PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 33 + BP-300 i baterie alkaliczne



adamek
14-09-2005, 12:26
Witam!
Jedzie już do mnie bp-300. :D
W związku z tym mam pytanie. Czy próbował ktoś z Was wkładać do battery packa nie akumulatorki, a zwykłe paluszki alkaliczne?
Jeśli tak, to na ile rolek (pi razy oko) starcza takie rozwiązanie?

negatyv
14-09-2005, 14:08
Witam!
Jedzie już do mnie bp-300. :D
W związku z tym mam pytanie. Czy próbował ktoś z Was wkładać do battery packa nie akumulatorki, a zwykłe paluszki alkaliczne?
Jeśli tak, to na ile rolek (pi razy oko) starcza takie rozwiązanie?

Co prawda nie mam 33, ale 300v + BP i u mnie alkaliczne duracell wystarczaja na kilkadziesiat rolek. Gdybym fotografowal np. nocne niebo przy dlugich czasach to moze by 3-4 rolki obsluzyly. Tak sądze.
Pozdrawiam

minek
14-09-2005, 15:40
Znakomity wybór! Grip ułatwia trzymanie nie tylko w pionie, ale w poziomie też jest od razu znacznie wygodniej.
Nie odpowiem na pytanie co prawda bo nie próbowałem z alkalicznymi, tylko powiem, że jak wlożyłem do gripa akumulatorki, które wcześniej byly trochę w lampie i klikanaście błysków zrobily, to tak są tam do dziś i kilkadzeisiąt rolek przepstrykały (-:
Nie wiem co czas ekspozycji ma tu do zużycia baterii, chba trzymanie otwartej migawki nie żre tyle prądu, co?
Robiłem na paru filmach duużo ekspozycji dłuższych - 15-30s a nieraz 5 i 10 min. (na tych samych aku).
Nie wiem czy mi się to kiedys wyczerpie.
Chyba, że w połowie jakiegoś ważnego reportażu, którego nie będę w stanie powtórzyć i o czywiście przypadkiem nie będę miał zapasu w torbie (mam zawsze, ale jak wiadomo - nigdy nic nie wiadomo! (-: )

adamek
14-09-2005, 16:32
NO, jak tylko wyjmiesz te baterie zapasowe z torby, to na 100% się wyczerpią. ;D

Ramirez
15-09-2005, 16:18
NO, jak tylko wyjmiesz te baterie zapasowe z torby, to na 100% się wyczerpią. ;D
No jasne!
Pierwsze prawo Murphy'ego mówi:
Jeśli będziesz potrzebował nowej baterii, to albo jej nie znajdziesz, albo wyczerpie Ci się ona przed najważnieszym zdjęciem. Proste :mrgreen:

Silent Planet
15-09-2005, 17:16
Pierwsze Prawo Murphyego to Złota Zasada Murphyego: "Kto ma złoto, ten określa zasady".

To o bateriach to 38 prawo Murphyego.

negatyv
15-09-2005, 17:54
No i stalo sie ;) Wczoraj po poludniu wyczerpaly mi sie baterie :( Oczywiscie nie mialem zapasu :D
Ale tak jak mowilem, zrobilem nimi okolo 40 filmów.
15 pln dalem za energizer'y. Ciekawe ile one wytrzymaja?
W akumulatorki sie nie bawie. Klasyczna [analogowa? - nie znosze tego terminu] lustrzanka nie pochlania takich ilosci energii, zeby mnie zmusila do takiego zakupu.
Pozdro :)

Ramirez
15-09-2005, 17:57
No i stalo sie ;) Wczoraj po poludniu wyczerpaly mi sie baterie :( Oczywiscie nie mialem zapasu :D

A jednak! 38. Prawo Murphy'ego!
Szkoda, że nie ostrzegliśmy Cię w porę :mrgreen:

negatyv
15-09-2005, 18:11
A jednak! 38. Prawo Murphy'ego!
Szkoda, że nie ostrzegliśmy Cię w porę :mrgreen:

Murphy wiecznie zywy! :lol: