PDA

Zobacz pełną wersję : Neat Image vs. Noise Ninja pod CS4 64



Krzychu
12-10-2009, 19:42
Czy ktoś ma jakieś wrażenia z używania ww. pluginów pod CS4 64 bit ?

O ile się nie mylę, są póki co jedynymi które działają pod wersją 64 bitową CSa, kosztują mniej więcej tyle samo...

Wrażenia dotyczące skuteczności odszumiania również mile widziane...

toma20D
12-10-2009, 21:24
wiesz najlepiej miec oba ..powaznie sa zdjęcia na których np Neat Image robi to bardziej subtelnie bez straty szczegółów a gdzie indziej sprawdza sie bardziej Noise Ninja..dośc czesto pracuje metoda porównawczą ;)

marekk_ok
13-10-2009, 07:23
Zastanawia mnie jak mozna ustalic ktorymi fotkami lepiej sobie poradzi Neat Image a z ktorymi Noise Ninja - czy jest jakas regula? Ostatnio odszumialem kilka fotek i zdecydowanie lepiej sobie radzil NN. Proby wykonywalem z zastosowaniem odpowiednich do body profili.

evangelion69
13-10-2009, 20:02
http://www.michaelalmond.com/Articles/noise_conc.htm

Juz dawno zostało przetestowane że NN jest najlepsiejszy

2marekm
16-10-2009, 12:38
Czy ma ktoś jakieś opinie na temat używania odszumiacza...pluginu NIK Dfine 2.
Czy czasami nie dorównuje NN ?

Krzychu
16-10-2009, 12:47
Czy ma ktoś jakieś opinie na temat używania odszumiacza...pluginu NIK Dfine 2.
Czy czasami nie dorównuje NN ?

Używałem - moim zdaniem bardzo dobry, i gdyby miał wersję 64 bit to nie byłoby problemu. Sęk w tym że nie ma, a wielkiej przewagi nad NN nie ma (jak wynika z moich dotychczasowych testów).

Krzychu
24-10-2009, 11:15
To może sam sobie trochę odpowiem bo już pewne wrażenia mam - Noise Ninja pod CS4 64 / Win7 64 chodzi bez zarzutu i moim zdaniem jest lepsza od Dfine'a (niewiele ale lepsza). Dodatkowo Picturecode ma świetny support i gości którym się chce odpowiadać na pytania...

Tomsarz
29-10-2009, 16:56
Nik Dfine 2 ma tą przewagę że można na róznych częściach zdjęcia zastosować odszumianie z innymi ustawieniami dzięki użyciu punktów kontrolnych.
Tak więc cześć zdjęcia można bardzo odszumić, część tylko trochę a inne partie pozostawić nietknięte.
Jasne że ten sam efekt mozna uzyskać w PS stosując maski, ale mozna to zrobić za jednym zamache suwakami w Dfine2