PDA

Zobacz pełną wersję : PHOTOLO - sprzedawca allegro



tombas
17-10-2009, 16:52
Czy ktoś z forumowiczów miał juz przyjemność (świadomie używam tego słowa) handlować z Photolo? jest z Bydgoszczy i wydaje się mić powazne podeście do tematu sprzętu. Bardzo prosze o opinie.

koraf
17-10-2009, 22:38
Kupiłem u niego 16-35II i mogę potwierdzić profesjonalne i solidne podejście do klienta :p. Po pewnym czasie od zakupu telefon jak sprawuje się sprzęt :shock:. To u nas jeszcze rzadko spotykane.Przy okazji pozdrawiam :-D.

rostek andrzej
18-10-2009, 18:55
Ja kupowałem od Niego Sigmę 150 macro. Praktycznie nówka sztuka. W dodatku przywiózł mi ją do Krakowa do przetestowania. Pełna rekomendacja.

fret
18-10-2009, 19:15
Miałem przyjemność kupić u niego 5DII :)

Sebastian_Bobo
19-10-2009, 15:36
Również mogę polecić.

paweleverest
24-02-2011, 17:13
Polecam w 100% - Profesjonalne podejście do całości transakcji, i 100% uczciwość !!!

rattler1
08-12-2012, 20:35
Kupiłem u człowieka lampę 580 EX II. Żadnych kłopotów. Lampa praktycznie nowa. Paczka porządnie zapakowana i ubezpieczona tak że polecam.

PNC
12-01-2014, 15:03
Moja cierpliwość się skończyła, w związku z tym również muszę opisać co mam do powiedzenia o tym człowieku.
W kwietniu zamieściłem na tym forum ogłoszenie że chcę kupić Canona 400/2.8 USM.
Obiektyw miał służyć do zarabiania pieniędzy, miałem wrócić do pracy przy piłce i dorabiać dodatkowo.
Photolo zgłosił się do mnie przez prywatną wiadomość i zaoferował bardzo ciekawe rozwiązanie: sprowadzenie obiektywu z USA.
Oczywiście zagwarantował że wyjdzie mnie to dużo taniej itd a samo sprowadzenie go ze Stanów weźmie na siebie.
Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta do wpłaty i zadzwonił, że jeśli wpłacę pieniądze od razu, to obniży mi o 1000 zł.
Niezwłocznie wpłaciłem wobec tego 16000 zł. Od tamtej pory nie widziałem tych pieniędzy.
Byliśmy cały czas w kontakcie telefonicznym, choć bywa on różny - czasami Photolo odbierał, czasami odrzucał, czasami mnie zbywał jakimś głupim argumentem, czasami porozmawiał nawet 40 minut żeby mnie tylko uspokoić.
Tłumaczeń było mnóstwo, począwszy od "niewpuszczenia do samolotu" znajomego z tym obiektywem jako bagaż podręczny, aż po choroby, szpitale...
Obiecywania było równie dużo... jaki to cudowny i wspaniały obiektyw do mnie leci, tylko muszę poczekać jeszcze miesiąc...
jeszcze miesiąc... jeszcze miesiąc. I już niedługo minie rok.
Jestem zszokowany tą sytuacją, bo jest to człowiek znany w polskim internecie, znany w środowisku sprzedawców sprzętu fotograficznego chyba na całą Polskę.
A ja praktycznie od maja jestem pozbawiony 16 000 złotych, które mogłem mieć chociażby na przykład na lokacie, albo kupując gdzieś indziej ten sam obiektyw, być do przodu miesięcznie te 1000zł na sprzedaży zdjęć.
Tym samym zawaliło mi się życie; zarówno osobiste, jak i całkowicie uszczupliło mój portfel; sprzedałem lub sprzedaje część sprzętu fotograficznego; ledwo co spłacam kredyt który zaciągnąłem żeby pospłacać zaległości, które miałem spłacać pieniędzmi zarobionymi tym obiektywem.
Aktualnie ledwo co wiążę koniec z końcem, mam 3 letnią córkę i ...jest po prostu ciężko.
Wtopiłem pieniądze, które odkładałem na obiektyw, który miał służyć po prostu do zarabiania pieniędzy.
Nie wiem jak mogłem być naiwny, będąc w bardzo niestabilnej sytuacji finansowej, dałem się wrobić w taki sposób, że teraz jestem w sytuacji tragicznej.
Zawiodłem się na tym człowieku i z pewnością nie mogę go polecić.
Zapewne jak już ureguluje należności, to się tutaj wypowie.
Sprawa trafi do prokuratury, potem być może do sądu jako pozew cywilny.
Zobaczymy jak to się wszystko potoczy...
życzcie mi powodzenia.

zanussi
12-01-2014, 16:22
PNC. Takie sprawy - po kilku miesiącach trafiają do sądu... a ty rok bez 16000 zł? I tak po prostu... czekasz?

zysk
12-01-2014, 17:44
Photolo zgłosił się do mnie przez prywatną wiadomość i zaoferował bardzo ciekawe rozwiązanie: sprowadzenie obiektywu z USA.
Oczywiście zagwarantował że wyjdzie mnie to dużo taniej itd a samo sprowadzenie go ze Stanów weźmie na siebie.
Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta do wpłaty i zadzwonił, że jeśli wpłacę pieniądze od razu, to obniży mi o 1000 zł.
Niezwłocznie wpłaciłem wobec tego 16000 zł.
To się KUPY nie trzyma.
np:
Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta
itd
współczuję zawodu ,ale tylko tyle.

