PDA

Zobacz pełną wersję : Capture One + Windows 7



wict0r
19-10-2009, 17:32
Witam
Zastanawiam się nad kupnem Capture One 4/4 pro, tylko że na stronie producenta zapisano, że wymaganym system operacyjnym jest: Win XP(SP3)/Vista(SP1).

Obecnie posiadam Vistę, ale planuję upgrade na Windows 7.
Tutaj rodzi się moje pytanie: czy Capture One 4 lub 4 pro będzie działał na Windows 7?
Czy ktoś z Was ma może doświadczenia w tym temacie?

gadget_zary
19-10-2009, 18:12
W moim przypadku wszystkie aplikacje które miałem na Viście działają i na 7. Wiec analogicznie powinno być z CaptureONE. Jak wrócę do siebie do Wrocławia to sprawdzę.

wict0r
19-10-2009, 18:18
Dzięki za odpowiedź. Czekam w takim razie na test...

marcin_s18
19-10-2009, 19:05
Działa normalnie na Win 7 64 bit.

gadget_zary
19-10-2009, 21:53
no to ja już nie mam po co sprawdzać bo tez posiadam Win 7 64bit.

Vitez
20-10-2009, 00:41
W moim przypadku wszystkie aplikacje które miałem na Viście działają i na 7.

Jak wyżej plus niektóre aplikacje, które nie chciały działać na Viście a działały na XP zaczęły działać na Win7. W konkrety wdawać się nie będę by nie mącić :) .

wict0r
20-10-2009, 08:58
Dzięki za odpowiedzi ;)

Canion
22-10-2009, 20:16
zainstalowałem triala 30day.system win7 / 64bit

podgląd zdjęcia otwiera ale nic dalej nie mozna zrobić.wszelkie funkcje sa nieaktywne. gdzie tkwi błąd?:evil:

Canion
23-10-2009, 07:28
nowe dane do problemu:
spawdziłem na innym kompie. Kiedyś jakiś tam trial capture był instalowany i teraz poprostu triala sie nie daje uruchomić.

PROBLEM : natomiast na win7 64bit trial sie uruchamia tylko że wszystkie suwaki nieaktywne. :shock: no to ja SIE PYTAM CO TO ZA trial SKORO JEDYNĄ FUNKCJĄ JEST PODGLĄd ZDJĘCIA.

Może ktoś zna rozwiązanie? gdzie tkwi problem?

krecio
23-10-2009, 09:17
Jesli sciagales tego triala ze strony PO to podlega on aktywacji na tej stronie. Jesli jest to z "innego" zrodla to zachowanie programu jest jak najbardziej poprawne i musisz go aktywowac na stronie PO wraz z zarejestrowaniem sie na niej. Jesli miales wczesniejsza wersje C1 i stala sie ona juz nieaktywna (dotyczy poprzednich wersji 4) to musisz kupic cos legalnego.

Canion
23-10-2009, 09:36
komp nowy. nigdy C1 ani też jakikolwiek trial nie był na nim instalowany.

wczoraj postawiłem win7 , sciągnałem ze strony producenta 30 dniowy trial , instalacja bezproblemowa i .... no i kicha. C1 podglądy zdjęć otwiera ale z dostępnych funkcji działają tylko zoom i style. na każdym zdjeciu wyświetla sie ikonka "oczka" czy zdjęcie tylko do odczytu bez mozlwości edycji. jak włączyć edycję?


kiedyś na innym kompie miałem triala i ten poprostu po 30 dniowym okresie próbnym już sie nie uruchamiał tylko zapraszał do zakupu softu. i to było logiczne.

jak najbardzie C1 zamierzałem kupić tylko miło byłoby przetestować jak działa na win 7 64 bit. poki co przetestować sie nie da, wiec może i dobrze że nie wywaliłem kasy na ten soft.

krecio
23-10-2009, 10:01
A czy po sciagnieciu i instalacji dokonales aktywacji programu na stronie?
Ja mailem problem z uruchomieniem kupionego C1 PRO w sierpniu. Ich pomoc techniczna bardzo mi pomogla. Cala procedura jest niby skomplikowana ale poprowadzili mnie "za reke" i teraz juz mam OK. Moze sproboj sie do nich zwrocic. ja takze zaraz po zainstalowaniu mialem wiekszosc funkcji nieaktywnych i dopiero aktywowanie programu po zakupie spodowalo calkowita jego funkcjonalnosc. I pewnie wiesz, ale przypomne, iz sciagasz ze strony pelna wersje programu bez wzgledu na to czy jest ona PRO czy nie. Aktywacja dopiero uruchamia odpowiednie funkcje. Moze trial pokazuje tylko sam interfejs i jego potencjal...?

Canion
23-10-2009, 10:33
trial jest z tego co mi wiadomo w pełni funkcjonalny i mozna było pracować jak na wersji full. no chyba że coś ostatnio sie zmieniło. hmmm. niewykluczam że tak jest. tylko że co to za trial jak wszystkie funkcje edycyjne nieaktywne. trochę bez sensu. ja rozumiem żeby zapis do tiff czy jpg był zablokowany. ale wszyskie funkcje? przegięcie trochę.

no chyba że C1 kojarzy zaciągnięcie triala z adresem mailowym przy rejestracji .hmmmm. bo fakt że na mój adres kiedyś już tam jakiegoś triala od nich sciągałem wiec może byćtak że pozwala zaciągnąćtylko jednego funkcjonalnego w pełni przez 30 dni triala.

mówi sie trudno. przyjdzie sie przeprosić z LR. eh. nic nie może być proste.

krecio
23-10-2009, 11:23
no chyba że C1 kojarzy zaciągnięcie triala z adresem mailowym przy rejestracji.

Dokladnie tak jest.

domero
23-10-2009, 19:36
Canion: Czy masz uprawnienia administratora do katalogu, z którego otwierasz zdjęcia do obróbki?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Uściślę: chodzi o prawa do modyfikacji zawartości katalogu/ów.

Vitez
24-10-2009, 22:20
no chyba że C1 kojarzy zaciągnięcie triala z adresem mailowym przy rejestracji .hmmmm. bo fakt że na mój adres kiedyś już tam jakiegoś triala od nich sciągałem wiec może byćtak że pozwala zaciągnąćtylko jednego funkcjonalnego w pełni przez 30 dni triala.

mówi sie trudno. przyjdzie sie przeprosić z LR. eh. nic nie może być proste.

A... co za problem założyć nowego emaila gdziekolwiek byle tego triala "na świeżo" pociągnąć?