PDA

Zobacz pełną wersję : Folia czy szkło na LCD



tombas
21-10-2009, 09:08
Ciekaw jestem czego używacie do ochrony LCD (zaraz podniosą sie głosy, że niczego, po co i że nie da się zarysować wyswietlacza:-D ) otóż da się zarysowac, wiem bo sam tego dokonałem:-D. Do tej pory naklejałem folie ale zastanawiam się nad szybką ze szkła, jakie są Wasze doswiadczenia z nimi?

mor_feusz
21-10-2009, 09:49
Porysowac sie da (w firmie kolegi jak zmieniali lokalizaje to przewozznicy nie zabezpieczyli monitorw i sie porysowaly - i to mozno).
W firmie u mnie sa same LCD, w domu tez mam + laptopy + LCD TV i nie uzywam nic. Nie zarysowalem (wiem zes sie da). Dbam i czyszcze uzywajac sciereczki a "microfibry". Zona wyczaila w sklepie fajny zestaw sciereczek (kolory do d***, zolty, rozowy......) - dzialaja super. Wycieraja, i nie zostawiaja zarysowan.
Kiedys na Edgware Road w kafejce internetowej byly LCDki gdzie byla nalozona folia. Porazka. Odblaski, znaczenie wiecej niz normalnie.

tombas
21-10-2009, 09:57
może troche mało precyzyjnie się wyraziłem:-D chodziło mi o wyswietlacze lcd w aparatach:mrgreen:

XLesio
21-10-2009, 10:13
Szkiełka które można kupić na allegro doskonale się sprawdzają. Kupiłem takowe do 1000D drugiej połowy. Cienkie, precyzyjnie wykonane, hartowane. Po naklejeniu na body właściciwe nie widać różnicy - a jednak poprawiają ci nastrój ;)

APP
21-10-2009, 10:49
Miałem folię Bilora, żadna tam super-hiper, ale spełniała swoje zadanie i generalnie nie przeszkadzała (choć LCD w 350D pozostawia spory margines) ... przynajmniej do momentu zakupu szybki GGS ;)

Jedno jest pewne -po zmianie na szybkę GGS do folii już nie wrócę.
Folia jako taka nie przeszkadzała, ale jakość obrazu z szybką jednak zdecydowanie lepsza, a i aplikacja nie taka problematyczna. Co sezon nie trzeba też na nowo docinać i aplikować. Łatwo o niej zapomieć, choć w 350D pasek z miejscem na logo (u dołu) jest dość szeroki (w innych wersjach, np. tam gdzie jest tylko obwódka, szybka na pewno sprawia wrażenie właściwie "nieobecnej"). Szczegółowych porównań nie robiłem, ale przy ostrym świetle itp. praktycznie jak "goły" LCD -brak jakichś dodatkowych odblasków itd.
Nie zauważyłem aby taśma mocująca gdzieś się odklejała itp. Jedyny "obiektywny" detal, na jaki warto zwrócić uwagę (przed przyklejeneim), to symetria czarnej obwódki -u mnie jedna strona jest minimalnie (naprawdę minimalnie, ale jednak) szersza -po naklejeniu równiutko na wyświetlacz, patrząc pod niewielkim kątem włazi jednak na aktywną część LCD).

Ciekawostka -w samym narożniku szybka minimalnie (ledwo widoczne) ukruszyła się już pierwszego dnia (nie przypominam sobie aby aparat miał kontakt z czymkolwiek więc przycznyna ma łatkę "nieznana"), od tamtej pory jednak absolutnie bez zastrzeżeń. Jestem ciekaw jak to będzie teraz po zimie, choć na podstawie dotychczasowych obserwacji jestem raczej spokojny.

