PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 1D Mark II IEEE 1394 SPB2 Driver - Win7 64 Bit



borowik23
01-10-2009, 15:06
Witam,
próbuje już od jakiegoś czasu zainstalować wymieniony w temacie driver do mojego 1D M2. Niestety, żadne próby nie przynoszą skutków, a zgrywanie kilkunastu GB danych po USBv1 niezbyt mi się uśmiecha. Macie może jakąś radę co zrobić? Chodzi nie tylko o zgrywanie, ale również o sterowanie aparatem spod EOS Utility - do zgrywania można zawsze kupić czytnik, jednak do sterowania pozostaje tylko kabel.
Z góry dziękuje za pomoc
Borowik

przemja
02-10-2009, 02:43
win7 ma problemy z firewire - sprawdź, czy zmiana setrownika do kontrolera firewire (na taki z dopiskiem "legacy") coś pomoże.

borowik23
02-10-2009, 14:46
bedzie trzeba poszukac - chociaz glowny poblem jest z tym, ze firewire jest zainstalowane - a nie moge zainstalowac zadnych sterownikow do wsparcia aparatu - po usb poszlo od razu :/
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
próbowałem z legacy - wykrywa mi normalnie aparat, pod kazdym sterownikiem - problem jest ten, ze nie ma sterowników do aparatu :/ aaaargh :/

dzik
02-10-2009, 15:23
Sterowniki mozna przerobic, mam Nikona LS-8000 do ktorego tez sterownikow nie ma, ale sa opisy w sieci jak przerobic plik inf sterownikow by 7-ka 64-bit go uzyla.

Vitez
02-10-2009, 21:39
A rzeczywiście coś mi się posypał transfer przez firewire z dysku zewn (zawiesza się) po przesiadce na Win 7. Muszę pogrzebać w sterownikach.

borowik23
04-10-2009, 17:41
no własnie :/ to jak tak pora poszukać tych poradników odnośnie tego Nikona - może podobnie robi się z sterami pod Canona - gorzej, żę to jest plik exe jeden - i trzeba go jeszcez jakoś zdekodować (rozpakować) :/

Spluker
29-06-2010, 01:14
Mam ten sam problem u siebie, najnowsze sterowniki do IEEE sa chyba do visty 64 czy cos, tak czy inaczej nie dzialaja. Po tym jak grzebalem przy ustawieniach sterownikow i ogolnie przynaleznosci rodzaju sprzetu do portow jedyne co mi sie udalo uzyskac to windowsowskie blue screeny przy podlaczeniu aparatu do kompa przez firewire.

Nie ukrywam, ze przez podlaczanie 1ds2 do kompa zalezy mi na zrzucaniu fot w czasie rzeczywistym na kompa przez programy takie jak np. capture one, zeby mi sie wyswietlaly na monitorze od razu (bo foty zgrywam przez czytnik prost z karty i tak). przez usb nie bardzo to dziala, capture one wykrywa aparat dobrze ale na tym sie jego dzialanie konczy (nie zrzuca zdjec po zrobieniu ani nie wykrywa zadnych innych parametrow aparatu oprocz jego modelu), no a przez firewire to ogolnie kaszana jak wszyscy zauwazyli.

Ma ktos na to jakis patent moze?

ps. mowie tu oczwywiscie o win 7 64bit.

krisv740
29-06-2010, 19:40
w mkII usb służy tylko do podłączania drukarki do aparatu. musisz użyć firewire - ale z prędkości na pewno nie będziesz zadowolony.
do tego to niestety mkIII jest potrzebny...

sterowniki działają (ze strony canon) na pewno działają pod x32 - sorry x64 nie posiadam...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a ! i jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem firewire nie działa na byle jakim kablu.
niemożność podłączenia może wynikać z tego powodu.

Spluker
30-06-2010, 15:21
To w takim razie jaki to musi byc kabel? Jakis super zadki od wiekow nie produkowany canonowski kabel ieee czy cos? czy poprostu musi byc koniecznie 4-4 (bo ja mam teraz 4-6).

A co do zrzucania fot na captur one, to wydaje mi sie ze sie da.

krisv740
30-06-2010, 17:45
jaki kabel?! - dobry! - nie chodzi o we-wy (ilość 4 czy 6) ale jego jakość wykonania.
zanabyłem kabel za ok. 30pln w MM i połączyć to ja sobie mogę... :evil:
za to na alledrogo za 26 pln z przesłaniem nabyłem kabel który działa (może nie bezproblemowo,ale daje się połączyć z kompem)

nie wiem jak bardzo ci zależy na zgrywaniu zdjęć bezpośrednio na kompa, ale jpg zgrywa się około 8s , a raw naprawdę dłużej - więc przyjemność jak dla mnie - żadna - sam odpowiedz sobie na to pytanie , bo to nie jest problem programu , a transferu.

problem (???) sprawdzony na dwóch sztukach 1dmkII - więc raczej zupełnie niezależny od danej puszki .

Spluker
30-06-2010, 23:00
nieno, nie chodzi mi o zgrywanie poprostu zdjec na kompa, tylko zeby poprostu prosto z bufera oprocz na karte zrzucalo mi od razu na dysk i wyswietlalo kolejne foty na monitorze (tethered mode).

bo tak to i tak zrzucam sobie fotki przez czytniczek.

chyba juz wiem ocb. poprostu nie ma sterownikow do canonowskiego ieee pod win 7 64bit. jabkym mial 32bit system to by smigalo.

mysle ze postawie sobie osobno partycje z xp 32bit bez neta tylko do pracy wlasnie.

krisv740
01-07-2010, 02:08
nieno, nie chodzi mi o zgrywanie poprostu zdjec na kompa, tylko zeby poprostu prosto z bufera oprocz na karte zrzucalo mi od razu na dysk i wyswietlalo kolejne foty na monitorze (tethered mode).


no przecież piszę ci jakie są czasy zrzucania zdjęć przez firewire w tym typie!

to nie jest mkIII ani nawet 30d!!!

twoja wola - twój cyrk...;)

Spluker
01-07-2010, 13:34
a. :D

spoko, zobacze co sie da z tym zrobic :)