PDA

Zobacz pełną wersję : 50D + karta 16gb extrime4 PROBLEM!



damian26
18-10-2009, 13:23
Witam Wszystkich!
Mam następujący problem. Kupiłem ostatnio kartę na allegro 16gb SanDisc-a ex.IV i zaczęła się gehenna...Może po kolei. Fotografuję w raw-ach i po zrobieniu kilku fotek (nie ma reguły ile i czy w serii czy pojedynczo) aparat wiesza się. Przeważnie wyświetla zdjęcie ostatnie i nie da się nic zrobić. Czasami pojawił się błąd err80 i raz 99. Wtedy pozostaje wywalić aku i tracę ostatnie ujęcie. Początkowo sądziłem iż to zmiana foftu z 1.0.3 na 1.0.7 spowodowała, ale teraz sądzę że raczej nie bo powracałem do 1.0.6 i w końcu do...3. Nie mam problemu na soniaczu 2gb 300x. Nie wiem czy to problem z obsługą 16-tki w aparacie czy karta jest wadliwa. Nie wiem czy można ją przetestować z PC-ta. Dodam jeszcze, że karta trochę różni się od najnowszych 16-gigowych IV. Wygląda tak:

http://www.karen.pl/index.php/product/69058/Urzadzenia-mobilne/Karty-Flash/CompactFlash_16GB_SanDisk_Extreme_IV.html

Jak ma ktoś jakieś pomysły proszę pisać..Dziękuję

tezmarek
18-10-2009, 13:36
Spora szansa, że karta to podróbka - ja kupowałem Extreme iV na Allegro od niby w miarę sprawdzonego sprzedawcy i dostałem dwukrotnie podróbkę. Karty zwróciłem i dostałem zwrot kosztów z przesyłką - nie było problemów. Przypomniałem tylko sprzedawcy, że wprowadzanie do obiegu towarów podrobionych jest ścigane z mocy prawa.
Warto również zapoznać się z zawartością stron (pierwsza bynajmniej nie wyczerpuje możliwych "przypadków"):

http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539

http://allegro.pl/rights_protection.php

damian26
18-10-2009, 18:04
Spora szansa, że karta to podróbka - ja kupowałem Extreme iV na Allegro od niby w miarę sprawdzonego sprzedawcy i dostałem dwukrotnie podróbkę. Karty zwróciłem i dostałem zwrot kosztów z przesyłką - nie było problemów. Przypomniałem tylko sprzedawcy, że wprowadzanie do obiegu towarów podrobionych jest ścigane z mocy prawa.
Warto również zapoznać się z zawartością stron (pierwsza bynajmniej nie wyczerpuje możliwych "przypadków"):

http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539

http://allegro.pl/rights_protection.php

Z tego co napisałeś wynika że karta może być podróbką. Teraz mnie dopiero załamałeś kolego. I znowu kolejne spory ze sprzedawcą przede mną. Ale dzięki bardzo za pomoc. Naświetliłeś mi trochę sytuację...

ostrowin
18-10-2009, 18:16
Z tego co napisałeś wynika że karta może być podróbką. Teraz mnie dopiero załamałeś kolego. I znowu kolejne spory ze sprzedawcą przede mną. Ale dzięki bardzo za pomoc. Naświetliłeś mi trochę sytuację...

Nie musisz nawet oglądać detali na karcie żeby zobaczyć czy to podróbka,wystarczy że zobaczysz jaki masz transfer na pierwszym lepszym czytniku,jak będzie to 3-5MB to już wiesz że zostałeś nabity w butelkę:???: SanDiscki jak coś to kupować tylko w sklepach,bo na allegro aż roi się od takich bubli.