PNC
12-01-2014, 18:11
To się KUPY nie trzyma.
np:
Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta
itd
współczuję zawodu ,ale tylko tyle.

Co Ci się tutaj kupy nie trzyma?
Myślę że to nie jest temat do żartów.
A wpłaciłem pieniądze między innymi dlatego, że przeczytałem ten temat i facet miał bardzo dobre opinie.

violetova
22-07-2014, 02:35
potwierdzam sposób działania photolo opisany przez pnc. stanowczo odradzam kontakt i transakcje z tym panem.

cobalt
22-07-2014, 06:29
potwierdzam sposób działania photolo opisany przez pnc. stanowczo odradzam kontakt i transakcje z tym panem.
Coś mi się wydaje, że pracował na mniejszych transakcjach na swoją "markę" żeby robić grubsze przekręty.

PNC
17-08-2014, 20:06
Ten człowiek pracował wiele lat na swoją markę.
Nagle tak po prostu zrobił taki wał ?
Naprawdę nie chce mi się wierzyć, bo przez telefon sprawia wrażenie człowieka, któremu mozna zaufać.
Zresztą w naszym fotograficznym gronie przez kilkanaście lat w branży nie spotkałem kogoś tak nieuczciwego.
Wiekszosc fotografików i fotografów to ludzie wielkiego serca i rozumu i takim się wydawał również photolo.

Zgłosiłem sprawę do prokuratury w moim mieście.
W międzyczasie wyjechałem do Holandii bo miałem dramatyczną sytuację finansową. Bez obiektywu straciłem moje główne źródło utrzymania: fotografię sportową. Dzięki niej ciągnąłem koniec z końcem w mojej ojczyźnie.
A malutkie dziecko powietrzem nie żyje. Niestety przez jednego oszusta życie mi legło w gruzach, byłem zmuszony wyjechać żeby jakkolwiek się odbić finansowo;
sprzedałem resztę sprzętu fotograficznego; i pomimo tego że już jestem prawie na zero jeśli chodzi o kredyt, to jednak bardzo przykre skutki perfidnego działania tego człowieka odczuwam do dziś.
Byłbym zupełnie w innym miejscu, nie musiałbym harować jak wół na drugim końcu Europy.
Ale wracając do sprawy. Postępowanie przekazano do prokuratury w Bydgoszczy, czyli miejscu zamieszkania oszusta.
Niestety dostałem list o umorzeniu postępowania. Dzwoniłem zasypując pytaniami. Bez efektu.
Próbowałem się odwoływać, niestety nic to nie dało.

W związku z tym, iż cała sprawa miała miejsce na tym forum i niejako giełda tego forum była narzędziem dla użytkownika photolo żeby oszukać ludzi, czy można liczyć na jakąś pomoc z Waszej strony przy próbie odzyskania pieniędzy?

violan
30-09-2014, 18:06
Bardzo proszę o kontakt na PW wszystkie osoby ,które w różny sposób zostały oszukane przez Aleksandra Piaseckiego posługującego się na tym forum i na Allegro nickiem PHOTOLO.

Gall_Anonimowy
02-10-2014, 23:42
no masakra, szok! Co ludzie mają w swoich pustych łbach żeby tak okradać innych?? Życie mu wyrówna wszystkie krzywdy, zobaczycie!

filemoon
03-10-2014, 08:03
Ja wiem ze jest za pozno. Ale stanowczo sugeruje uzywac Visy do takich transakcji (na karte mozna przelac srodki a do transakcji uzyc np Paypala) a w zadnym wypadku nie uzywac przelewow.

Jest sie chronionym i mozna uruchomic chargeback w razie W.

Powodzenia ze sprawa.

Przykro mi ale zycie niczego i nikomu nie "wyrowna".

Cichy
03-10-2014, 09:16
Głupota i jeszcze raz głupota. Jak można obcej osobie wpłacić na konto 16 klocków z nadzieją, że przytarga nam w dobrej cenie obiektyw z USA bez żadnych komplikacji ? Szczerze mówiąc nawet nie współczuję.

nowart
03-10-2014, 10:24
Może wystarczy mieć - i tu słowo klucz - osobę zaufaną? Tobie nikt nigdy nie przelał pieniędzy na konto czy może interesy robisz tylko z tymi, których masz w dowodzie? :D
Co za różnica czy ktoś mi przelewa 15zł czy 15.000zł? Kwestia zwykłej uczciwości a nie po której linii rodowodowej jest sprzedający...
Jeśli coś mi się nie powiedzie ze sprowadzeniem to pieniądze zwracam i tyle a niestety czasy mamy takie, że noga może się podwinąć każdemu. Padają wielkie sieci, prężnie działające (na pozór) sklepy, powstają problemy ze zwrotami wpłaconych pieniędzy choć oczywiście w niczyjej obronie tu nie staję, wręcz przeciwnie, napisałbym parę słów o tytułowym jegomościu...

dzeej
03-10-2014, 10:40
Nowart co tu ma do tego uczciwość. Różnica w kwocie jest i to znaczna - bo gdzie możesz sobie pozwolić na stratę 15 zł z portfela, to już 15k raczej nie wyrzucisz i nie machniesz ręką. Dlatego też takie umowy na słowo honoru nie mają sensu, każdy wie jak jest w naszym kraju - zawsze trzeba się zabezpieczyć. Jak można wpłacić komuś grubą kasę rozmawiając z tą osobą tylko telefonicznie... Owszem zdarzy się przelać pieniądze za szkło przelewem - ale tylko w przypadku kupna na jakimś portalu, gdzie IMHO obowiązuje zawsze, nawet najmniejsza umowa. Rozumiem też, że możesz być uczciwym człowiekiem, każdy uczciwy, sumienny jegomość by zwrócił pieniądze po nieudanej transakcji - ale nie każdy taki jest.

