PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 30v/33v vs. 30/33



negatyv
12-09-2005, 15:08
Witam,
od jakiegos czasu stwierdzilem, ze potrzebuje drugiego body. Wybor padl na klase srednia. Ale mam pytanie do uzytkowników najnowszego Eosa na film, czy widzicie roznice na waszych zdjeciach z lampa [w porownaniu do starszych eosów) ?
Chodzi mi wlasnie o ten nowy E-ttl II.
Czy rzeczywiscie oplaca sie kupowac najnowsze 33v? Roznica w cenie (Eos 33) jest dosyc znaczna, wiec pytam doswiadczonych CANONierów. :grin:
Aha, okolo 30-40% moich zdjec robie w pomieszczeniach z 420EX. Glownie w Trybie M.
Pozdrawiam :)

Vitez
12-09-2005, 16:50
Odpowiem ci na bazie dSLR - robilem 10D z E-TTL, mam 20D z E-TTL II i roznica jest BARDZO zauwazalna.
Z E-TTL II i lampa pracuje sie o wiele bardziej komfortowo i bezstresowo niz z E-TTL. Mozna zapomniec o FEL czy korektach sily blysku (chyba ze specjalnie chcesz tylko leciutko dopalic lub przesmazyc).
Chyba ze nie przekadrowujesz... wtedy E-TTL calkiem dobrze sobie radzi.

adamek
12-09-2005, 17:34
Nie wiem jak jest z innymi eosami (używam tylko tego i okazjonalnie 300D).
Aczkolwiek, szczerze polecam. A co do ceny... nie jest taka straszna (na allegro). Za 1600 złotych kupisz nówkę w interfoto... A sprzęt jest tego wart. A nawt trochę więcej. :) Bo funkcjonalnie, to on jest w zasadzie jak 10d/20d. Jedyne czego nie ma - to gniazda synchronizacji z lampami studyjnymi.

negatyv
12-09-2005, 17:51
Odpowiem ci na bazie dSLR - robilem 10D z E-TTL, mam 20D z E-TTL II i roznica jest BARDZO zauwazalna.
Z E-TTL II i lampa pracuje sie o wiele bardziej komfortowo i bezstresowo niz z E-TTL. Mozna zapomniec o FEL czy korektach sily blysku (chyba ze specjalnie chcesz tylko leciutko dopalic lub przesmazyc).
Chyba ze nie przekadrowujesz... wtedy E-TTL calkiem dobrze sobie radzi.

Wielkie dzieki Vitez. Wlasnie takiej "praktycznej" odpowiedzi oczekiwalem. :-D
500 pln za przewidywalnosc zdjec pod wzgledem uzycia lampy to chyba niewielka roznica. Szczerze mowiac, myslalem ze e-ttl 2 to kolejny chwyt marketingowy, ale okazuje sie ze nie.
Pozdrawiam

drrrl
12-09-2005, 22:33
Używam 33V z 420EX - rzeczywiście E-TTL II działa znakomicie, choć mi nieużywanie FELa nie zawsze dało efekt taki jak bym chciał.


Bo funkcjonalnie, to on jest w zasadzie jak 10d/20d

...jedną ma rzecz 33V i chyba cała seria, której 10D/20D nie ma, a do której się przyzwyczaiłem i mi brakuje - powiązania pomiaru światła 'spotem' w wybranym punkcie AF (C.Fn-08-1). Co prawda instrukcja mówi tylko o powiązaniu FE lock, ale dotyczy to pomiaru w dowolnej chwili i - a przynajmniej takie odniosłem wrażenie - również pomiaru światła po przedbłysku z lampy.

Pzdr, G.