PDA

Zobacz pełną wersję : Podpis na zdjęciu



Kubaman
12-09-2005, 16:28
witam,

nie udało mi sie znaleźć nigdzie takiej informacji: w jaki sposób najszybciej i najłatwiej dodać do wielu zdjęć (najlepiej skalowalny razem z nim) podpis? Nie jestem masterem PS i szukam łatwego rozwiązania. Czy ktos ma jakiś pomysł ?

dzięki

gawryl
12-09-2005, 16:56
slyszalem o windowsowych programach do tego (na forum ten temat byl poruszany - patrz wyszukiwarka) natomiast ja preferuje convert z pakietu ImageMagic i kilku-linijkowy skrypt w bashu :D

GaGacek
12-09-2005, 16:58
Here is a quick and easy way to set up a watermark. We should advise anyone who submits an image here (or any other site) to use this to help pervent image theft.

Step 1.

Download Picture-shark from here http://www.picture-shark.com/setup.exe

Step 2.
Install picture-shark.

Step 3.
Open picture-shark and select the directory where images are stored.

Step 4.
Select individual images or all images to watermark.

Step 5.
Click on the "add sel" button.

Step 6.
Click on the "positioning + settings" tab. Load your stamp or feel free to use the one provided by Overgrow.
Click on sample picture to preview the stamped image. You can play with the transparency settings of the stamp to get the look you want. Use the position settings to place the stamp where it can be most effective. Remember, if you place the stamp too far out on the corner of an image, the image itself can be cropped by the theif to remove your watermark. In this sample, I've also used the transparence and feather feature to get my desired watermark. Play with the settings to get the look you want.

Step 7.
Select or create a directory to save your watermarked images. Press start and picture-shark will create a stamped image of your selected files. You can do hundreds of images at once, this software is free and you can find more information at http://www.picture-shark.com

Kubaman
12-09-2005, 17:07
dzięki z pomoc 8)

zaraz spróbuję się tym pobawić i ewentualnie będę pytał dalej ;)

Tomasz Golinski
12-09-2005, 17:26
irfanview w trybie batch (oczywiscie gawryla rada lepsza, ale sie spoznilem, zeby sam to napisac -> tyle ze pod win tez da sie to zrobic)

ripek
12-09-2005, 17:33
arles web image creator www.digitaldutch.com - tylko sciagnij 5.8.6 .. super program uzywam go pomniejsza wyostrza ramkuje itp :)

Kubaman
12-09-2005, 17:54
OK, to teraz pytanie za 100pkt :) jak zrobić JPGa z przeźroczystym tłem :roll:

Kubaman
12-09-2005, 17:55
arles web image creator www.digitaldutch.com - tylko sciagnij 5.8.6 .. super program uzywam go pomniejsza wyostrza ramkuje itp :)
mam ten program, ktoś gdzieś w sieci na jakiejś stronce też to doradzał, ale nie znalazłem tam opcji podpisywania zdjęć "na zdjęciu", a jedynie w metadata.

Kubaman
12-09-2005, 17:57
irfanview w trybie batch (oczywiscie gawryla rada lepsza, ale sie spoznilem, zeby sam to napisac -> tyle ze pod win tez da sie to zrobic)
Panowie, no jaja jakieś sobie robicie... toż ja skrypt to mogę w Jagiellonce poczytać, nic więcej ... ;-)

muflon
12-09-2005, 18:15
OK, to teraz pytanie za 100pkt :) jak zrobić JPGa z przeźroczystym tłem :roll:
O ile mi wiadomo, to się nie da. I nawet linuxowy magik tego nie zmieni :-)

boski
12-09-2005, 18:27
OK, to teraz pytanie za 100pkt :) jak zrobić JPGa z przeźroczystym tłem :roll:mega :mrgreen: ROTFL... warto poznac specyfikacje formatu ;)

ripek
12-09-2005, 18:34
mam ten program, ktoś gdzieś w sieci na jakiejś stronce też to doradzał, ale nie znalazłem tam opcji podpisywania zdjęć "na zdjęciu", a jedynie w metadata.