Cichy
03-10-2014, 10:46
Może wystarczy mieć - i tu słowo klucz - osobę zaufaną? Tobie nikt nigdy nie przelał pieniędzy na konto czy może interesy robisz tylko z tymi, których masz w dowodzie? :D

Sorry, ale sprzedawcy anonimowi prowadzący jedynie "zaufaną" działalność partyzancką w internecie nie mylić z działalnością gospodarczą w obecnych czasach nie są dla mnie partnerami do jakichkolwiek interesów. Dziś są jutro ich nie ma. I kasy też.

filemoon
03-10-2014, 11:00
Kazdego sprzedawce traktuje tak samo. Moge im ufac ale sie zabezpieczam i juz pare razy chargeback uratowal mi doope.

Powodzenia w z odzyskaniem $.

nowart
03-10-2014, 11:47
Nowart co tu ma do tego uczciwość. Różnica w kwocie jest i to znaczna - bo gdzie możesz sobie pozwolić na stratę 15 zł z portfela, to już 15k raczej nie wyrzucisz i nie machniesz ręką. Dlatego też takie umowy na słowo honoru nie mają sensu, każdy wie jak jest w naszym kraju.

Jak to "co tu ma do tego uczciwość"? Żartujesz czy nie łapię sarkazmu? Kwestią tego czy ktoś będzie się ubiegał o zwrot swoich pieniędzy ma być świstek? Nie wierzę co czytam...
Nie moje pieniądze to je zwracam, nie istotne czy 10 czy kilka zer więcej. Proste.


Sorry, ale sprzedawcy anonimowi prowadzący jedynie "zaufaną" działalność partyzancką w internecie nie mylić z działalnością gospodarczą w obecnych czasach nie są dla mnie partnerami do jakichkolwiek interesów. Dziś są jutro ich nie ma. I kasy też.

aaa no tak, zapomniałem, że wg Twojej nomenklatury uczciwy może być tylko ten co ma DG, bo tylko tacy są krynicą uczciwości, moralności i takowych kwestie bankructw, wypadków losowych i podobnych nieszczęść się nie imają. Widzę to dobitnie w coraz częstszych problemach z legalnymi sprzedawcami, którym nie przeszkadza wciskać klientom kit czy nie zwracać pieniędzy. No ale wszystko gra, w końcu płacą zus więc muszą być uczciwi i rzetelni, jedno wynika z drugiego :D
Błagam Cichy, reklamuj się , dyskryminując innych w trochę mniej śmieszny sposób... zapomniał wół... co? :D EOT, miłego weekendu :)

Cichy
03-10-2014, 11:53
Kompletnie nie zrozumiałeś tego, co napisałem (nie po raz pierwszy zresztą). Nie chodziło mi o to, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą są uczciwi tylko o to, że praktycznie wszyscy prowadzący działalność w szarej strefie są anonimowi posługując się w internecie wyłącznie pseudonimem. I komuś takiemu wysłać grubą kasę na konto ??

zoomi
03-10-2014, 12:23
naiwność nie zna granic...
nie wiem którą wersję chciałes kupić ale :
- jeżeli wersja pierwsza to da się kupić na ebay z EU za 18-19kzł - miało być taniej ?
- jeżeli wersja druga - to jeszcze gorzej... bo cena byłaby realna gdybys kupował od złodzieja który komuś go wyrwał

mając na uwadze w jakiej byłeś sytuacji finansowej w chwili zakupu - bardzo się dziwię że wysłałeś 16kzł...
sam często podejmuję ryzyko zakupu na odległość i wysyłam komuś kasę - tyle że kwoty bezpieczne dla mnie
po ewentualnej stracie których nic mi się w życiu nie zmieni...

ciekawe co piszesz o prokuraturze i umorzeniu - jeżeli gość jest cwany i uwiarygodni że nie działał z zamiarem oszustwa
tylko spotkały go trudności (choroby, kradzież) to rzeczywiście zarzut nie padnie... wtedy możesz sobie dochodzić
z powództwa cywilnego - nawet jak wygrasz to czy komornik kiedykolwiek coś ściągnie ? a może będzie wysyłał po 20zł
miesięcznie wykazując dobrą wolę i twierdząc że więcej nie ma ?

tak czy inaczej współczuję sytuacji ale z zastrzeżeniem że za błędy/naiwność czasami trzeba jednak zapłacić

MC_
03-10-2014, 12:39
Niby jest to jakaś nauczka, ale moim zdaniem jednak o wiele zbyt surowa dla naszego kolegi z forum. Ja zawsze powtarzam, że nie stać mnie na takie okazje... O doświadczeniu zawodowym nawet nie wspomnę i swoją droga jestem ciekaw uzasadnienia postanowienia Kp. Wbrew pozorom, na gruncie polskiego prawa (a w zasadzie - orzecznictwa) udowodnić oszustwo jest dosyć trudno, niestety.

dzeej
03-10-2014, 13:25
Jak to "co tu ma do tego uczciwość"? Żartujesz czy nie łapię sarkazmu? Kwestią tego czy ktoś będzie się ubiegał o zwrot swoich pieniędzy ma być świstek? Nie wierzę co czytam...
Nie moje pieniądze to je zwracam, nie istotne czy 10 czy kilka zer więcej. Proste.

