PDA

Zobacz pełną wersję : [PC] DPP 3.7 instalka



gietrzy
11-10-2009, 23:07
http://files.mail.ru/982O45

Instal\common\install.exe

gwozdzt
11-10-2009, 23:14
DPP 3.7
what's new?

gietrzy
11-10-2009, 23:32
what's new?

Seweryn.

APP
12-10-2009, 09:06
what's new?

Obsługa RAW dla 7D i okienko podglądu dla NR.
W jakieś funkcje drukowania itp. nie wnikałem, więc może jeszcze tam coś zmienili.
W podlinkowanym pakiecie (cały Solution Disk) jest też nowsza wersja EOS Utility (2.7), ale nie sprawdzałem zmian.

Na dpreview ktoś narzekał, że NR nie wychodzi jak z puszki (pojawia się w obrazie taki "pieprz", jaki do tej pory czasem wyłaził przy przeostrzeniu). AFAIR nie było konsensusu, czy to efekt nieumiejętnych działań użytkownika, czy faktycznie bardziej agresywnego algorytmu DPP.

Selena
12-10-2009, 09:12
... i okienko podglądu dla NR.

Na dpreview ktoś narzekał, że NR nie wychodzi jak z puszki (pojawia się w obrazie taki "pieprz", jaki do tej pory czasem wyłaził przy przeostrzeniu). AFAIR nie było konsensusu, czy to efekt nieumiejętnych działań użytkownika, czy faktycznie bardziej agresywnego algorytmu DPP.
Mnie tego w obecnej wersji brakowało.

Wygląda na to, że trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Jacek23
14-10-2009, 16:24
A "czy to bezpieczne" pobieranie dpp 3.7 z takich serwerow jak *.ru?

gietrzy
14-10-2009, 18:18
A "czy to bezpieczne" pobieranie dpp 3.7 z takich serwerow jak *.ru?

malwarebytes
nod32 4.xxx
outpost 671

nie widzą przeciwskazań

fotna
14-10-2009, 19:46
malwarebytes
nod32 4.xxx
outpost 671

nie widzą przeciwskazań

Zawsze możesz przeskanować antywirem.
Bardzo dobrze się odszumia te białe kropy w PS
trzeba uważać na twarze bo stają się bardziej szaromatowe ale to też nie problem.
Wygląda to bardzo podobnie jak było na filmie.

APP
14-10-2009, 20:19
:roll: Jakie białe kropy?
:???: O co chodzi z tymi twarzami?
:shock: Na jakim filmie?
:idea: Pisałem o tym: link (http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1019&message=33307068&q=3711&qf=m)
:-D

fotna
15-10-2009, 15:12
"Jakie białe kropy?"

- to ziarno które redukujesz suwaczkiem "luminance ...." - ja go ustawiam na 0 albo na 1 dzięki temu mam najwięcej szczegółów.
następnie odszumiam w PS.

":???: O co chodzi z tymi twarzami?"

Po odszumieniu twarze ludzi lekko szarzeją. Na druku jest to widoczne na odbitkach w labie nie.

"Na jakim filmie?"

Przepraszam -napisałem dwuznacznie chodziło mi o wysokoczułe klisze do analogów

APP
15-10-2009, 15:42
fotna -tyle, że my tu w sumie ani o ziarnie (białych kropach :shock:), tudzież wyższości jednego programu nad drugim (subiektywnie można by wskazać narzędzia jeszcze inne/lepsze od PS, niektóre wręcz wyspecjalizowane w NR).

Mowa była o artefaktach powstających w DPP i kwestii czy nowe DPP (3.7.1.1) jest temu winne ;) Chyba, że zauważyłeś coś specyficznego (stare/nowe DPP) w kwestii tych twarzy?

Próbował już ktoś? Ja niestety jestem chwilowo bez aparatu i dostępu do moich RAW'ów :???:

fotna
15-10-2009, 19:10
Nowe DPP dużo lepiej sobie radzi z kolorowym ziarnem.
I z tego co zauważyłem lepiej można ciągnąć z niedoświetlony fotek.

majku
15-10-2009, 19:43
zazsałem podany w pierwszym poście plik
i nic
nie instaluje się :(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
czy ktoś ma namiary na DPP obsługującego eos-a 500 d
Niestety siadła mi płyta główna w moim laptoku i teraz muszę szybko coś ściągnąć na kompletni goły komp.
dzięki

