PDA

Zobacz pełną wersję : Err05 [EOS300D]



meteor
01-07-2004, 14:57
Tak na wypadek jakby sie to komus wydarzylo:
Jezeli po podniesieniu wbudowanej lampy pokazuje sie blad 05 (Err05 na wyswietlaczu), a aparat przestaje pracowac, oznacza to jedna z dwoch przyczyn:
- cos zablokowalo podniesienie sie lampy (np. nos :wink: ) - to podaje instrukcja- na skutek zabrudzenia (?) zacial sie ktorys z czujnikow podniesienia lampy - to juz dodaje z wlasniego doswiadczenia
Czujniki w postaci dwoch czarnych krotkich szpilek znajduja sie w korpusie aparatu pod pokrywka lampy (po obu stronach lampy).
Jezeli nie wysunie sie chociaz jeden z nich, aparat traktuje to tak, jak zablokowanie sie lampy (choc de facto tak nie jest). Problem polega na tym, ze w przypadku zabrudzenia wylaczenie i ponowne wlaczenie (porada z manuala) nic nie da - bo czujnik dalej nie bedzie sie wysuwal.
Pomoze natomiast proste narzedzie mechaniczne (nie, nie mlotek ;) :D ) - srubokret. Przy pomocy plaskiego malego srubokreta powinno sie dosc latwo namowic sensorek do wspolpracy.

Mam nadzieje ze przyda sie komus rada - mi zajelo caly wieczor nim znalazlem przyczyne :) a juz chcialem wgrywac orginalnego softa i oddawac aparat do serwisu ;)
A propos - czy w 10D tez jest to (czujniki) tak rozwiazane?

bogunow
01-07-2004, 22:38
Tak na wypadek jakby sie to komus wydarzylo:
Jezeli po podniesieniu wbudowanej lampy pokazuje sie blad 05 (Err05 na wyswietlaczu), a aparat przestaje pracowac, oznacza to jedna z dwoch przyczyn:
- cos zablokowalo podniesienie sie lampy (np. nos :wink: ) - to podaje instrukcja- na skutek zabrudzenia (?) zacial sie ktorys z czujnikow podniesienia lampy - to juz dodaje z wlasniego doswiadczenia

Też tak miałem u siebie , lampę zablokowałem przypadkowo daszkiem czapki :)
Po restarcie aparatu wszystko OK.

farbizia_faber
21-07-2006, 20:58
dzieki wielkie, tez chciałam już pisać do servisu- a tu przeczysciłam styki i już wszysko gra. A takie pytanko jeszcze. Czy te małe czarne styki są różnej wielkości w 300 D bo u mnie nie są.. nie wiem czy sie złamały czy jak?? :) POZDRAWIAM dzięki

miszaqq
21-07-2006, 22:45
ja dzis mialem Err01 na wyswietlaczu i zamiast podanej normalnej przeslony bylo 00 - co to moglo byc ? stalo sie tak po zmianie 50 na 70-200

Tomasz Golinski
21-07-2006, 22:49
Pewnie styki w bagnecie nie kontaktują.

hyzop
28-06-2008, 12:33
Pewnie styki w bagnecie nie kontaktują.

Myślisz o tych na zewnątrz, czy są jakieś których nie widać ?

kchmielu
28-06-2008, 13:46
Myślisz o tych na zewnątrz, czy są jakieś których nie widać ?
Tomasz Golinski ma na myśli te styki poniżej lustra i te na bagnecie obiektywu :)

hyzop
28-06-2008, 16:37
Tomasz Golinski ma na myśli te styki poniżej lustra i te na bagnecie obiektywu :)

Gdyby było coś z tymi z korpusu, to wszystkie obiektywy by alarmowały.

ignisdei
15-07-2008, 18:16
Witajcie, temat zacząłem drążyć nie prawidłowo więc teraz pisze w właściwym miejscu!

Otóż mam ten przebrzydły Err05 w 350D. Lampa się nie otwiera przyciskiem, gdy otworze ręcznie i poruszam zaczepem, lampa się jakby naprawia, potem po 1-2 stuknięciach się otwiera, czasem od razu. Wczoraj myślałem że problem mam z głowy tymczasem: jednak przyszedłem dziś z pracy i znów nie chciała się otworzyć..
Ja naprawdę przestudiowałem to co jest napisane wyżej, i co tyczy się pewnie 300D.
Zgaduje bo tu jest tylko jedna czarna igła pod lustrem i chyba chodzi o to?

http://images30.fotosik.pl/249/22ac8d2fd0c313c0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=22ac8d2fd0c313c0)

Niczego innego tam nie widzę. Sprzedawca daje możliwość wymiany względnie naprawy. Ale ja chciałbym coś na gorąco zaradzić. Odsyłanie to zawsze dodatkowe koszty i zwłoka.

Proszę pomóżcie!

mikro007
17-01-2011, 16:17
Mam ten sam problem chyba bez serwisu się nie obejdzie

ignisdei udało ci się coś zaradzić samemu.

przemko216
17-01-2011, 21:22
też tak miałem na dosłownie dwudniowym nówka aparacie.
Wystraszyłem się że aparat wadliwy ale postanowiłem sie bliżej przyjrzeć i problem polegał na tym że lampa raz otwierała się a raz nie.Lampa jest na osi plastkikowej i tam może dostać się jakiś brud względnie coś co zablokuje ruch na tej osi. U mnie tak podejrzewam była to kropla a bardziej prawdopodobnie opary otwieranego słodkiego napoju ....najpierw psiknąłem takim płynem do czyszczenia matrycy laptopa a po wyschnięciu kropelka wd 40.I pomogło a już miałem iść do sklepu z reklamacją.