Nowart chodziło mi o to, że przy każdej transakcji ja staram się zabezpieczyć, czy to przez dany portal czy jakoś inaczej - nie ufam ludziom na słowo honoru i nie ma znaczenia ich uczciwość. Kupując przez portal np. w takim "alledrogo" jest możliwość odzyskania pieniędzy, przez inne portale jak kupisz też, a w takiej szarej strefie, jak wspomniał Cichy nie masz gwarancji za grosz.

Szczerze współczuję Tobie, jako osobie poszkodowanej na takie pieniądze, lecz popatrz, że można by uniknąć takich sytuacji - tym bardziej gdy chodzi o grube tysiące, które dla niektórych osób- są dorobkiem życia i masy wyrzeczeń. Nie mam zamiaru więcej się sprzeczać i kibicuję w odzyskaniu utraconego mienia.
Taki rozwój wydarzeń powinien być przestrogą dla pozostałych użytkowników.

jm65
06-10-2014, 16:02
Ten człowiek pracował wiele lat na swoją markę.
Nagle tak po prostu zrobił taki wał ?
Naprawdę nie chce mi się wierzyć, bo przez telefon sprawia wrażenie człowieka, któremu mozna zaufać.
Zresztą w naszym fotograficznym gronie przez kilkanaście lat w branży nie spotkałem kogoś tak nieuczciwego.
Wiekszosc fotografików i fotografów to ludzie wielkiego serca i rozumu i takim się wydawał również photolo.

Też jestem ofiarą tego oszusta.
Masz rację PNC- pracował wiele lat na swoją markę. Znam go z giełdy foto w W-wie, chyba kilkanaście lat. Kupowałem/zamieniałem różne sprzęty, zwłaszcza obiektywy. Dawałem mu też kasę na jakiś sprzęt i nigdy nie było problemu...
Az do 15.07.2010. - wtedy przelałem na jego konto zaliczkę na załatwienie obiektywu. Do dzisiaj "udało" mi się odzyskać część kasy, od lipca tego roku wszelki słuch po nim zaginął. A ile bajek przy tym wysłuchałem...
To by było z grubsza na tyle- możecie się śmiać z głupoty następnego naiwnego.

Adamss68
15-10-2014, 09:31
Sorry, ale sprzedawcy anonimowi prowadzący jedynie "zaufaną" działalność partyzancką w internecie nie mylić z działalnością gospodarczą w obecnych czasach nie są dla mnie partnerami do jakichkolwiek interesów. Dziś są jutro ich nie ma. I kasy też.
Sorry,ale jaką mam gwarancję,że kupując u Ciebie,nie doznam takiego samego oszustwa,jak w wypadku "zaufanego"?W każdej chwili,możesz być bankrutem...powiesz mi o tym?

becekpl
15-10-2014, 09:41
Też jestem ofiarą tego oszusta.
Masz rację PNC- pracował wiele lat na swoją markę. Znam go z giełdy foto w W-wie, chyba kilkanaście lat. Kupowałem/zamieniałem różne sprzęty, zwłaszcza obiektywy. Dawałem mu też kasę na jakiś sprzęt i nigdy nie było problemu...
Az do 15.07.2010. - wtedy przelałem na jego konto zaliczkę na załatwienie obiektywu. Do dzisiaj "udało" mi się odzyskać część kasy, od lipca tego roku wszelki słuch po nim zaginął. A ile bajek przy tym wysłuchałem...
To by było z grubsza na tyle- możecie się śmiać z głupoty następnego naiwnego.
zaliczkę tez bym dal,zwłaszcza jeśli łączyła by nas nic interesow
tutaj zawsze mozna byc oszukanym ale z glupota nie ma to nic wspolnego
ale grubsze transakcje jeśli nie osobiscie to tylko przez allegro-tam w razie wpadki jest POK i płatność kk

violan
15-10-2014, 10:26
zaliczkę tez bym dal,zwłaszcza jeśli łączyła by nas nic interesow
tutaj zawsze mozna byc oszukanym ale z glupota nie ma to nic wspolnego
ale grubsze transakcje jeśli nie osobiscie to tylko przez allegro-tam w razie wpadki jest POK i płatność kk

Ten program ochrony kupujacych to w rzeczywistości tez jest fikcja.
Nie zycze nikomu aby musiał sprawdzać jego dzialanie ...
W gruncie rzeczy poszkodowany musi sam dochodzic swoich spraw na drodze sadowej a pomoc portalu aukcyjnego jest praktycznie zadna.

becekpl
15-10-2014, 10:50
Ten program ochrony kupujacych to w rzeczywistości tez jest fikcja.
Nie zycze nikomu aby musiał sprawdzać jego dzialanie ...
W gruncie rzeczy poszkodowany musi sam dochodzic swoich spraw na drodze sadowej a pomoc portalu aukcyjnego jest praktycznie zadna.
testowałeś? czy posty nabijasz?
po co takie glupoty piszesz?

