PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc RAW-y tylko w 1938x?! Pilne



Proxa
22-09-2009, 00:09
Witam tak jak w temacie mam problem i potrzebuje szybko odp. na forum szukałem i nie znalazłem może tematy są źle nazwane czy co... ? ;/

Mam C40D zrobiłem ostatnio aktualizacje na 1.1.1 byłem na mistrzostwach polski w ujeżdżeniu robiłem dość ważne fotki bo impreza raz do roku i dziś patrze i co widze robiłem w RAW (powinno być RAW: 3888 x 2592 ), a mam rozmiar jak w sRAW ( czyli sRAW: 1936 x 1288 )

Jestem mega zły na to... zdjęcia zajmują po 13-14mb nie wiem czy to normalna wielkość na SRAW.

Co teraz moge zrobić mieliście koledzy taki problem? Do jakiego sofru ewentualnie wrócić jesli to problem softu?

Pozdrawiam i proszę o szybką odp

arturs
22-09-2009, 01:00
Witam tak jak w temacie mam problem i potrzebuje szybko odp. na forum szukałem i nie znalazłem może tematy są źle nazwane czy co... ? ;/

Mam C40D zrobiłem ostatnio aktualizacje na 1.1.1 byłem na mistrzostwach polski w ujeżdżeniu robiłem dość ważne fotki bo impreza raz do roku i dziś patrze i co widze robiłem w RAW (powinno być RAW: 3888 x 2592 ), a mam rozmiar jak w sRAW ( czyli sRAW: 1936 x 1288 )

Jestem mega zły na to... zdjęcia zajmują po 13-14mb nie wiem czy to normalna wielkość na SRAW.

Co teraz moge zrobić mieliście koledzy taki problem? Do jakiego sofru ewentualnie wrócić jesli to problem softu?

Pozdrawiam i proszę o szybką odp

czym przeglądasz rawy? bo może to podgląd zaszytego jpga, otwórz w DPP albo LR czy co tam masz i sprawdź w programie do obróbki rawów a nie przeglądarce graficznej.. sądząc po rozmiarach plików to są normalne "duże" rawy, jak miałem 40d to po tyle ważyły (w zależności od ISO ale w tych okolicach)

Proxa
22-09-2009, 01:03
No masz racje odpaliłem w Zoner Photo Studio i jest prawidłowy rozmiar... Dziwne. Może się komuś na przyszłość to przyda.

Ps. Czemu tak się dzieje że jakieś zaszyte jpg... a nie poprostu RAW w takiej rozdziałce jak powinien być ?

arturs
22-09-2009, 01:05
No masz racje odpaliłem w Zoner Photo Studio i jest prawidłowy rozmiar... Dziwne. Może się komuś na przyszłość to przyda.

Ps. Czemu tak się dzieje że jakieś zaszyte jpg... a nie poprostu RAW w takiej rozdziałce jak powinien być ?

ten zaszyty jpg używany jest do szybkiego podglądu plików, np. na wyświetlaczu aparatu.. niektóre przeglądarki właśnie wykorzystują ten plik(sporo szybciej się wyświetla), a niektóre nie.. to nie takie głupie - z 5d2 rawy ważą po 25 mb i taki podgląd oparty na jpgu pozwala na sporo szybszy "odsiew" nieudanych kadrów