Da sie o ile ci nie chodzi o szyfrowanie tekstu w grafice ;)

Zakladka images
[x] Add text [options] ----> full opcji :)

ripek
12-09-2005, 18:36
OK, to teraz pytanie za 100pkt :) jak zrobić JPGa z przeźroczystym tłem :roll:


JPEG nie da rady ale PNG tak .. tylko ktory program robi to z automatu to nie wiem :)

Kubaman
12-09-2005, 18:37
mega :mrgreen: ROTFL... warto poznac specyfikacje formatu ;)
to znaczy co mam niby zrobić? ja się zajmuję (amatorsko) fotografią a nie informatyką. To, że ludzie na ćwiczeniach na studiach przerabiają tablice adresów pamięci VGA nie znaczy, że praktycznie się to do czogokolwiek przydaje. Pytam, bo się nie znam, a ludzie tutaj takie rzeczy robią, że Bill Gates by się zdiziwił..

Kubaman
12-09-2005, 18:44
Da sie o ile ci nie chodzi o szyfrowanie tekstu w grafice ;)

Zakladka images
[x] Add text [options] ----> full opcji :)
no to mam jakiś problem... :roll: NIe mam takiej opcji :o
Używam wersji 6.1.6, więc niby powinno być OK..

gawryl
12-09-2005, 18:45
to znaczy co mam niby zrobić? ja się zajmuję (amatorsko) fotografią a nie informatyką. To, że ludzie na ćwiczeniach na studiach przerabiają tablice adresów pamięci VGA nie znaczy, że praktycznie się to do czogokolwiek przydaje. Pytam, bo się nie znam, a ludzie tutaj takie rzeczy robią, że Bill Gates by się zdiziwił..
Bill Gates to sie czesto dziwi: czasem nawet na publicznej premierze swojego nowego super-systemu operacyjnego :mrgreen:

muflon
12-09-2005, 18:51
JPEG nie da rady ale PNG tak .. tylko ktory program robi to z automatu to nie wiem :)
Gimp wydaje się zapisywać poprawnie alpha channel (prawdziwy, nie "zero-jedynkową" przezroczystość). Z tego co widzę zarówno w ImageMagicku jak i Firefoxie wyświetla się OK - jeśli podłoży się niebieskie tło, to "półprzezroczystość" jest niebieska, jeśli czerwone - czerwona itp. Działa :-)

p13ka
12-09-2005, 19:25
Kubaman, wypróbuj ReaWatermark (http://www.reasoft.com/products/reawatermark/).

gawryl
12-09-2005, 19:30
no i ja uleglem tej ,,modzie'' - w swojej galerii (wygenerowanej skryptem Muflona) wprowadzilem dodatkowe zmiany, polegajace na dodaniu podpisu autorskiego w prawym dolnym rogu zdjecia. i nie potrzebowalem softu z windy, tylko troche pokombinowania :) convert rulezz ;)

edit:
do Muflona - nie wystarczylo zmienic $CONVERT_OPTIONS dodajac polecenie napisu, bo napis przy kadrach pionowych ladowal poza ekranem, a w zdjeciach o nietypowych kadrach - np. kwadratowych - trzeba bylo tez cos zaradzic - czyli zmiany byly ,,wieksze'' (10 linijek :D) (rozwiazanie polegalo na pobraniu informacji o rozdzialce $dest_image i jeszcze raz convert). dzieki muflon za fajny skypt

Tomasz Golinski
12-09-2005, 19:54
A nie mogłeś zrobić podpisu w górnym rogu? Byłoby łatwiej. Zreszta i tak wydaje mi sięze przekombinowałeś.

gawryl
12-09-2005, 19:55
A nie mogłeś zrobić podpisu w górnym rogu? Byłoby łatwiej. Zreszta i tak wydaje mi sięze przekombinowałeś.
tak - w gornym rogu bylo by latwiej, ale to badziew - ja jestem PROFI :D

sp7uto
12-09-2005, 20:02
Witajcie !

Ja polecam DARMOWY "kombajn" do wszystkiego XnView (http://perso.wanadoo.fr/pierre.g/xnview/endownload.html). Działa prawie na WSZYSTKICH systemach operacyjnych. Testowałem pod Solarisem, Linuxami, (tfu) Windowsem...
Potrafi masowo obrabiać, konwertować, dodawać napisy do plików i wiele innych "czarów" :)
Wspaniały program o OGROMNYCH możliwościach !

pazdrawlajem wsjech.

ripek
12-09-2005, 20:05
no to mam jakiś problem... :roll: NIe mam takiej opcji :o
Używam wersji 6.1.6, więc niby powinno być OK..