Adamss68
15-10-2014, 10:59
testowałeś? czy posty nabijasz?
po co takie glupoty piszesz?
Choć to nie do mnie!Twoim zdaniem,jakieś,Allegro,PayU,albo inny PeyPal,zapewni Ci zwrot kasy np.16000,00Pln

becekpl
15-10-2014, 11:04
allegro zwraca do 10 000, kk tyle ile zapłaciłeś
czytanie ze zrozumieniem przydaje się w życiu, naprawdę

Adamss68
15-10-2014, 11:23
Pewnie masz na to niezbity dowód?Będę obstawał przy opini kolegi violan.
Mnie są winni 800Pln,a sprawa się ciągnie...dwa lata chyba.
Zgadnij,jak oszust się podszył pod konto innego (uczciwego)Allegrowicza,robiąc w konia innych uczciwych na przeszło 2500,00?
Będąc włodarzem Alledrogo,byś wypłacił wszystkim kaskę?

Cichy
15-10-2014, 11:34
Sorry,ale jaką mam gwarancję,że kupując u Ciebie,nie doznam takiego samego oszustwa,jak w wypadku "zaufanego"?W każdej chwili,możesz być bankrutem...powiesz mi o tym?

Ano taką, że u mnie kupujesz towar realny za gotówkę lub za pobraniem, nie pobieram żadnych przedpłat na towar który dopiero mam kupić/przemycić/ukraść/ulepić z plasteliny w przyszłości.

becekpl
15-10-2014, 11:34
Pewnie masz na to niezbity dowód?Będę obstawał przy opini kolegi violan.
Mnie są winni 800Pln,a sprawa się ciągnie...dwa lata chyba.
Zgadnij,jak oszust się podszył pod konto innego (uczciwego)Allegrowicza,robiąc w konia innych uczciwych na przeszło 2500,00?
Będąc włodarzem Alledrogo,byś wypłacił wszystkim kaskę?
kupiłem od takiego cfaniaka obiektyw za 3k
po miesiącu allegro zwróciło mi te pieniądze
straciłem tylko 30 zeta za kuriera bo nie skorzystałem z payu
w regulaminie masz wszystko napisane- ile,za co i co trzeba spełnić
kupowałem licząc się z tym ze to przekręt, bo niezła okazja była
jak dla mnie allegro postąpiło zgodnie ze swoim regulaminem
tylko trzeba go znać

Adamss68
15-10-2014, 11:50
kupiłem od takiego cfaniaka obiektyw za 3k
po miesiącu allegro zwróciło mi te pieniądze
straciłem tylko 30 zeta za kuriera bo nie skorzystałem z payu
w regulaminie masz wszystko napisane- ile,za co i co trzeba spełnić
kupowałem licząc się z tym ze to przekręt, bo niezła okazja była
jak dla mnie allegro postąpiło zgodnie ze swoim regulaminem
tylko trzeba go znać
Przepraszam!Suma przekrętu,w którym ja i inni zostaliśmy poszkodowani,to 250000Pln...zero mi umknęło.
Twój przypadek,jest nieco mniejszego kalibru,więc kaskę Ci wypłacili.
Kolegę,który rozpoczął ten wątek zrobiono,na dużo więcej.

Merde
15-10-2014, 12:06
kupowałem licząc się z tym ze to przekręt, bo niezła okazja była
Nie wiem czy wypada się takimi rzeczami chwalić, panie paserpl... :oops:

Adamss68
15-10-2014, 12:19
Ano taką, że u mnie kupujesz towar realny za gotówkę lub za pobraniem, nie pobieram żadnych przedpłat na towar który dopiero mam kupić/przemycić/ukraść/ulepić z plasteliny w przyszłości.
O towar nie pytam,skoro nim handlujesz powinien być ok i taki pewnie jest.
Sedno mojego zapytania to:W każdej chwili,możesz być bankrutem...powiesz mi o tym?
Być może PHOTOLO,popadł w kłopoty finansowe i temu tak postąpił?
Zawsze,jako sprzedawca wydawał się wiarygodny.
Swoją drogą,kupiłem od kolegi Nowart(to nie reklama)obiektyw za pobraniem i okazało się wszystko ok.
Gdyby,wszelkie transakcje odbywały się za pobraniem,problem by nie istniał.

--- Kolejny post ---


Nie wiem czy wypada się takimi rzeczami chwalić, panie paserpl... :oops:

Własnie miałem zacytować:|

becekpl
15-10-2014, 12:42
Nie wiem czy wypada się takimi rzeczami chwalić, panie paserpl... :oops:
jeju Merde, w sensie ze czułem ze mogę zostać oszukany a nie ze liczyłem na ciepły towar

violan
15-10-2014, 13:42
testowałeś? czy posty nabijasz?
po co takie glupoty piszesz?
Niestety Kolego becekpl -juz dwa razy doświadczyłem ,że kiedy ma sie do czynienia z cwanym oszustem na Allegro to odzyskanie pieniedzy jest bardzo trudne i w praktyce portal aukcyjny nie wiele pomaga.

Adamss68
15-10-2014, 13:48
jeju Merde, w sensie ze czułem ze mogę zostać oszukany a nie ze liczyłem na ciepły towar
Chyba,liczyłeś na ciepły towar,ale zostałeś oszukany?Taki zakupowy masochizm?
Pewnie,wypłacili Ci z Alle więcej,jak zalicytowałeś,inaczej byś się nie chwalił;).
Przepraszam!Nic osobistego,ale tak to wygląda.

becekpl
15-10-2014, 14:08
Niestety Kolego becekpl -juz dwa razy doświadczyłem ,że kiedy ma sie do czynienia z cwanym oszustem na Allegro to odzyskanie pieniedzy jest bardzo trudne i w praktyce portal aukcyjny nie wiele pomaga.
a gdzie jest napisane, ze on ma w czymś pomagać???
masz regulamin a w nim wszystko wyraźnie napisane