APP
15-10-2009, 20:14
Nie instaluje się tzn? Program instalacyjny się odpala? Gdzie i jak się wykrzacza?
Może czegoś z płyty jednak brakuje w zip'ie -zaznacz tylko DPP do instalacji.
Jeśli zadziała, to potem metodą prób i błędów stosunkowo łatwo można znaleźć "brak" ;)

fotna
16-10-2009, 11:45
Jeśli zassałeś dobrze plik to powinien się rozpakować do postaci dpp37.exe
Następnie po kliknięciu w niego rozpakuje ci katalog SOFTWARE.
W tym katalogu znajdź katalog INSTALL w nim COMMON a w nim plik Install.exe.
Po kliknięciu na ten plik powinien ci się uruchomić instalator.

gietrzy
19-10-2009, 13:58
http://slingfile.com/file/sRfWC64S0q

majku
19-10-2009, 16:32
Dzięki za odpowiedzi
udało się rozpakować pomyślnie plik z postu pierwszego ;)

gietrzy
19-10-2009, 22:25
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=DownloadDetailTabAct&fcategoryid=314&modelid=15710


1. Adds supported models
The EOS 7D, PowerShot G11, and PowerShot S90 are now supported.

2. Adds an NR Preview screen (NR: Noise Reduction)
You can now adjust the NR level while checking the image status on the Preview screen.

3. Maintains the [Collection] window
Before, when quitting Digital Photo Professional, all images in the [Collection] window were removed from the [Collection] window; however, this has been improved so that the images in the [Collection] window can now be maintained.

4. Adds the lenses that support the aberration correction function.
Newly supports the EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, EF-S15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, and EF-S18-135mm f/3.5-5.6 IS.

ewg
20-10-2009, 17:21
Nowy podgląd odszumiania to dobry pomysł ze względu na szybkość działania, ale niestety jest trochę ułomny, bo pozbawiony (opcjonalnego) powiększenia 200% i działa dla zbyt małego wycinka.

"Add thumbnail to image and save" nadal nie działa (od wersji 3.6).

"Quick check tool" nadal kuleje gdy zapełni fizyczną pamięć operacyjną i wtedy okresowo (czyszczenie ramu) przestaje być "quick" (od wersji 3.5).

"Revert to last saved settings" (w oknie edycji) niepotrzebnie za każdym razem odszumia (?) zdjęcie, nawet gdy parametry odszumiania pozostają na 0/0, a modyfikacje, które chcemy w ten sposób wycofać nie dotyczyły odszumiania. Niestey tracimy w ten sposób czas. Na szczęście ponownie użyte (dla tego samego zdjęcia) polecenie "Revert to last saved settings" nie jest już opóźniane. To samo "Revert to last saved settings" użyte z poziomu okna głównego DPP (miniatury zdjęć) działa natychmiast. (Stan od wersji 3.6)

Choć nieco zmniejszono rozmiar fontów używanych w interfejsie graficznym programu nie wygospodarowano w ten sposób ani odrobinę więcej miejsca na podgląd zdjęcia (ta sama szerokość i wysokość palety narzędzi). Jest mniej czytelnie, ale to nawet nie byłoby wadą, gdyby mialo jakiś sens...

Sprytnie, bo bardzo praktycznie, przyspieszono generowanie (i tak już najszybszego jakie znam) powiększenia 100% (i 200%), które ładowane jest do pamięci automatycznie, w tle, zaraz po otwarciu zdjęcia w dowolnej skali. Nawet gdy go nie użyjemy pozostaje w pamięci do natychmiastowej dyspozycji. Wcześniej podgląd 100% powstawał na żądanie, dlatego nie był natychmiastowy (choć bardzo szybki).

Nie dostrzegłem różnic w jakości tworzonych plików wzgledem wersji 3.6. 8)

Merde
20-10-2009, 18:17
Nowy podgląd odszumiania to dobry pomysł ze względu na szybkość działania, ale niestety jest trochę ułomny, bo [ciach] działa dla zbyt małego wycinka.

A po co ma działać dla większego wycinka, skoro można sobie go przesuwać dowolnie?

vengo
20-10-2009, 19:43
Nowa wersja nareszcie nie konwertuje do jpg-a takich dużych plików.
...ale temperatura barwowa nadal 2500 K:???:

ewg
21-10-2009, 00:06
A po co ma działać dla większego wycinka, skoro można sobie go przesuwać dowolnie?
Dlatego, że nie widać... szumu! ;-)

W tak małym wycinku szumy w cieniach są po prostu niedostrzegalne ze względu na kontrastowo jasne tło okna podglądu. Teoretycznie można sobie przyciemnić okna globalnie w całym windowsie (trzebaby je właściwie zrobić prawie czarne), ale kto próbował wie, że różne programy dziwnie się potem wyświetlają.

A wystarczyło zrobić nieco większy wycinek albo zmniejszyć do zera margines okna wokół tego podglądu...