Ale nie jest ;) Zdaje mi sie ze funkcjonalnosc jest odwrotnie proporcjonalna do wersji w przypadku tego programu ..

Sciagnij 5.8.6 :) Jest tez tam na stronie ..

muflon
12-09-2005, 20:20
do Muflona - nie wystarczylo zmienic $CONVERT_OPTIONS dodajac polecenie napisu, bo napis przy kadrach pionowych ladowal poza ekranem
A nie dało się pokombinować geometrią w -annotate? Ja w ten sposób z reguły potrafię wrzucić obrazek w dowolny róg, odpowiednio justowany itp. - kwestia odpowiedniej kombinacji plusów i minusów w specyfikacji geometry :-)

(Pomijam, że mi się takie podpisy wcale nie podobają :? )


(rozwiazanie polegalo na pobraniu informacji o rozdzialce $dest_image i jeszcze raz convert).
Potęga zrób-to-sam :-) Ale klikacze nie zrozumieją :mrgreen:


Ja polecam DARMOWY "kombajn" do wszystkiego XnView.
A mi XnView wcale ale to wcale do gustu nie przypadł. On jest taki jakiś ni przypiął ni przyłatał :-) Jak do przeglądania - to gqview jest OK, a jeśli chodzi o obróbkę i tak nic nie pobije shellowo-convertowych kombinacji.

gawryl
12-09-2005, 20:56
A nie dało się pokombinować geometrią w -annotate?
potrzebowalbym znac rodzielczosc obrazka w iksach i w igrekach, aby wpasowac podpis w prawy-dolny rog. convert udostepnia rozdzialke obrazka? bo nie widze...

edit:
przez chile myslalem, ze moze obrazek jest torusem: wowczas moznaby bylo dac pozycje -cosX-cosY (liczac od lewego-gornego) i uzyskac chciany przeze mnie efekt.ale nie poszlo :(

muflon
12-09-2005, 21:42
potrzebowalbym znac rodzielczosc obrazka w iksach i w igrekach, aby wpasowac podpis w prawy-dolny rog. convert udostepnia rozdzialke obrazka? bo nie widze...
Fakt. Myślałem, że jeśli jest "geometry" to interpretacja AxB+C+D jest jakaś standardowo-Xowa, ale niestety nie :-( (spróbuj "xclock -geometry -0-0" żeby zobaczyć co rozumiem przez standardowo-Xową geometry :-) )

gawryl
12-09-2005, 21:49
Fakt. Myślałem, że jeśli jest "geometry" to interpretacja AxB+C+D jest jakaś standardowo-Xowa, ale niestety nie :-( (spróbuj "xclock -geometry -0-0" żeby zobaczyć co rozumiem przez standardowo-Xową geometry :-) )
ja ,,standartowa geometria'' nazwalem roboczo jako torusowa ;) ale o to wlasnie mi chodizlo - tylko, ze coz -niezadzialalo.

na szczescie perl, ktorego nie znam (a jedynie w Twoim skrypcie go poznaje ;) ) latwo umozliwil mi uruchomienie jheada, wygrepowanie linijki Resolutions i przypisanie nowym zmiennym xres i yres odpowiednich wartosci. reszta to bajka - znowu convert z opcja -draw :)

muflon
12-09-2005, 22:19
Mmsza, tak jak napisałem - nie zrozumiesz :-) Ale to ("zrób to sam") naprawdę jest najczęściej szybsze niż szukanie gotowego programu googlami, czy pytanie po grupach "czym zrobić to i owo". Siadasz, przez 5 minut myślisz, zaglądasz w manuale - i masz. I żadnego hardkoru tu nie ma - kilka poleceń, kilkanaście najczęściej używanych opcji plus trochę myślenia jak to skleić do kupy.

Kubaman
12-09-2005, 22:30
no ba tylko wcześniej trzeba się nauczyć perla albo i innego zwierza.. :wink:
i tego się nawet wygooglać nie da :)

gawryl
12-09-2005, 22:32
no ba tylko wcześniej trzeba się nauczyć perla albo i innego zwierza.. :wink:
i tego się nawet wygooglać nie da :)
akurat jest masa manuali do perla na necie ;) google od razu Ci je dadza :)
ale... ja perla tez nie znam (serio!) i jakos leci....

edit:
ale ja z tych ludzi co muflon, lubie samodzielna manufakture (dopasowane jak u krawca!) tylko wiekszy len - dlatego z jego skryptu mam galerie ;)