PDA

Zobacz pełną wersję : DPP - problem z redukcją szumów



roja.photo
11-10-2009, 08:58
Witam, od dwóch dni mam problem z obróbką RAW-ów w DPP. Chcę odszumić zdjęcie więc ustawiam suwaki "luminance" i "chrominance" na żądany parametr, klikam "apply", zdjęcie się ładnie odszumia, klikam "File" -> "Save", zdjęcie się zapisuje. I tu zonk! Bo kiedy otwieram RAW ponownie suwaki oszumiania są ustawione tak jak chciałem, ale zdjęcie jest nieodszumione, a przycisk "apply" aktywny, tak jakbym wcześniej go nie kliknął. Wcześniej nie było takiego problemu. Może przez przypadek odznaczyłem lub zaznaczyłem jakąś opcję w menu, ale przekopałem już wszelkie możliwe opcje i ustawienia i nie mogę znaleźć żadnego parametru odpowiedzialnego za takie zachowanie. Ktoś ma jakiś pomysł?

APP
11-10-2009, 09:48
Czyli sprawdziłeś Tools > Preferences > Tool palette > Dafault noise reduction settings ? Ew. jeśli wywołany JPG wychodzi jak należy, to może to kwestia jakości podglądu RAW (przy jamkiś ustawieniu może nie pokazywać efektów NR).

EDIT:
Teraz sprawdziłem -u mnie zapamiętuje ustawienia w pliku (jeśli oczywiście wybrano "Save") i różnicę, jeśli jest dostatecznie duża, widać nawet przy "Fit to window", przy czym w powiększeniu 100% pojawia się dopiero po chwili (komputer to niestety nie wino ;)), a w "Fit to window" dopiero kiedy się z tego 100% powróci. Ustawienia jakości podglądu RAW oczywiście na "High quality". Przycisk "Apply" pozostaje aktywny do momentu "pojawienia się" efektów NR w widoku 100%. Potem uaktywnia się dopiero po ruchu którymś suwakiem.