PDA

Zobacz pełną wersję : Hartblei Cam: średni format z małoobrazkowymi obiektywami



dziobolek
22-09-2009, 10:51
Jak w temacie - ciekawostka???
A może "tani" średni format???

"Hartblei Cam: średni format z małoobrazkowymi obiektywami (http://www.dfv.pl/wiadomosci/articles/2014.html)
Najprościej powiedzieć, że jest to aparat fotograficzny, pozwalający połączyć obiektywy małoobrazkowe ze ściankami średnioformatowymi o rozmiarze 6x4,5 cm – zarówno cyfrowymi, jak i analogowymi."

Pozdrówka!

Loome
22-09-2009, 12:02
zanim nie przeczytałem - myslalem ze wynalezli sposob na to jak wziac cos z niczego: pokryc sredni format obiektywem na mały:) jednak po prostu to bedzie obrazek w czarnej dziurze. czy bedzie z tego duza roznica miedzy FF, a tym 'średnim' ?

dziobolek
22-09-2009, 12:37
zanim nie przeczytałem - myslalem ze wynalezli sposob na to jak wziac cos z niczego: pokryc sredni format obiektywem na mały:) ...
Nooo, takie "fotoperpetum mobile" ci się marzy :lol:
Może jest takie zapotrzebowanie???
Bądź jest to kolejny wynalazek-eksperyment,
który po pewnym czasie porzucony zostanie.

A może z takim wynalazkiem "ślubniacy" dostaną lepszą jakość cropując kadry :wink:

Pozdrówka!

mate00sh
22-09-2009, 20:20
Ale tu jest mowa o wykorzystaniu małoobrazkowych obiektywów szerokokątnych kryjących dużo większy kawałek kadru niż standardowe obiektywy z powodu konstrukcji T/S. To może zadziałać - w średnim formacie ze świecą szukać obiektywów poniżej 30mm, a tu masz 17mm:)

HuleLam
24-09-2009, 21:45
Ale tu jest mowa o wykorzystaniu małoobrazkowych obiektywów szerokokątnych kryjących dużo większy kawałek kadru niż standardowe obiektywy z powodu konstrukcji T/S. To może zadziałać - w średnim formacie ze świecą szukać obiektywów poniżej 30mm, a tu masz 17mm:)

Pozostaje kwestia jakości obrazu w obiektywie poza jego nominalnym polem krycia... Hartblei robił (robi?) te śmieszne adaptery T/S, sprzedawał (sprzedaje?) je w zestawie z obiektywami - i z tego co widziałem na forum dpreview to jakość nie jest rewelacyjna.
...Ale i tak życzę powodzenia! Im konkurencja większa, tym klient bardziej syty.