W moim przypadku (raczej delikatnie obchodzę się ze sprzętem) szybka to takie dmuchanie na zimne ("żeby sobie głowy nie zawracać"), więc moja opinia może nie być wystarczająca, niemniej rys / rysek / zmatowień itp. narazie brak (prawie rok). Pomimo wpadki z tym rogiem, bardzo chwalę sobie zakup i jeśli ktoś "ma potrzebę" ze spokojem polecam -raz a dobrze.

P.S.
Dla dociekliwych :-P -na komórce (o pilocie od TV nie wspominając) żadnej folii ani innych tego typu wynalazków nie używam, ale komórka zawsze ląduje w miękkiej kaburze, a aparat jednak dynda na klacie / na boku :wink:

MTBTREK
21-10-2009, 13:08
A ja mam akurat złe doświadczenie z szybkami GGS. Nakleiłem zarówna na 40d jak i na nowe 5d mark II i po mniej więcej 6 miesiącach użytkowania, zarówno na jednej jak i na drugiej szybce pojawiły się nadkruszenia, które potem zmieniły się w pęknięcia. Aparaty przechowywane w torbach fotograficznych, żadnych innych uszkodzeń się nie nabawiły. Nie było żadnych złych "incydentów". Tak że sądzę iż te szybki są b. kruche i wystarczy niewielki nacisk aby się nadkruszyły a w dalszej konsekwencji pękły.
Usuwanie tych szybek też nie należy do najłatwiejszych czynności i przy zdejmowaniu z 40d miałem strach. Na szczęście udało się bez najmniejszego szwanku - ale więcej tych szybek już kupować nie będę.

APP
21-10-2009, 13:40
(...) po mniej więcej 6 miesiącach użytkowania, zarówno na jednej jak i na drugiej szybce pojawiły się nadkruszenia, które potem zmieniły się w pęknięcia (...) Nie było żadnych złych "incydentów" (...)

To ciekawe, co piszesz, MTBTREK. Teraz sam czekam z niecierpliwością co napiszą inni...

jaś
21-10-2009, 13:51
szyba GGS, przez folię gorzej widać jak miałem 350 to mi było wsio ryba bo i tak małe i nic nie widać, używałem i szyby i folii, bez porównania na korzyść szyby, ale przy tych nowych wyświetlaczach 3" to mz tylko szyba, znacznie lepszy kontrast, jak się przybrudzi to chuchasz i czyścisz o podkoszulek, z folią to juz nie jest tak prosto, dodatkowo poprawne naklejenie folii jest wysoce upierdliwe, a szybę naklejasz bez żadnych problemów.

airhead
21-10-2009, 14:07
To ciekawe, co piszesz, MTBTREK. Teraz sam czekam z niecierpliwością co napiszą inni...
dziwne rzeczy
mam, używam od pół roku do roku (dokładnie nie pamiętam), a aparat bardziej morduje niż używam,
sprzęt używam codziennie i żadnego pokruszenia nie zauważyłem

najeli
21-10-2009, 14:59
Mam szybkę (kupowałam chyba u kubiska, nie pamiętam jaka, chyba właśnie GGS) i działa jakby jej nie było -- naklejona prawie rok temu, zero problemów.

MTBTREK
21-10-2009, 15:11
Może trafiłem na jakąś wadliwa serię, albo mam za mocny ścisk w łapce :-). Koszt szybki nie poraża a zdjąć się da, więc każdy może popróbować.

RUTRA007
21-10-2009, 16:06
Mam doświadczenia z foliami i szybką. Drugie rozwiązanie jest super.

filip71
22-10-2009, 21:21
Mam doświadczenia z foliami i szybką. Drugie rozwiązanie jest super.

uważam jak powyższe a dodatkowo folia złazi pod wpływem wyższej temperatury (mnie w trakcie wakacji w Egipcie).

paweleverest
26-10-2009, 22:39
Pod wpływem tego postu postanowiłem kupic szybkę i zastąpic nią folie którą miałem na LCD. Paczka przyszła dzisiaj i wnioski sa takie: Do foli już nie wracam !!! :D. Pomijając wyższa jakośc materiału, łatwośc i szybkośc w zakładaniu i brak zniekształceń obrazu to jak przypomne sobie dzisiejsze czyszczenie LCD z kleju to głowa zaczyna mnie boleć ;).