Thomason2005
18-10-2009, 19:17
Witam Wszystkich!
Mam następujący problem. Kupiłem ostatnio kartę na allegro 16gb SanDisc-a ex.IV i zaczęła się gehenna...Może po kolei. Fotografuję w raw-ach i po zrobieniu kilku fotek (nie ma reguły ile i czy w serii czy pojedynczo) aparat wiesza się. Przeważnie wyświetla zdjęcie ostatnie i nie da się nic zrobić. Czasami pojawił się błąd err80 i raz 99. Wtedy pozostaje wywalić aku i tracę ostatnie ujęcie. Początkowo sądziłem iż to zmiana foftu z 1.0.3 na 1.0.7 spowodowała, ale teraz sądzę że raczej nie bo powracałem do 1.0.6 i w końcu do...3. Nie mam problemu na soniaczu 2gb 300x. Nie wiem czy to problem z obsługą 16-tki w aparacie czy karta jest wadliwa. Nie wiem czy można ją przetestować z PC-ta. Dodam jeszcze, że karta trochę różni się od najnowszych 16-gigowych IV. Wygląda tak:

http://www.karen.pl/index.php/product/69058/Urzadzenia-mobilne/Karty-Flash/CompactFlash_16GB_SanDisk_Extreme_IV.html

Jak ma ktoś jakieś pomysły proszę pisać..Dziękuję

Co do wyglądu kart Sandiska, to oni mieli standardowo dwa rodzaje III. Starsza wersja miała przepustowość bodajże 20MB/s i widniał znaczek ESP. Druga wersja to już transfer rzędu 30MB/s. Nie będę wspominał jeszcze o wersjach podrasowanych - limitowanych, natomiast IV nie powinny mieć znaczka w ogóle znaczka ESP...
Poza tym faktycznie chodzą po świecie niezłe podróby. W oryginale powinien być napis z przodu (numer seryjny i miejsce produkcji). Była też chyba wzmianka o innym odcieniu koloru napisu Sandisk na obudowie przy fake'ach

ps. zajrzyj tutaj
http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk-Extreme-Compact-Flash-Cards-Exposed_W0QQugidZ10000000001456539

damian26
18-10-2009, 21:20
Zerknijcie chociaż na zdjęcia tej karty. Muszę mieć pewność ze jest nieautentyczna zanim wyjadę z pyskiem na niego;)

http://www.aukcjoner.pl/gallery/001517925-.html#I3

Thomason2005
18-10-2009, 21:41
z linku, który zapodałem niepokoją mnie te ostre metalowe krawędzie u góry. Zgodnie z opisem powinny być zaokrąglone. Na dole powinno być więcej plastiku. U Ciebie z tego co widzę nie ma tego.
Na zdjęciu nie bardzo widać, ale aluminium powinno mieć horyzontalne linie.
Co do napisu Made in China, nowe podróby w ostatnich wersjach mają prawidłowy, więc nie musi to być kryterium oceny.

niech się jednak wypowiedzą i inni w tej sprawie, bo oskarżyć jest zawsze łatwo...

damian26
18-10-2009, 22:37
Jest jeszcze jedna kwestia. Rozmiar jednostki alokacji karty. Jak ją dostałem zahaczyłem ustawienia domyślne podczas formatowania. Do końca nie wiem co Windows uważa jako domyślne(chyba 4096b). Teraz spojrzałem że karta 2gb sony ma 32kb rozmiar alokacji. Wiadomo formatowanie z poziomu aparatu jest tylko szybkie i nie ustawia nośnika. Porobiłem parę fotek (ok 40) i o dziwo jeszcze się nie zawiesił. Mało tego po serii zdjęcia spokojnie schodzą z bufora na kartę i nic kiedy wcześniej już by się w końcu zawiesił. Myślicie że to może byś przyczyna? Może ktoś ma 16gb choćby extrime III i może sprawdzić jaki wyświetla rozmiar? Co o tym myślicie??

kamily
18-10-2009, 22:46
Wg mnie to podróba. Aluminium kwadratowe i u góry nie przylega ładnie. Z tyłu nie ma numeru partii w ogóle nigdzie nie ma, a powinien być.

tezmarek
18-10-2009, 22:57
Moim zdaniem podróba jak się patrzy: - rogi, wykończenie metalu, nieudolna cyfra "16". Jedna z moich podróbek była znacznie lepiej zrobiona (nawet podejrzewałem uszkodzony lub "przerobiony" na inną pojemność oryginał). Druga była podróbką tej samej klasy co Twoja. Po moich doświadczeniach z zakupami kart na Allegro doszedłem do wniosku, że zachowuję się jakbym próbował kupić oryginalny szwajcarski zegarek na bazarze i to w cenie o połowę nizszej niż u jubilera ;). Generalnie - zakupy Sandisków to raczej w firmach, które zaopatrują się u oficjalnego polskiego dystrybutora. Na Allegro bezpieczniej kupować tanie marki kart, których nie opłaca się po prostu podrabiać...
Wpisz w wyszukiwarce "kto wprowadza do obrotu podrobione" - poczytaj i przygotuj się na rozmowę ze sprzedającym. Po takim przygotowaniu, ja nie miałem żadnych problemów ze zwrotem... Powodzenia.

