PDA

Zobacz pełną wersję : PS CS3 zapisuje mi zdjecia w dziwnym formacie



patart
27-09-2009, 10:49
Witam,
Mam problem. Photoshop przestal mi zapisywac pliki w formacie PSD. Tzn jak otworze plik z poziomu bridga np, naniose zmiane w psp i sprobuje zapisac w formacie PSD z taka nazwa jaka sugeruje program to wszystko jest ok.
Jesli jednak sprobuje zapisac plik i do sugerowanej nazwy dodac np cz-b to zapisuje mi go jako jakis dziwny format ktorego nie moge otworzyc potem.
Spotkaliscie sie z czyms podobnym kiedys?
pomocy.

Vitez
27-09-2009, 11:32
A gdzie to 'cz-b' dodajesz? Może na samym końcu nazwy, zamiast rozszerzenia?
Upewnij się że dopisujesz przed .psd .

dinderi
27-09-2009, 12:21
Jesli dopisujesz do rozszerzenia dodatkowe litery, system widzi taki plik jako coś, czego nie ma w bibliotece znanych plików. Nie potrafi wtedy dobrac odpowiedniej aplikacji, do jego otworzenia. Przy próbie otwarcia pokazuje komunikat, że plik jest nieznanego formatu. Jesli mimo to spróbujesz otworzyć ten plik dedykowaną aplikacją np. PS, pomimo nieprawidłowego rozszerzenia plik powinien się otworzyć.
Żeby nie było takich niespodzianek, zastosuj się do rady Viteza.

patart
28-09-2009, 23:29
Dzieki. Sprobowalem zmienic nazwy plikow w bridgu. Wykasowalem z naz plikow date. Wydaje mi sie ze pomoglo i na razie dzila.
To co sie dzialo bylo dziwne bo zawsze pracuje ze zdjeciami w ten sam sposob i nigdy nie mialem problemu z zapisam w PSD. Np plik o nazwie BeckyStreet_001 , ktory po raz pierwszy otworzylem najpierw w camera raw a potem w konsekwencji w ps3 nie mial jeszcze rozszezenia przed pierwszym zapisem, wiec raczej nie mozliwe ze postawilem cz-b przed rozszezeniem.
Niemniej zmiana nazwy plikow na prostrze zalatwila sprawe.
Dzieki za pomoc tak czy inaczej. pozdrawiam.