--- Kolejny post ---


Chyba,liczyłeś na ciepły towar,ale zostałeś oszukany?Taki zakupowy masochizm?
Pewnie,wypłacili Ci z Alle więcej,jak zalicytowałeś,inaczej byś się nie chwalił;).
Przepraszam!Nic osobistego,ale tak to wygląda.
wygląda to tak ,ze jak powiedział pewien lekarz z serialu "Nemocnice na kraji města"
"gdyby głupota miała skrzydła latałbyś wyżej od jaskółek, adams"

Adamss68
15-10-2014, 14:17
a gdzie jest napisane, ze on ma w czymś pomagać???
masz regulamin a w nim wszystko wyraźnie napisane

--- Kolejny post ---


wygląda to tak ,ze jak powiedział pewien lekarz z serialu "Nemocnice na kraji města"
"gdyby głupota miała skrzydła latałbyś wyżej od jaskółek, adams"
Brak argumentów, to słoma wyłazi?

becekpl
15-10-2014, 14:21
pomijając osobiste wycieczki, sugerowanie ze allegro wypłaci więcej pieniędzy niż powinno świadczy o braku wrodzonej inteligencji
nabytej tez brak
sorry,nic osobistego tak to wygląda
zbierasz posty by się dostać do giełdy?

Adamss68
15-10-2014, 14:35
a gdzie jest napisane, ze on ma w czymś pomagać???
masz regulamin a w nim wszystko wyraźnie napisane

--- Kolejny post ---


wygląda to tak ,ze jak powiedział pewien lekarz z serialu "Nemocnice na kraji města"
"gdyby głupota miała skrzydła latałbyś wyżej od jaskółek, adams"
Wygląda to tak,że Ci moderator wcześniej napisał...jak to wygląda...czy nie?
Ktoś,kto wymyśli Nemocnice dla niektórych forumowych pisarzy...dostanie pewnie Nobla!
Pozdrawiam!
Stały Twój argument"Zbierasz posty"
Od 2009,to mogłem nabić nie koniecznie dyskutując Toba:?

Bolek02
15-10-2014, 18:21
Ten program ochrony kupujacych to w rzeczywistości tez jest fikcja.
Nie zycze nikomu aby musiał sprawdzać jego dzialanie ...
W gruncie rzeczy poszkodowany musi sam dochodzic swoich spraw na drodze sadowej a pomoc portalu aukcyjnego jest praktycznie zadna.

To nie jest prawda co piszesz. Musisz tylko zgłosić sprawę na Policję i stosowny dokument wysłać do Allegro. Czeka się co prawda ponad miesiąc, ale sprawę załatwiają jak należy. Zdarzyło się i mnie przez to przejść, więc mogę poświadczyć.

Adamss68
15-10-2014, 20:39
To nie jest prawda co piszesz. Musisz tylko zgłosić sprawę na Policję i stosowny dokument wysłać do Allegro. Czeka się co prawda ponad miesiąc, ale sprawę załatwiają jak należy. Zdarzyło się i mnie przez to przejść, więc mogę poświadczyć.
Na Policję,to niech zgłosi alle,co Cię do diabła obchodzi,że nie zdołali dopełnić obowiązków portalu,który pobiera od Ciebie pieniądze za swoje usługi!
Używa do tego,PayPal,PayU,które czesze prowizję,a bezpieczeństwa nie zapewnia!

Merde
15-10-2014, 20:50
Na Policję,to niech zgłosi alle,co Cię do diabła obchodzi,że nie zdołali dopełnić obowiązków portalu,który pobiera od Ciebie pieniądze za swoje usługi!
Używa do tego,PayPal,PayU,które czesze prowizję,a bezpieczeństwa nie zapewnia!
Zapędziłeś się trochę kolego. Sam nie lubię allegro, ale prowizję bezpośrednio płaci sprzedający, nie kupujący. Od strony prawnej allegro mogłoby nie zapewniać żadnej ochrony. To trochę tak, jakbyś domagał się od właściciela placu handlowego by zapewnił że każdy najemca budki jest uczciwy. Troszkę brak ci kontaktu z rzeczywistością...

zoomi
15-10-2014, 22:32
wielu z nas widząc podejrzaną aukcję pisze o tym na forum i zgłasza do allegro aby inni uniknęli wtopy
niekoniecznie kupuje licząc na fart kryjąc się za zabezpieczeniem POK które w razie czego zwróci kasę

i taką też postawę polecam wszystkim

co do uczciwości, bankructw... cóż... różne są koleje losu ale warto zwrócić uwagę na to że TIP który
wysyła za pobraniem i nie bierze zaliczek (lub bierze minimalne typu 5% wartości) nawet jak zbankrutuje (czego nie życzę) to nikogo nie oszuka
- po prostu nie będzie miał za co kupić towaru i go nie sprzeda, oszust z kolei namówi kogoś do wysłania
pieniędzy (najlepiej całych) wiedząc że zamówienia nie zrealizuje

co do TIPów - mam same dobre doświadczenia, co do zaliczek - gdyby któryś mnie poprosił na pewno przelałbym 5 czy 10% wartosci
towaru jako znak iż serio chcę kupić - szanuję czyjąś pracę i nie wymagam aby sprowadzał coś dla mnie w ciemno
za to na pewno nie wysłałbym nikomu 70 czy 100% sumy - to mi od zawsze dyktuje rozsądek

forumowiczom życzę samych dobrych zakupów, TIPom wielu zadowolonych klientów a oszustom jak najmniej naiwnych

Mikol
16-10-2014, 13:43
Gdyby,wszelkie transakcje odbywały się za pobraniem,problem by nie istniał.

