przypominam sobie o czyms takim :lol: USB ma stale napiecie :mrgreen:

Aszu
23-07-2004, 14:29
A to przepraszam. :mrgreen:

Anonymous
26-07-2004, 15:12
ja mam z kolei czytnik typhoon 2.0 8 in 1 i tez mi chrzani zdjecia. W ten sam sposob jak ktos opisal parenascie pozycji wyzej.
pozdr.

Vitez
27-07-2004, 00:44
Czytniki 6in 1 8 in 1 itp... ehh.
Przypomina sie pewne powiedzonko: "jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego" :roll:

Anonymous
27-07-2004, 11:22
Czytniki 6in 1 8 in 1 itp... ehh.
Przypomina sie pewne powiedzonko: "jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego" :roll:
glupoty piszesz.

Aszu
27-07-2004, 15:43
Czytniki 6in 1 8 in 1 itp... ehh.
Przypomina sie pewne powiedzonko: "jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego" :roll:
glupoty piszesz.

Ale tak jest w rzeczywistości.
Jak się cos kupuje to ma robic jedną konkretną rzecz, ale za to dobrze.
Czytniki też są raczej predefiniowane pod konkretne typy kart, resztę dodał producent "w ostatniej chwili" żeby uatrakcyjnic ofertę :wink: :mrgreen: :idea:

Anonymous
27-07-2004, 16:12
Nie zgodze sie z tym. Rozumujac tym tokiem moja nagrywarka dvd powinna nagrywac tylko dvd a cd juz nie, bo to swiadczyloby o tym, ze jest tandetna. Photoshop powinien odczytywac tylko jeden format zdjec - oczywiscie format psd, a odtwarzacze samochodowe nie powinny czytac mp3. Czytnik kart to bardzo prosty schemat i nie widze zadnego problemu aby laczyc w nim rozne typy kart.

Aszu
27-07-2004, 16:14
]
pierwsze slysze ;P akurat z USB to pisalem prace dyplomowa i nie przypominam sobie o czyms takim :lol: USB ma stale napiecie :mrgreen:

Ok, jak w takim razie płynie strumień danych w USB. Zakładamy, że napięcie mamy stałe.
Jak PC ma rozpoznać - bez sterowników, co to za dane płyną i do czego, jak zmusic dane z aparatu, żeby popłynęły do PCta?

Po coś ten sterownik jest potrzebny!!!!!!!!!!!!!!

Ja pisałem pracę dyplomowa o sterownikach PLC z podłączeniem do PCta.
Bez sterowników ani rusz!!!!!!!!

USB ma to samo!

[ Dodano: 27 Lipiec 2004 ]

Nie zgodze sie z tym. Rozumujac tym tokiem moja nagrywarka dvd powinna nagrywac tylko dvd a cd juz nie, bo to swiadczyloby o tym, ze jest tandetna. Photoshop powinien odczytywac tylko jeden format zdjec - oczywiscie format psd, a odtwarzacze samochodowe nie powinny czytac mp3. Czytnik kart to bardzo prosty schemat i nie widze zadnego problemu aby laczyc w nim rozne typy kart.

no i masz 2 lasery.
jeden do CD, drugi do DVD.
To jaka technologią są one połączone jest nieistotne. Ważne jest że sa 2

DoMiNiQuE
27-07-2004, 21:19
Aszu tworzysz mity ...

Vitez
28-07-2004, 02:51
Czytniki 6in 1 8 in 1 itp... ehh.
Przypomina sie pewne powiedzonko: "jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego" :roll:
glupoty piszesz.

... A cyfrowki wbudowane w komorki robia sliczne zdjecia :roll: .
Pisze o rozwiazaniach "na sile" a nie z rozmyslem od zera przygotowywanych do multitaskingu i multiuzytecznosci (np wlasnie komora z cyfrowka vs Photoshop).

Ale skoro to dla ciebie tylko glupoty to i tak sie nie przekonasz, nawet mimo wielu wyzej przytoczonych przykladow ze czytniki "all in one" psuja zdjecia.

Arturc
01-09-2004, 14:26
Wracając do głównego wątku, czy udało się rozwiązać problem psucia zdjęć przez czytnik ?

Voytas
01-09-2004, 16:37
gdy ten watek sie pojawil i go przeczytalem cieszylem sie ze moj czytnik nie robi takich numerów (tez mam hama 9in1). Ostatnio zgrywalem zdjecia z weselicha i podczas pierwszej selekcji :) moim oczom ukazalo sie ppsute zdjecie zdziczalem grrrr. te czytniki chyby wszystkie maja taka wade. Jedyny sposob to zgrac "zepsute" foty przez aparat.

satriani
07-09-2004, 16:40
Więc uważacie że to wina USB2 czy samego czytnika.
Czy w czytnikach USB 1.1 taka sytuacj ateż miała miejsce

yasin
07-09-2004, 17:13
no i dalej nie wiem co z tym cholernym czytnikiem, teraz bede sie bal go uzywac, narazie oddalem go na reklamacje do MM syfu, i czekam juz drugi tydzien, ale nawet jak mi go oddadza i powiedza, ze dobry :| to przeciez nie moge zaufac takiemu gniotowi, a jak za ktoryms razem zgram foty i wykasuje z aparatu, a potem sie okaze, ze foty zwalone, to przeciez kogos #$**#@% :|

Tharsane
07-09-2004, 19:43
no i dalej nie wiem co z tym cholernym czytnikiem...|

Hmm, a moze wymienisz na cos pojedynczego ?

Bo z dyskusji wynika ze to tylko te "kombajny" psuja.

ja uzywam cus takiego:
http://www.i-tec.pl/index_11a.htm
Jak narazie u mnie wszystko jest ok.

yasin
07-09-2004, 20:25
zobaczymy co orzekna w MM, ale raczej tego szmelcu juz nie bede uzywal, moze mi oddadza kase, a jak nie to przepadnie prawie 100 pln :cry:

sal
08-09-2004, 07:13
To ja się może podepnę - możecie polecić jakiś tani czytnik do CF? Tylko do CF, bo do niczego więcej nie mam potrzeby :) Wymóg to USB 2.0. No i może jakiegoś sensownego sprzedawcę tychże na Allegro?

satriani
08-09-2004, 10:30
W Vobisie mozna kupić chyba Kingstona za 30,- pln tylko na CF , ale chyba na usb 1.1

sal
08-09-2004, 20:04
W Vobisie mozna kupić chyba Kingstona za 30,- pln tylko na CF , ale chyba na usb 1.1 E. USB1 mnie nie interesuje... Zastanawiam się teraz, czy kupować Sandiska CF-only za ~90zł, czy jakiegoś all-in-one 'noname' za połowę tej sumy...

Vitez
08-09-2004, 20:34
Zastanawiam się teraz, czy kupować Sandiska CF-only za ~90zł, czy jakiegoś all-in-one 'noname' za połowę tej sumy...

Przeczytaj ten watek i wysnuj odpowiedni wniosek :roll:

sal
08-09-2004, 20:37
Przeczytaj ten watek i wysnuj odpowiedni wniosek :roll: A czytałem, czytałem. Tak ze 3 razy :) Coby czegoś nie pominąć. Ale jednak dylemat i tak mam :) Chociaż - wolę zapłacić więcej i mieć potem przyjemność :)