Sunders
26-10-2009, 22:57
Pod wpływem tego postu postanowiłem kupic szybkę i zastąpic nią folie którą miałem na LCD. Paczka przyszła dzisiaj i wnioski sa takie: [B]Do foli już nie wracam !!!(...) jak przypomne sobie dzisiejsze czyszczenie LCD z kleju to głowa zaczyna mnie boleć ;).
Podobno jeśli szybka jest kiepskiej jakości lubi pękać i się kruszyć. Wydaje mi się, ze najlepiej nie kleić niczego-jakoś mi się LCD mimo braku "naklejek" nie rysuje;)

@rturo
26-10-2009, 23:31
Mam szybkę GGS na LCD w 40D od około roku i jak na razie nie widać na niej żadnych rys, pęknięć itp. Nawet jak miałbym zmieniać szybkę raz do roku to i tak się opłaca (cena to ok. 30zł.). Jakość ekranu w 40D jest jaka jest, pogorszyć się jej już nie da :] , a przynajmniej człowiek jest spokojny i nie musi się obchodzić z aparatem jak z jajkiem.

oxydum
26-10-2009, 23:49
Używałem folii ale odklejała się i zbierała wszyskie śmieci z okolicy, któregoś pięknego dnia folia odleciała z wiatrem. Na szybę nie moge sie zdecydować.

ecki74
27-10-2009, 00:30
Używałem folii ale odklejała się i zbierała wszyskie śmieci z okolicy, któregoś pięknego dnia folia odleciała z wiatrem. Na szybę nie moge sie zdecydować.

Oj zdecyduj się zdecyduj, a napewno nie pożałujesz wydanych maksymalnie 40 zł. Dawno już porzuciłem folię na rzecz szkiełka i powiem ,że do folii już nie wrócę :)

dariuszpicasso
27-10-2009, 01:13
ja na 30D mialem szklo ! naprawde genialne rozwiazanie.

Doleslav
27-10-2009, 01:32
Mam szklo GGS już na trzecim aparacie. Żadnych zastrzeżeń. Radzę jednak przy naklejaniu zrobić to schludnie i równiutko, bo potem będziesz na to często patrzył, a z odklejaniem jest trochę kłopotu, bo mogą zostać ślady kleju na krawędzi ekranu. Benzynka ekstrakcyjna załatwia sprawę.

tezmarek
27-10-2009, 01:52
Wszyscy są zachwyceni szklanymi osłonami, ja jednak mam kilka uwag.

Osłona szklana GGS (ma ją w ofercie wielu sprzedawców) jest znacznie
bardziej przejrzysta niż folie, ale... Warstwy przeciwodblaskowe (jeśli w
ogóle są) są tak mizerne, że odbić jest znacznie więcej niż w wypadku
dobrego wyświetlacza saute (np. Canona 5DMKII lub 50D). Zanim ją
przykleiłem, przesłoniłem połówkę ekranu osłoną i porównałem odbicia od lamp
żarowych, świetlówek i przy świetle dziennym. Powtórzę jeszcze raz - z
osłoną odbicia są znacznie wyraźniejsze.

Druga rzecz - klej. Osłona mocowana jest na materiale 3M, który ma naprawdę
dużą przyczepność. Moim zdaniem - zbyt dużą. Zrobiłem próbę przyklejenia małego
fragmentu i odklejenia - jest bardzo ciężko. Niektórzy sugerują, żeby odklejać po podgrzaniu suszarką - być może jest to jakiś sposób.

