PDA

Zobacz pełną wersję : Błednie zapisane foty na karcie Lexar - jak odzyskac?



dOMO
10-09-2005, 16:51
Witka,

Mam naprawde duzy problem. Robilismy na sesji dla niemalego klienta foty na 10D+Lexar 1GB 80x Proff. I co ? I jedna karta nie chce szczytac wszystkich fot.
Aparat pokazuje zrobionych zdjec 56 a zostalo mu wolnych 2. Czyli cala karta zapelniona ale zdjec troche malo (w RAW'ach). Odpalam czytnik a tam w jednym folderku te nasze 56 zdjec a w reszcie (2 foldery) jakies pliki nazwane chinskimi krzaczkami (jak w necie gdy nie masz zainst. czcionek).
I teraz pytanie jak te pliki ktore sa, bo zajmuja pamiec, odzyskac i jak przywrocic im postac fotek?
(pliki krzaki sa nie do ruszenia system nie chce ich skopiowac wogole)
56 zdjec spoko sie kopnely.

Jakie Wasze zdanie?
Image Rescue?
Pomocy!!!!!!!!!!1

dOMO

Calliactis
10-09-2005, 18:24
Był takie programik który się nazwyał PCInspector - darmowy, miał moduł do odzyskiwania plików zarówno z dysków jak i kart pamięci... Zdaje się, że znajdziesz go tutaj: http://www.pcinspector.de/smart_media_recovery/welcome.htm - ale nie wiem czy tam jest ta pełna wersja... Ewenytualnie wyślij kartę pamięci do OnTrackData lub do krakowskiej Kuźni Komputerowej - tam na pewno Ci pomogą... W każdym razie nie zapisuj nic na tej arcie, nie formatuj, nie rób NIC :) - ewentualnie poza próbą odczytu... :)

Tomasz Golinski
10-09-2005, 19:41
Ja kiedyś bawiłem się programem Photorescue (nie jest darmowy), ale mi zadziałał.

Semtex
10-09-2005, 19:43
pc inspector jest ok - poza tym jest program ontrack recovery - chyba nawet jest trial a jak już nic nie da to to ontrack biuro - jeszcze jedno sprawdz sobie lexar media rescue czy nie masz bad sectorów - program jest darmowy na stronie lexara - też odzyskuje zdjęcia + testuje karte pod względem uszkodzeń

Polaco
10-09-2005, 19:56
A moze sprobowac GetDataBack ? IMHO rewelacyjny program...

Diodak
11-09-2005, 00:46
Mój kolega również poleca GetDataBack, a ja ze swojego doświadczenia w odzyskiwaniu danych niemałego zresztą nieskromnie mówiąc ;-), mogę w ciemno polecić EasyRecovery Pro OnTracka właśnie. Odzyskasz wszystko, w najgorszym wypadku nie będziesz miał oryginalnych nazw plików :D.

Jest też sporo programów stricte do odzyskiwania fotek z CFów i innej maści kart pamięci np. MediaUndelete firmy FileRecoveryTools. Program przelatuje każdy sektor karty i wszystko co znajdzie zapisuje na dysku. Można trafić nawet na jakieś starsze fotki lub ich... połówki :mrgreen: .

dOMO
11-09-2005, 03:52
Panowie dziekuje za Wasze uwagi i pomoc. Przetestuje i jak sie uda to opisze sprawe. Pozdrawiam - Domino.
PS: Dzieki za szybkie odpowiedzi.

dOMO
12-09-2005, 20:33
Udalo sie, zdjecia odzyskane. Oto wyniki:

EasyRecovery Professional 167 fot (RAWy) zajelo mu to 7-8 min
ImageRescue Lexara 158 fot (RAWy) tu 30 min

Chyba tylko ze 3-4 sie odzyskaly, ale nie byly czytelne przez system (nie wyswietlaly sie)

Dzieki jeszcze raz.

Pozdry
dOMO
:lol:

PALOMBO
20-08-2006, 10:20
A CZY W TEN SAM SPOSÓB ( TYM PROGRASMEM ) MOŻNA ODZYSKAĆ USZKODZONE PLIKI .
Według kompa na mojej 1GB karcie Kingstona zmieściło się 100GB , są jakieć dziwne nazwy ( robaczki ) katalogów . zdjęcie te które pokazuje nie dają się otwierać .

POMOCY !!!!!!

Z góry dzięki