PDA

Zobacz pełną wersję : ''Niezgodny JPEG'' ???



cezarycezary
14-10-2009, 22:49
Do G10 uzywam karty micro sd scandisk 8gb z adapterem sd, czesto wyciagam karte do czytnika w komputerze, mam takie kwiatki, kiedy potem przegladam w aparacie zdjecia na podgladzie - ''Niezgodny JPEG'' ....

czy dzieje sie to w wyniku otwierania plikow w komputerze, fotki nie byly modyfikowane ?

wojkij
15-10-2009, 03:28
1 - uwalony czytnik
2 - uwalony sektor na karcie
3 - uwalony kabel
4 - wirusy
5 - najmniej prawdopodobne - uwalony aparat.

Metodą eliminacji dojdziesz gdzie leży problem. Na przyszłość polecam wyszukiwarkę, było setki razy;).

qpr
15-10-2009, 06:37
Jakakolwiek ingerencja w fotke przez zewnetrzny program, nawet obrócenie jej i zapis w tej postaci będzie skutkował problemem odczytu foty przez aparat.

zonk
15-10-2009, 06:55
Jakakolwiek ingerencja w fotke przez zewnetrzny program, nawet obrócenie jej i zapis w tej postaci będzie skutkował problemem odczytu foty przez aparat.

Dokładnie jest tak jak pisze qpr. Wystarczy, że obrucisz zdjęcie nie mówiąc już o czym innym (kadrowanie/prostowanie/retusz..) daje takie skutki. Nie masz się co martwić, bo zdjęcie jest jak najbardziej odczytywane na komputerze.

cezarycezary
15-10-2009, 23:51
Dziekuje za cenne info, ja tylko kopiuje poprzez ''kopiuj/wklej'' z samej karty w czytniku HP 2530p elite book wbudowanym w komputer, kiedy tak nie robie tylko karta jest w samym aparacie to wszystko jest ok, wiec problem jest w tym ze na karcie tworza sie jakies smieci i to tylko w momencie samego kopiowania. Karta nie ma zbyt duzej predkosci bo ma w kolku oznaczenie 2. Extreme III ktorej nie posiadam jeszcze ma np. 6-tke. To nawet nie same zdjecia wisza jako niekompatybilne jpg a jakies smieci z karty wynikle z kopiowania, moze jakas kopia zapasowa przy kopiowaniu tworzona samoczynnie - ( opozniony zapis ), mimo ze windows ja usuwa to taki slad pozostaje na karcie. Zakupie Extreme III i zobacze co dalej. Dziekuje za info.
Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
To jednak nie smieci a zdjecia sadzac po numerach kolejnych zdjec ;(

bogdfun
16-10-2009, 07:34
Istnieje jakiś sposób zapisania na karcie zdjęcia, tak by mogło być ono ponownie wyświetlone na aparacie..? Wczoraj właśnie próbowałem takiej sztuki dokonać - ale nic z tego.. Używałem do tego zdjęcia wykonanego tym samym aparatem - niestety zawsze - nie można wyświetlić zdjęcia.. da się to jakoś obejść..?

cezarycezary
17-10-2009, 21:12
ja sie z takowym nie spotkalem

aleja
18-06-2012, 17:53
Istnieje jakiś sposób zapisania na karcie zdjęcia, tak by mogło być ono ponownie wyświetlone na aparacie..? Wczoraj właśnie próbowałem takiej sztuki dokonać - ale nic z tego.. Używałem do tego zdjęcia wykonanego tym samym aparatem - niestety zawsze - nie można wyświetlić zdjęcia.. da się to jakoś obejść..?

Czy przez te prawie 3 lata może się coś zmieniło w tej kwestii? Jest jakaś opcja wgrania do aparatu modyfikowanego obrazu?