kantor
27-10-2009, 21:40
Szybki nigdy nie używałam natomiast folia spisuje się doskonale. http://www.foto-tip.pl/sklep/uniwersalna_szklana_oslona_lcd_2_5_cala-p-1295.html dokladnie taką mam :) koszt niewielki a wyświetlacz się nie rysuje więc chyba warto zainwestować kilka zlotych

andrewjohn
27-10-2009, 22:13
Ja również używam szkła hartowanego GGS od ponad roku i jestem bardzo zadowolony-żadnych ukruszeń ani innych problemów. Nie wiem, czy bez tego porysowałbym ekran, ale mam przynajmniej czyste sumienie...

jac+
27-10-2009, 23:02
40D - użytkowany przeze mnie ponad rok. Od początku bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń LCD. Pomimo to stan wyświetlaczy - wzorcowy. Jeśli jednak ktoś widzi konieczność naklejania czegokolwiek - odradzam folie hama. Dostałem to ustrojstwo jako gratis do jakiegoś zakupu. Gdy kupiłem 40D, aby chronić moje nowe "cacuszko" nakleiłem w/w folię na tylny ekran. Opis na folii głosił, że jest idealnie transparentna, łatwa w montażu i demontażu, oraz niepozostawiająca żadnych śladów po jej usunięciu. Montaż - faktycznie łatwy. Co do transparentności - owszem była, jednak folia dziwnie załamywała światło przekłamując obraz. Demontaż - o matko!!! Próbując ściągnąć to diabelstwo obawiałem się chwilami, że wyrwę szybkę wyświetlacza! W końcu się udało - folia w garści, ekran (ku mojemu zdziwieniu) - na swoim miejscu. Jednak to nie był koniec. Usuwanie szorstkiego nalotu z ekranu kosztowało mnie z godzinę polerowania microfibrą. Tak jak obiecywali - nie został nawet ślad. Tylko zapomnieli wspomnieć o tej godzince polerowania :) Od tamtej pory - nigdy więcej folii.

janmar
27-10-2009, 23:31
Używałem folii. Od roku szybka GGS na jedynce i G9.Zdecydowanie polecam szybkę.LCD
a właściwie szybka osłaniająca ekran montowana przez producenta w korpusie aparatu nie jest trudna do zarysowania.Wystarczy kontakt z suwakiem kurtki czy nawet guzikami koszuli itp..

allxages
27-10-2009, 23:38
a na pilota do tv co polecacie? bo oryginalna folia nie jest az taka spoko..:twisted:

tezmarek
28-10-2009, 00:54
a na pilota do tv co polecacie? bo oryginalna folia nie jest az taka spoko..:twisted:

Szybkę oczywiście... ;)

jac+
28-10-2009, 00:55
Prezerwatywę. Funkcjonalność pilota może stanie się problematyczna, ale nawet zalanie piwem mu nie zaszkodzi :mrgreen:

dariuszpicasso
29-10-2009, 01:08
ktos tam kiedys tam z moich znajomych owijal folia do zawijania zywnosci a pozniej suszarka cos tam motal;) w miare to wygladalo ale po co ?;) pilot to koszt 20-40 zl wiec warto co pare lat wymienic;D

p.s z prezerwatywa bylo ********e;)

Daniell
05-12-2009, 16:31
A czy ktoś z forumowiczów orientuje się jak wygląda sprawa wymiany oryginalnej szybki w serii xxD?? Czy istnieje możliwość(oczywiście w serwisie) wymiana samej szybki czy jest ona integralną częścią obudowy? Jaki jest ewentualny koszt wymiany?

siudym
05-12-2009, 16:49
W 20D nie mam nic, bo lcd jest taki, ze normalnie malo co widac, a gdzie jeszcze folia do tego.. :)
Ale w 5Dm2 mam szklo GGS takie uniwersalne 3" - naprawde polecam, swietna sprawa, wykonanie itd. Mialem do wyboru wersje dedykowana 40/50D i uniwersalna 3" - lepiej kupic uniwersalna, bo nie ma na niej zbednych podpisow (estetyka) - jest tylko male logo GGS z boku.

