PDA

Zobacz pełną wersję : Szybko rozładowujący się akumulator w Canon G5



jarod20
17-10-2009, 15:21
Witajcie,
Jeszcze w zeszłym tygodniu mój Canon G5 działał bez zastrzeżeń. Wczoraj wieczorem naładowałem dwa akumulatory. Dziś rano po załadowaniu pierwszego z nich do aparatu i zrobieniu 4 fotek aparat się wyłączył. Najpierw pokazywał że akumulator jest pełen a po 4 fotkach już była pusty. To samo z drugim aku. Albo coś jest nie tak z ładowaniem, albo aparat tak szybko je rozładowuje. Spotkaliście się kiedyś z podobnym przypadkiem?

cezarycezary
17-10-2009, 21:10
Upadek, zalanie ciecza ???
Ale prozaicznie oba akumulatory na raz padły ???

jarod20
17-10-2009, 23:04
Nic mi o tym nie wiadomo żeby aparat upadł. Ale nie tylko ja mam do niego dostęp. Zalany nie został bo nie ma na nim najmniejszych tego śladów. Być może zmarzł trochę, bo wożę go czasem w bagażniku.
Nie mam teraz możliwości sprawdzenia stopnia naładowania akumulatorów przed i po ładowaniu. Zrobię to w poniedziałek. Być może akumulatory nie są łądowane przez aparat, choć mrugająca dioda, najpierw jest czerwona, a po kilku godzinach robi się zielona. Nie wiem co to może być...

bugster44
16-12-2009, 00:27
mam ten sam problem(moze nawet wiekszy - u mnie naladowane aku sa wykrywane jako puste). konsultowalem sie z elektronikiem w tej sprawie. jesli aparat dziala na zewnetrznym zasilaniu to znaczy ze uklad zasilania(pomiaru napiecia baterii) poległ. nie mam pojęcia gdzie ten uklad sie znajduje ani jak go naprawic/podmienic/ominac. prace w toku.
pozdrawiam

cezarycezary
16-12-2009, 09:07
Autoryzowany serwis na pewno ma service manual z odpowiedniego levelu oraz czesci zamienne. Trzeba byloby tylko srawdzic u nich ceny uslugi.

bugster44
16-12-2009, 17:44
autoryzowany serwis z biednego posiadacza tego PS G5 będzie chciał zedrzeć kwotę bliską ceny takiego używanego aparatu w dobrym stanie.