Na szczęście mam lupę pod środkowym klawiszem myszy i tak zamierzam tego podglądu używać, o ile w ogóle będzie potrzeba, bo właściwie parametry odszumiania można dla danego aparatu ustawiać w ciemno na podstawie: czułość iso +/- korekta ekspozycji raw. :rolleyes:

Selena
05-11-2009, 23:43
Zaktualizowałam do 3.7.2 (ze strony Canon.pl)

Podgląd 100% rzeczywiście błyskawiczny.
Podgląd odszumiania trochę za mały, ale i tak to jest to, czego bardzo mi dotychczas brakowało w DPP.

andrzej3k
06-11-2009, 00:06
Parę razy (już od wersji 3.7.1) zdarzyło mi się przy click white balans zawiesić dpp editor. Pomaga dopiero zamknięcie w menadżerze zadań.
Spotkaliście się też z czymś takim ?
System W7

tezmarek
06-11-2009, 04:15
Parę razy (już od wersji 3.7.1) zdarzyło mi się przy click white balans zawiesić dpp editor. Pomaga dopiero zamknięcie w menadżerze zadań.
Spotkaliście się też z czymś takim ?
System W7

Powiesiłem DPP kilka razy - we wczesniejszych wersjach niż 3.7.1 i 3.7.2 nie przytrafiło się to nigdy. System XP.

mario3
10-11-2009, 08:22
A ja zauważyłem po zainstalowaniu ze strony Canona wersji 3.7.2 że nieaktywny jest suwaczek "Auto Lighting Optimizer" i to przy plikach RAW. Macie podobny problem?

tezmarek
10-11-2009, 10:40
A ja zauważyłem po zainstalowaniu ze strony Canona wersji 3.7.2 że nieaktywny jest suwaczek "Auto Lighting Optimizer" i to przy plikach RAW. Macie podobny problem?

Ten suwaczek jest aktywny tylko wtedy, gdy RAW pochodzi z aparatu, który ma wbudowaną tę funkcję. U mnie tak to działa...
Niestety dpp 3.7.2 nadal dosyć często mi się wiesza. Czekam na poprawioną wersję...

mario3
11-11-2009, 10:33
Dzięki tezmarek.Więc z moim 450D nie mam co liczyć na aktywność tego suwaka w DPP.

gervee
11-11-2009, 12:48
Z dokumentacji programu:
"This function is compatible only with RAW images shot with EOS 5D Mark ll, EOS 7D, EOS 50D and EOS REBEL T1i/500D."

tezmarek
11-11-2009, 12:58
Dzięki tezmarek.Więc z moim 450D nie mam co liczyć na aktywność tego suwaka w DPP.

Jesli Ci zalezy, to szansa jest - spróbuj zmienić opis w Exifie np. na 50D za pomocą ExifTool + ExifToolGUI - może zadziała. Z obiektywami działało...

mc_iek
11-11-2009, 14:55
U mnie w Win7 podgląd odszumiania jest niebieski i widać na nim tylko jakiś przypadkowe punkty...

mario3
11-11-2009, 16:49
Jesli Ci zalezy, to szansa jest - spróbuj zmienić opis w Exifie np. na 50D za pomocą ExifTool + ExifToolGUI - może zadziała. Z obiektywami działało...

Ale tak sobie myślę żeby wypróbować innego RAW-era.Oferują one bez porównania więcej funkcji, w tym (tak mi się przynajmniej wydaje) wspomniany suwak.

szwayko
12-11-2009, 10:28
A ktoś wie która pozycja taga w Rawie włącza funkcję Auto Lighting Optimizer, np. 5DmkII. Chciałbym uaktywnić tę funkcję dla starej 5-tki.

tezmarek
12-11-2009, 10:46
A ktoś wie która pozycja taga w Rawie włącza funkcję Auto Lighting Optimizer, np. 5DmkII. Chciałbym uaktywnić tę funkcję dla starej 5-tki.

np ta (z tym, że nie będzie jej w RAW z 5MKI):
Auto Lighting Optimizer Disable

Spróbuj może na początek zmodyfikować pole z typem aparatu np. na:
Camera Model Canon EOS 50D
(podmiana samej nazwy aparatu nie uaktywnia ALO - sprawdziłem przed chwilą na przykładzie 400D->50D)

Nie wiem jaki tag ma 5DMKII - może taki jak napisałem? ;) (najlepiej ściągnij sobie jakiegoś sampla w RAW z nowej piątki i przeanalizuj Exif).

szwayko
12-11-2009, 11:27
np ta (z tym, że nie będzie jej w RAW z 5MKI):
Auto Lighting Optimizer Disable

Spróbuj może na początek zmodyfikować pole z typem aparatu np. na:
Camera Model Canon EOS 50D
(podmiana samej nazwy aparatu nie uaktywnia ALO - sprawdziłem przed chwilą na przykładzie 400D->50D)

Nie wiem jaki tag ma 5DMKII - może taki jak napisałem? ;) (najlepiej ściągnij sobie jakiegoś sampla w RAW z nowej piątki i przeanalizuj Exif).