dedykowana:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/6182/20091205882.jpg)
uniwersalna.:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/6299/20091205883.jpg)

barman_pl
05-12-2009, 18:21
...lepiej kupic uniwersalna, bo nie ma na niej zbednych podpisow (estetyka) - jest tylko male logo GGS z boku...
Poza tym uniwersalna jest tańsza od dedykowanej ;)

Pozdr.

chyrus
06-12-2009, 13:52
Również mam identyczne uniwersalne. Nie ma co porównywać do folii, szkło rządzi :) Folię mam na innym body, jest mdła, po jakimś czasie bomble wyłażą, marszczy się, łatwiej wyciera, jako półśrodek może być, ale jak porówna się ze szkiełkiem, to nigdy więcej "worków" na LCD.

Daniell
08-12-2009, 19:05
Koszt wymiany szybki wyświetlacza LCD w modelu 50D w serwisie na Żytniej to ok 180 zł.

Beny!
27-10-2010, 16:58
chcialbym co nieco odswiezyc temat i zapytac, czy na body 50d lepiej szybke czy folie np 3M (http://allegro.pl/3m-folia-ochronna-vikuiti-armr200-canon-eos-50d-i1289897471.html)

Bartek_902
27-10-2010, 17:29
Kazdy ci powie ze lepiej szybke bez wzgledu na aparat

Beny!
27-10-2010, 17:33
no ok, ale czy na gorny wyswietlacz tez szybka?:?::?:

Bartek_902
27-10-2010, 18:12
jak bys miał nikona to mogla by byc szybka ale w canonach niestety górna szybka jest lekko wypukła więc nici z tego,albo zostawiasz jak jest albo folia...

wizja
27-10-2010, 18:37
ja mam szybkę GGS i... chyba gdzieś w plecaku nacisnąłem bo delikatnie się na dole wyszczerbiła... a później pękła do samej krawędzi.. ale trzyma ;)

gaceq
27-10-2010, 20:39
po odebraniu nowego 5d II stwierdziłem, że o wyświetlacz trzeba zadbać w najlepszy możliwy sposób. na szybki jakoś nie trafiłem, za to długo wybierałem folie. ostatecznie wybrałem chyba największego "wypasa" jakiego udało mi się złapać na alledrogo:
wielowarstwową, matową, anyrefleksyjną folię Vikuiti firmy 3M. Chyba najdroższą jaka jest :twisted:
Nie ukrywam, że kierowałem się zaufaniem to w/w firmy.

pierwsze rozczarowanie:
nie było żadnego "aplikatora" albo czegokolwiek co ułatwiłoby montaż. brałem w gołe paluchy zostawiając przy okazji piękny odcisk od spodu :evil:

drugie rozczarowanie:
folia zawiera w sobie całe mnóstwo, jakby to nazwać, "metalicznych pikseli", które w dodatku rozłożone są na... hm... wielu warstwach. Efekt jest niemożebnie irytujący. Kiedy zmieniamy kąt oglądania fotki na wyświetlaczu rozgrywa się taka prawie animacja 3D :/ płaski i śliczny obraz z wyświetlacza zdaje się rozkładać na mnóstwo "tańczących w przestrzeni" pikseli - żeby nieco oddać klimat - coś w stylu "pocztówek 3D".

trzecie rozczarowanie:
wszystkie ślady paluchów/ nosa / itd. rozmazują się jak diabli i trudno je usunąć.

chyba czas na szybkę.
szlag mnie trafia, bo od razu kupiłem 2 sztuki tej "super folii" (tak na zapas :-? )

dziobolek
27-10-2010, 20:45
...chyba czas na szybkę.
szlag mnie trafia, bo od razu kupiłem 2 sztuki tej "super folii" (tak na zapas :-? )

Było kupić zwykły poliwęglan ;-)

Pozdrówka!