rostek andrzej
18-10-2009, 23:49
Kart generalnie nie warto kupować na allegro. Podróbek jest bardzo wiele a oszczędność 30 zł nie jest tego warta. Dzisiaj kupowałem extreme III 8G w fotojokerze. Cena 177 zł. Jeszcze tydzień temu były w tym samym sklepie po 215. Ceny extreme III spadają.

Nie powinieneś mieć problemów ze zwrotem pieniędzy. Sprzedawca z Allegro pewnie odda Ci kasę, a kartę sprzeda później następnemu klientowi. Nauczka z tego dla niego żadna, a biznes kręci się jak złoto. :sad:

Chris_11
19-10-2009, 13:49
Dzisiaj kupowałem extreme III 8G w fotojokerze. Cena 177 zł. Jeszcze tydzień temu były w tym samym sklepie po 215. Ceny extreme III spadają.

Nie podchodziłbym tak optymistycznie do spadku cen Extreme III. To jedynie chwilowa promocja.
Trzeba było zapytać Pana/Panią Sprzedawczynie, ile kosztuje 4GB Extreme III, to usłyszałbyś odpowiedź: "179zł". Paranoja, ale tak jest.
FJ to w ogóle dziwny sklep. Ta sama 4GB karta kupiona w internetowym FJ kosztowała... 107zł, kurier 19,5 a odbiór osobisty (i tu uwaga): 29,5 zł.

rostek andrzej
19-10-2009, 19:52
Nie podchodziłbym tak optymistycznie do spadku cen Extreme III. To jedynie chwilowa promocja.
Trzeba było zapytać Pana/Panią Sprzedawczynie, ile kosztuje 4GB Extreme III, to usłyszałbyś odpowiedź: "179zł". Paranoja, ale tak jest.
FJ to w ogóle dziwny sklep. Ta sama 4GB karta kupiona w internetowym FJ kosztowała... 107zł, kurier 19,5 a odbiór osobisty (i tu uwaga): 29,5 zł.

Extreme III 4GB była, jak się nie mylę po jakieś 140 zł. A i owszem zapytałem do kiedy ta promocja. I usłyszałem, że to nie promocja, tylko teraz ceny III będą spadać :p

A co będzie czas pokaże.

Ten odbiór osobisty w FJ, to wielka ściema.

damian26
21-10-2009, 20:30
Nie musisz nawet oglądać detali na karcie żeby zobaczyć czy to podróbka,wystarczy że zobaczysz jaki masz transfer na pierwszym lepszym czytniku,jak będzie to 3-5MB to już wiesz że zostałeś nabity w butelkę:???: SanDiscki jak coś to kupować tylko w sklepach,bo na allegro aż roi się od takich bubli.

Jeszcze ta sprawa mnie nurtuje. Kolega napisał, że jak to jest podróbka prędkość będzie 3-5MB. U mnie na czytniku z biedronki 16,5MB. Aż taka szybka ta podróbka...

PS Gościu od którego kupiłem ją kupił ją na eBay USA

Jak by nie było nie chce działać w aparacie:? A może ja mam jednak coś z body...

tezmarek
21-10-2009, 22:58
Jeszcze ta sprawa mnie nurtuje. Kolega napisał, że jak to jest podróbka prędkość będzie 3-5MB. U mnie na czytniku z biedronki 16,5MB. Aż taka szybka ta podróbka...

PS Gościu od którego kupiłem ją kupił ją na eBay USA

Jak by nie było nie chce działać w aparacie:? A może ja mam jednak coś z body...

Kilka miesięcy temu na Allegro były też szybkie karty - zdjęcia wskazywały, że były to podróbki - w testach odczyt dochodził do 25MB/s. Szybkość to niestety nie wszystko.