Nic z tego z polami z widoczną nazwą. Są tylko informacyjne. Zmiana w adresach - widocznych wartosci na Canon EOS 5D Mark II - nic nie daje. DPP nadal widzi ze to RAW z Canon EOS 5D. Są to pola czysto informacyjne, to musi być pole techniczne. Jak np. w Rawie z EOSa 5D magiczne pole o adresie 0x0000044a - zmiana jego wartosci na którąś z podanych tutaj:
http://cpansearch.perl.org/src/EXIFTOOL/Image-ExifTool-7.89/html/TagNames/Canon.html#LensType

po przekształceniu na postać szesnastkową daje informację dla DDP jakim szkłem zrobiono zdjęcie i uaktywnia bazę automatycznej korekcji dla tego szkła.

Może istnieje jakiś adres w Rawie 5D dla ALO?

tezmarek
12-11-2009, 12:50
Nic z tego z polami z widoczną nazwą. Są tylko informacyjne. Zmiana w adresach - widocznych wartosci na Canon EOS 5D Mark II - nic nie daje. DPP nadal widzi ze to RAW z Canon EOS 5D. Są to pola czysto informacyjne, to musi być pole techniczne. Jak np. w Rawie z EOSa 5D magiczne pole o adresie 0x0000044a - zmiana jego wartosci na którąś z podanych tutaj:
http://cpansearch.perl.org/src/EXIFTOOL/Image-ExifTool-7.89/html/TagNames/Canon.html#LensType

po przekształceniu na postać szesnastkową daje informację dla DDP jakim szkłem zrobiono zdjęcie i uaktywnia bazę automatycznej korekcji dla tego szkła.

Może istnieje jakiś adres w Rawie 5D dla ALO?

Zależności jest pewnie kilka, liczyłem, że się uda, ponieważ przez proste podstawienie opisu szkła 10-22 Canaona mogłem co nieco skorygować "obiektywowo" w DPP zdjęcia robione Sigmą 10-20 z body 400D. Najwyraźniej z ALO jest to bardziej skomplikowane :(.

ewg
13-11-2009, 14:16
ALO to nic innego jak arbitrarne połaczenie innych parametrów dostępnych w DPP (dostępnych dla wszystkich EOSów) a mianowicie Brightness+Contrast+Shadow. (Co do Highlight - nie mam pewności, raczej nie)

Testowałem na wielu plikach z różnych aparatów (ALO-enabled), porównując rezultaty ALO z tymi uzyskanymi ręcznie i zwykle polega to na tym, że wystarczy zmniejszyć Contrast (co nam zwęża histogram i pozwala) zwiększyć Brightness (histogram RGB! do prawej!) a na końcu dodać Shadows (gdzie kryje się główna analogia do ALO: Low, Standard i Strong).

Rezultaty w porównaniu do ALO są praktycznie identyczne, czasem z ledwie niewielkimi uchybieniami spowodowanymi niepłynną pracą w/w suwaków w DPP. Można to niwelować płynnie za pomocą bocznych ograniczników histogramu RAW (!), tylko po co? :rolleyes:

EDIT: Potwierdzam występownie niebieskiego pola (zamiast podglądu odszumianego wycinka) również pod XP. Zdarzyło się raz i nie powtórzyło więcej (pomogło ponowne uruchomienie DPP).

msk
30-11-2009, 11:49
Chyba juz wiem kiedy sie pojawia to niebieskie pole w podgladcie NR.
Kiedy sobie stworzymy recipe z NR i wkleimy do pozostalych, to potem przechodzac na zakladke NR mamy aktywne pole APPLY. I podlglad NR dziala. Ale kiedy juz klikniemy APPLY, to wszystko ladnie bangla.
Potem jesli wrocimy ponownie do tej samej foty w ktorej juz zastosowalismy NR, to czasami pojawia sie ponownie aktywne APPLY (mimo braku przesuwania jakiegokolwiek suwaka) i jesli damy podglad NR to wtedy wysypuje mi niebieskie okno.
U mnie w dpp 3.7.2 jest to powtarzalne w 40% przypadkow. Win2003server+SP2.

btw, Witam ^^,