PDA

Zobacz pełną wersję : Scarab Darkroom - darmowy konwerter RAW



skrzat
15-09-2009, 22:06
http://www.scarablabs.com/scarab-darkroom

Na razie jest w wersji beta 13 (lista znanych autorowi błędów: http://www.scarablabs.com/forum/4-scarab-darkroom/2-known-issues). Wersja finalna też ma być free. Być może powstanie też wersja bardziej rozbudowana - professional (płatna), np. z redukcją szumów.
Wg autora - super szybki. szybszy niż inne znane konwertery.
Obsługuje sporo aparatów Canona, Nikona, Sony, Olympusa, Pentaxa, Panasonica, Samsunga i Kodaka - pełna lista na stronie produktu.

Interfejs miły dla oka :) - http://www.scarablabs.com/Scarab-Darkroom.jpg

gadget_zary
15-09-2009, 22:54
wyglada bardzo obiecująco

skrzat
09-12-2009, 09:42
Jest już wersja 1.0 build 28.
Od poprzedniej wspomnianej przeze mnie wersji (build 13) poprawiono szybkość programu, sporo błędów, udoskonalono kilka funkcjonalności, zmniejszono zużycie pamięci, dodano kilka nowych funkcjonalności (np. wyłączenie kompresji dla TIFF, wsparcie dla Canona 7D).

Program szybko się rozwija, co kilka dni wychodzi nowy build :)

EDIT:
Jest już build 33.
Dodano wsparcie dla Olympus E-600, Canon EOS 1D Mark IV, Pentax K-x, Sony A850.
Ulepszono kalibrację dla Canon EOS 7D, Powershot G11, S90, Nikon D3s, Panasonic DMC-GF1.
Poprawiono też wiele błędów.

skrzat
18-03-2010, 13:32
Jest już wersja 1.0 build 28.
Od poprzedniej wspomnianej przeze mnie wersji (build 13) poprawiono szybkość programu, sporo błędów, udoskonalono kilka funkcjonalności, zmniejszono zużycie pamięci, dodano kilka nowych funkcjonalności (np. wyłączenie kompresji dla TIFF, wsparcie dla Canona 7D).

Program szybko się rozwija, co kilka dni wychodzi nowy build :)

EDIT:
Jest już build 33.
Dodano wsparcie dla Olympus E-600, Canon EOS 1D Mark IV, Pentax K-x, Sony A850.
Ulepszono kalibrację dla Canon EOS 7D, Powershot G11, S90, Nikon D3s, Panasonic DMC-GF1.
Poprawiono też wiele błędów.

EDIT:
Jest już build 37.
Dodano ustawianie jakości JPG w menu Opcje. Poprawiono błąd uniemożliwiający uruchomienie programu na procesorach, które nie obsługują SSE2. Poprawiono jakość zdjęć. Dodano wsparcie dla plików Sony SRF i SR2. Dodano wsparcie dla rolki przewijania w myszy. Poprawiono różne błędy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jest już build 37.
Dodano ustawianie jakości JPG w menu Opcje. Poprawiono błąd uniemożliwiający uruchomienie programu na procesorach, które nie obsługują SSE2. Poprawiono jakość zdjęć. Dodano wsparcie dla plików Sony SRF i SR2. Dodano wsparcie dla rolki przewijania w myszy. Poprawiono różne błędy.

AMMarshall
18-03-2010, 14:09
(...)
Jest już build 37.
Dodano ustawianie jakości JPG w menu Opcje. Poprawiono błąd uniemożliwiający uruchomienie programu na procesorach, które nie obsługują SSE2. Poprawiono jakość zdjęć. Dodano wsparcie dla plików Sony SRF i SR2. Dodano wsparcie dla rolki przewijania w myszy. Poprawiono różne błędy.

Skrzat, używasz tego programu?
Ktokolwiek to u siebie instalował? Warto popróbować?

skrzat
18-03-2010, 20:12
Mam problem z uruchomieniem ponieważ mój procesor nie obsługuje SSE2. Zaraz na początku zalicza crash :) Niby naprawiono problem z takimi procesorami, ale jest zaznaczone że program może pracować niestabilnie i tak faktycznie jest u mnie.

kmeg
20-03-2010, 23:44
Węgrzy chyba zaczynają się specjalizować w "wołaczkach"`do rawów bo RawTherapee też z Węgier.