Nie do końca bo czasami przychodzą cegły, w opakowaniu

tombas
21-10-2014, 18:24
Nie do końca bo czasami przychodzą cegły, w opakowaniu

tylko do tych za przeproszeniem idiotów, którzy kupując za pobraniem drogie rzeczy nie chca wydac 5 zł na sprawdzenie przesyłki

mysiaty
21-10-2014, 22:31
tylko do tych za przeproszeniem idiotów, którzy kupując za pobraniem drogie rzeczy nie chca wydac 5 zł na sprawdzenie przesyłki

Możesz napisać w jakiej firmie przewozowej mogę za 5 zł wymagać od kuriera rozpakowania i sporządzenia protokołu zawartości nienaruszonej paczki , przed lub po podpisaniu odbioru?

MC_
21-10-2014, 22:38
Usluga Poczty Polskiej.

PMP
21-10-2014, 22:47
Usluga Poczty Polskiej. Tak dokładniej to tylko POCZTEX. Bo zwykłej paczki nie sprawdzisz.

MC_
21-10-2014, 22:52
Racja :-)

tombas
22-10-2014, 07:24
Tak dokładniej to tylko POCZTEX. Bo zwykłej paczki nie sprawdzisz.
nieprawda, "zwykła" pobraniowa tez, tyleze teraz jest to 5zł netto
Cennik - Informacje | cennik.poczta-polska.pl (http://cennik.poczta-polska.pl/)

mysiaty
22-10-2014, 09:15
Masz rację.
Wcześniej faktycznie tylko Pocztex i przesyłka kosztowała około 40 zł.
Teraz doszła Paczka EXtra24,Paczka 24, Paczka 48 i cena 23 zł
Cennik - Paczka EKSTRA24 | cennik.poczta-polska.pl (http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka_ekstra24.html)

Cichy
22-10-2014, 17:42
Ale chyba nieubezpieczone ceny tych paczek ? Ostatnio byłem wysłać pobraniówkę o wartości 1900 zł to mi baby zaśpiewały w okienku kwotę rzędu 75 zł, to grzecznie podziękowałem i pojechałem do DHLu.

salas
22-10-2014, 17:46
no bo poczta i ich ubezpieczenia to jest jakieś nieporozumienie, w firmach kurierskich ubezpieczenie chyba do 5tyś jest darmowe, a potem płatne z 5zł więcej? a PP lepiej nie mówić..

DarekB
22-10-2014, 18:06
no bo poczta i ich ubezpieczenia to jest jakieś nieporozumienie, w firmach kurierskich ubezpieczenie chyba do 5tyś jest darmowe, a potem płatne z 5zł więcej? a PP lepiej nie mówić..
Mylisz ubezpieczenie z wartością przesyłki.

salas
22-10-2014, 20:01
Na poczcie pytaja na dwa sposoby a chodzi o to samo:
1) ubezpieczamy?
2) dajemy wartosc?
Jedno i to samo czyli deklarowana wartosc przesylki od czego licza sobie gruby hajs.

DarekB
22-10-2014, 20:05
Jeszcze raz napiszę. Co innego ubezpieczenie (które kosztuje grosze), a co innego wartość przesyłki, która kosztuje krocie.

salas
22-10-2014, 20:18
Masz racje, ubezpieczenie jako ubezpieczenie jest tanie nawet na poczcie, ale z ta deklarowana wartoscia przedadzaja :( dlatego ja z poczty korzystam tylko przy zwyklych listach i ewentualnie jak cos kupuje ze sprawdzeniem zawartosci

DarekB
22-10-2014, 20:33
Podejrzewam, że ma to związek z zakresem odpowiedzialności i szybkością rozpatrywania ewentualnych szkód ale nie chce mi się w to zagłębiać bo nie lubię czytać OWU ;-)

becekpl
22-10-2014, 20:46
tak bo oni ustawowo za zgubienie oddają trzykrotność(chyba) kosztów przesyłki
jak wiecej to plac

zysk
22-10-2014, 20:49
Jeszcze raz napiszę. Co innego ubezpieczenie (które kosztuje grosze), a co innego wartość przesyłki, która kosztuje krocie.
Niektórzy nie rozumieją:
ubezpiecza sie od wartosci: tak jak z autem.
np 2% od 10 pln to inna kwota niż 2% od 12 000 pln.

unapya2
12-11-2014, 20:11
Cześć,

9 lub 10 czerwca w sposób zgodny z regulaminem opisałem tu moje złe doświadczenia z Photolo, bardzo podobne do kolegi PNC. Mam pytanie, dlaczego mój post został usunięty i zostało skasowane moje konto na canon-board ? Byłem zarejestrowany pod nazwą unapya.

Pozdrawiam

Merde
12-11-2014, 21:12
9 lub 10 czerwca w sposób zgodny z regulaminem opisałem tu moje złe doświadczenia z Photolo, bardzo podobne do kolegi PNC. Mam pytanie, dlaczego mój post został usunięty i zostało skasowane moje konto na canon-board ? Byłem zarejestrowany pod nazwą unapya.
Nie mam konkretnej wiedzy na ten temat, ale jeśli konto faktycznie "zniknęło"[1], to może to mieć związek z niedawnym padem dysków. Pewnie przywrócono backup sprzed twojej rejestracji.

