PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić Raw'y na Jpegi hurtowo?



Reza
20-10-2009, 20:06
Witam,

Testowałem już pare programów i generalnie nie moge wyczaić opcji zaznaczania wszystkich plików Raw i konwertowania ich na pliki Jpeg za jednym zamachem, jak znacie jakiś taki konwerterek to napiszcie (tylko coś innego niż Picasa!!!)

Z góry dzięki za pomoc bo irytuje mnie to od dluzszego czasu

gwozdzt
20-10-2009, 20:11
na płycie dostarczonej z aparatem masz DPP (Digital Photo Professional), który to program bezproblemowo umożliwia masową konwersje.

Reza
20-10-2009, 20:13
super! dzięki, zaraz testuje

Pozdrawiam

sbogdan1
20-10-2009, 20:16
Przykładowo w LR przechodzisz do zakładki EDYCJA wciskasz Ctrl i lewym przyciskiem klikasz w miniaturki fotek które chcesz przerobić na jpg-a następnie prawym klikasz w zaznaczone rozwijasz menu klikasz w eksportuj poczym wybierasz folder i gotowe .

ewg
21-10-2009, 00:45
Spróbuj programem dcraw z parametrem -e (dcraw -e *.cr2)

Wydaje mi się, że to najbezpieczniejsze w Twoim wypadku, bo pytanie sugeruje, że raczej nie spodziewasz się tych ogromnych różnic pomiędzy efektami "konwersji" plików surowych w różnych programach (choćby już tu wspominanych). - Poczytaj trochę o raw albo ciesz się szybkością działania powyższego triku. ;-)

orrro
21-10-2009, 11:38
ja proponuje Fast stone, mega szybki i darmowy, albo photoshopem, trochę wolniej ale też masowo mozna trzaskać

elmalier
22-10-2009, 10:16
po co robisz rawy skoro później masowo je przerabiasz na jpgi bez obróbki? skoro od "dłuższego czasu" Cie to meczy to zakładam, że taką praktykę przyjąłeś... rób w jpg, zaoszczędzisz czas.

Alde
26-10-2009, 20:27
po co robisz rawy skoro później masowo je przerabiasz na jpgi bez obróbki? skoro od "dłuższego czasu" Cie to meczy to zakładam, że taką praktykę przyjąłeś... rób w jpg, zaoszczędzisz czas.

Bo klient zawsze myśli że najlepsze zdjęcia chowasz w czeluściach kompa a jemu pokazujesz parę z brzegu od niechcenia i chce zobaczyć wszystkie ... he he