Bartek_902
27-10-2010, 21:04
albo szybke ggs i się nie martwić o nic,wiadomo ze czasem potrafi peknąć ale 2 dychy i mamy nową a nie powoduje ona żadnej straty w jakości obrazu na wyswietlaczu,wrecz przeciwnie,no i wszystkie slady schodzą bardzo łatwo

gaceq
27-10-2010, 23:57
taaa :P teraz to ja już wiem. jak wybierałem folię to nawet nie miałem pojęcia, że są takie szybki :P na poczciwym 20D nie miałem nic na wyświetlaczu, a jak się zabrałem za szukanie dla 5D to w głowie miałem tylko folie...

korben
28-10-2010, 08:26
Witam wszystkich,przyłączę sie do wątku,powiem tak jak kupiłem puszkę,to czekałem specjalnie na szkiełko (GGS),niby dedykowane z napisem 5DMKII,50D,ale czy są jakieś dedykowane:)ale miałem komfort psychiczny,i koszulą wytrzesz:-Dz jakimś czasem kupiłem poliwęglan kpl.folii ale zależało mi głównie na tej która była do górnego wyswietlacza,i też jest git:)
pozdro dla wszystkich
p.s w poprzednim systemie miałem 2 latka szkiełko ggs,i nic się nie działo polecam

Krzychu
28-10-2010, 12:20
p.s w poprzednim systemie miałem 2 latka szkiełko ggs,i nic się nie działo polecam

Ja od kilku lat mam kilka korpusów bez żadnych bzdurnych szybek i nic im się nie dzieje - też wycieram koszulą... Jedna nawet zdążyła się permanentnie zepsuć zanim cokolwiek się szybce stało...

Bartek_902
28-10-2010, 12:23
Ja od kilku lat mam kilka korpusów bez żadnych bzdurnych szybek i nic im się nie dzieje - też wycieram koszulą... Jedna nawet zdążyła się permanentnie zepsuć zanim cokolwiek się szybce stało...
Do czasu bo jak wiadomo wystarczy chwila nieuwagi,juz były takie przypadki na forum że lepiej miec komfort psychiczny za 2 dycy zapewniony niż potem tworzyć na forum watki pod tytułem ,,porysowany wyświetlacz" albo ,,ile kosztuje wymiana lcd w ... "

korben
28-10-2010, 12:37
Ja od kilku lat mam kilka korpusów bez żadnych bzdurnych szybek i nic im się nie dzieje - też wycieram koszulą... Jedna nawet zdążyła się permanentnie zepsuć zanim cokolwiek się szybce stało...

Dla mnie bzdurne nie są, a 20zł mnie stać niż na wymianę lcd,może jak zarusujesz o pasek,zamek w torbie to pewnie nawet byś sie nie wzruszył:)bo wszystko ma swoja trwałość:)a szczególnie sprzęt który jest używany bardzo cząsto,to nie monitor czy tv,że postawisz na półce i git.
Poza tym takie szybki nie pogarszają w żaden sposób widoczności,kontrastu etc
Oczywiście zależy to od gustu,jedni kupuja trudzy nie,ja kupiłem i sobie głowy nie zawracam:)kupię też przy następnym body:)
pozdro dla wszystkich

kmleon
28-10-2010, 13:18
Dla mnie bzdurne nie są, a 20zł mnie stać niż na wymianę lcd,może jak zarusujesz o pasek,zamek w torbie to pewnie nawet byś sie nie wzruszył:)bo wszystko ma swoja trwałość:)a szczególnie sprzęt który jest używany bardzo cząsto,to nie monitor czy tv,że postawisz na półce i git.
Poza tym takie szybki nie pogarszają w żaden sposób widoczności,kontrastu etc
Oczywiście zależy to od gustu,jedni kupuja trudzy nie,ja kupiłem i sobie głowy nie zawracam:)kupię też przy następnym body:)
pozdro dla wszystkich

Tyle, że ta oryginalna szybka, to nie jest LCD, a właśnie osłonka LCD dodatkowo z powłokami antyodblaskowymi.