[1] Moderatorzy nie mają technicznej możliwości kasowania kont użytkowników, mogą tylko zablokować możliwość logowania się na konto i pisania na forum (tj. banować).
Nie mogą też całkowicie usuwać postów (tj. posty usunięte przez moderatora przestają być widoczne dla zwykłego usera, ale moderatorzy i administratorzy wciąż je widzą).

adam1004a
12-11-2014, 21:41
ja powiem jedno - PROKURATURA, mogą człowieka okraść pobić i otruć, a ta instytucja nie kiwnie palcem, ale jak nienormalny gwizdnie w spożywczym batonik to dostaje dwa lata, a nie daj boże jak komendant więzienia wpłaci wadium za wariata to jeden i tak siedzi, a drugi jest bez pracy. Ten kraj promuje szumowiny i złodziejstwo w każdej postaci.

violan
10-04-2015, 09:29
Zaczynają zapadać w Sadach pierwsze wyroki z powództwa cywilnego przeciw Photolo.
Wiem,że ten czlowiek w Sądzie przyjmuje postawę osoby pokrzywdzonej(!!!!) i wiem ,ze bardzo wiele osob jest przez niego oszukanych i rezygnują z dochodzenia w Sadzie swoim praw na co własnie Photolo liczy ,dlatego szukam tych osob i prosze o informacje na PW .
Za wyłudzenia na dziesiatki tysiecy złotych nie tylko sady cywilne ale i prokuratura powinna tym sie zajać.

andrzejek
30-04-2015, 08:52
Wspolczuje pokrzywdzonym.Los czlowieka potrafi byc jednak nieoczekiwany.Kiedys na allegro wygralem licytacje na aparat i dostalem e-maila od postronnej osoby, mowiacej, zebym uwazal, ze to moze byc oszustwo, nie ta wersja aparatu.I tak bylo, aparat ponad 10 letni, malowany, sprzedany jako nowy.Ale tą osoba, ktora mnie ostrzegala, ktora pisala, ze jej wewnetrzna uczciwosc nie pozwala na "przewaly" to byl photolo.Dlatego zastanawiam sie, jak sie dzieje, ze ktos uczciwy przez "cale zycie" nagle odlatuje w ciemne strefy?Dochodzic w sadach mozna wiele, ale odzyskac pieniadze czesto niemoz.liwe.Kiedys kolega, znany od dziecinstwa, w potrzebie, pozyczyl ode mnie pieniadze.Nie oddal do dzis, sprawa sie toczyla ponad dwa lata (a byla ewidentna, byla umowa pozyczki, pisana jego reka), wyrok w koncu zapadl a kolega przepisal wszystko na tesciowa i sie smial.Podsumowujac : CZLOWIEK UCZCIWY bedzie splacal swoje dlugi latami, czlek nieuczciwy-nie pomoga zadne kwity, umowy itp., jrsli jest oszustem i nie ma zamiaru placic.A osoby znane nawet od urodzenia, bliskie potrafia sie zachowac w momencie koniecznosci zwrotu dlugu w sposob nieoczekiwany i zaskakujacy, od unikania i chowania sie ze wstydu po zaparcie sie i negacje dlugu.

Mikol
30-04-2015, 23:52
No cóż też miałem dobre doświadczania z Photolo, przelałem mu kiedyś na poczet sprzętu który miał być sprowadzony z USA 6000zł miało to trwać miesiąc. I tak było sprzęt zgodny z zamówieniem i sympatyczny kontakt osobisty. Oczywiście nic to nie zmienia w sprawie poszkodowanych, ale dziwie się, że teraz tak postąpił. Oszukanym życzę odzyskania pieniędzy.

violan
01-05-2019, 11:05
Wieloletnie boje sądowe z Photolo w wiekszości zakończyły sie korzystnymi wyrokami.
Teraz juz tylko komornik ma pracę.

fret
03-05-2019, 15:38
Dziwna sytuacja. Pisałem na początku wątku ,że kupiłem od niego 5DII. Mija już chyba z 10 lat, a aparat ciągle w 100% sprawny, kontakt ze sprzedawcą wspominam bardzo dobrze. Wygląda na to, że miałem szczęście.

mariusz11
04-05-2019, 09:21
Dziwna sytuacja. Pisałem na początku wątku ,że kupiłem od niego 5DII. Mija już chyba z 10 lat, a aparat ciągle w 100% sprawny, kontakt ze sprzedawcą wspominam bardzo dobrze. Wygląda na to, że miałem szczęście.

A co niby ma do tego Photolo, że aparat 10 lat jest sprawny?:roll:
Canonowi peany się należą.

MC_
04-05-2019, 09:48
Wieloletnie boje sądowe z Photolo w wiekszości zakończyły sie korzystnymi wyrokami.
Teraz juz tylko komornik ma pracę.

I pewnie będzie standardowe umorzenie.

violan
04-05-2019, 12:11
I pewnie będzie standardowe umorzenie.
O dziwo -nie.
Komornik skutecznie działa.

fret
04-05-2019, 12:16
A co niby ma do tego Photolo, że aparat 10 lat jest sprawny?:roll:
Canonowi peany się należą.

Z grubsza to, że nie wcisnął mi jakiegoś złomu. Wtedy 5DII to była jeszcze nowość i używka z małym przebiegiem, w bardzo atrakcyjnej cenie, ale w lekko zmęczonej obudowie mogła budzić podejrzenia. Szacun dla Canona, to inna sprawa :)