PDA

Zobacz pełną wersję : automatyzacja pracy w ps



tadek
12-09-2005, 23:36
witam jak w temacie
bardzo fajnie mi to dziala tylko np jak wyostrzam foty to dlaczego za kazdym razem musze potwierdzic zapis
co zrobilem zle albo co powinienem zrobic wiem ze na pewno cos pochrzanilem ale narazie radze sobie tak ze na enterze opieram telefon i ide na kawe

gawryl
13-09-2005, 08:55
moze to pomoze: http://canon-board.info/showthread.php?t=640

przemo_21
13-09-2005, 20:28
U mnie jest podobnie, ale wcześniej przed automatyzacją otwieram fotki w Ps i bawię się z poziomami światłami i cieniami potem robię zapis. Po przygotowaniu odpowiednio fotek juz do wyostrzania lub odszumiania włączam automata i idzie.
Tak obszedłem ten problem może gdzieś jakaś obcja że PS nie pyta o potwierdzenie zapisu.
Możliwe że zmieniłeś profil barwny i przez to się PS pyta o zapis ze zmienionym profilem?

tadek
19-09-2005, 17:38
wpadlem na swietny pomysl - OPERAM KOMÓRKE NA ENTERZE

djtermoz
19-09-2005, 17:44
O kurcze, ale kombinujecie. Wcale nie trzeba opierac komorki na enterze. Nagrajcie sobie nowa akcje w ktorej bedzie wszystko co chcecie miec zrobione na zdjeciu potem wybierzcie 'zapisz jako' i nowy katalog gdzie beda zapisywane te poprawione fotki. Dopiero teraz zatrzymajcie nagrywanie akcji.
Teraz wejdzie w 'batch processing' i jako proces wybierzcie te utworzona akcje. Potem nizej wybieracie katalog docelowy (wskazujecie ten katalog gdzie bylo zapisane pierwsze przykladowe zdjecie na ktorym nagrywaliscie akcje), dalej jest opcja 'override save as dialog'. Zaznaczcie to i po sprawie.
Powinno dzialac. Mniej wiecej.