Można ją wymienić samodzielnie - tu nawet ktoś to opisał:
Wymiana LCD (http://blog.johnwurth.com/?p=16)

Nie doszukałem się ile kosztują części, ale może da się zamknąć w 20$? Jest to niewątpliwie droższe niż szybka czy folia zabezpieczająca, ale one i tak nie zabezpieczą przed jakimś poważniejszym wypadkiem.

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce osłaniać osłonkę, czy też nie :-) Gdyby części były dostępne w cenie 20 - 30zł (pewnie tyle są warte) to by się to kompletnie nie opłacało, tak więc jakieś uzasadnienie ekonomiczne osłonki dla osłonki istnieje...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wymiana LCD - oczywiście powinno być w linku "Wymiana osłonki LCD"

piday
28-10-2010, 20:53
Można kupić w Europie nawet części, np. dla 5D2 szybka kosztuje 23EUR (a firmowa taśma do przyklejenia 1EUR).

Link: http://www.prowebstore.nl/webshop/CAT/253/LANG/1/EOS-5D-MARK-II.html. Nie wiem, jak w tym sklepie wyglądają koszty wysyłki.

Bolek02
02-11-2010, 19:48
Ja miałem i folię i szybkę i teraz znów poliwęglan. Jak folia jest porządna o dobrej przejrzystości, to nie ma znaczenia czy folię czy szybkę się założy. poliwęglan jest sporo tańszy :) i wcale nie gorszy.

marceleqs
03-11-2010, 23:19
przyszedł i na mnie czas z tą osłoną LCD.. folie mam, bo kupowałem kiedyś do kompakta i został jeden arkusz, na kompakcie się dobrze sprawuje, ale od lustra wymagam, żeby mi się nie robiły co chwilę nowe mini-ryski, pogorszyły kąty widzenia i wzmogły odbicia. myślę, że taka szybka będzie najlepsza tylko co wtedy z powłokami antyrefleksyjnymi które ma mój 50D na LCD? Zwykła szybka sprawi, że odbicia będą większe, ale chyba nie mam wyjścia..?

Grzesiek_PL
05-11-2010, 00:21
przyszedł i na mnie czas z tą osłoną LCD.. folie mam, bo kupowałem kiedyś do kompakta i został jeden arkusz, na kompakcie się dobrze sprawuje, ale od lustra wymagam, żeby mi się nie robiły co chwilę nowe mini-ryski, pogorszyły kąty widzenia i wzmogły odbicia. myślę, że taka szybka będzie najlepsza tylko co wtedy z powłokami antyrefleksyjnymi które ma mój 50D na LCD? Zwykła szybka sprawi, że odbicia będą większe, ale chyba nie mam wyjścia..?
W 500D z osłoną LCD GGS jest gorsza widoczność w słońcu, te powłoki LCD jednak dobre są ;) Ale zawsze można jasność dać na max, i coś widać.
Jak wyłączę ekranik to mam fajne lusterko (bardzo przydatne :-D) , bez osłony LCD tego nie było.

Bolek02
12-11-2010, 17:41
przyszedł i na mnie czas z tą osłoną LCD.. folie mam, bo kupowałem kiedyś do kompakta i został jeden arkusz, na kompakcie się dobrze sprawuje, ale od lustra wymagam, żeby mi się nie robiły co chwilę nowe mini-ryski, pogorszyły kąty widzenia i wzmogły odbicia. myślę, że taka szybka będzie najlepsza tylko co wtedy z powłokami antyrefleksyjnymi które ma mój 50D na LCD? Zwykła szybka sprawi, że odbicia będą większe, ale chyba nie mam wyjścia..?

Dlatego nalezy wybrać poliwęglan o dużej przejrzystości. Wtedy przylegając na calej powierzchni nie fałszuje obrazu i praktycznie sie nie rysuje :)