PDA

Zobacz pełną wersję : Ręczna lampa światła stałego



maki1000
15-09-2009, 21:54
Witam

Oglądając Masters of Wedding Photography zauważyłem, że zawodowcy używają ręcznej lampki światła stałego (coś w rodzaju latarki) do doświetlania twarzy młodych w niesprzyjających warunkach. Pewnie pozbywają się w ten sposób cieni.

Pytanie: co to za lampy i gdzie o czymś takim można poczytać i ewentualnie kupić.

sebcio80
15-09-2009, 22:06
sam sie nad tym zastanawiam, fajne efekty mozna uzyskac zwlaszcza na sali weselnej, fotografujac pod swiatlo,
na allegro znajdziesz troche lamp LED do kamer, dobre kosztuja troszke, ale mozna od biedy kupic cos taniego, przydalo by sie aby owa lampa miala mozliwosc zmiany kata swiecenia (ruchoma kurtyna/przyslona) no i filtry barwne w komplecie (przynajmniej cos do ocieplenia)

moja wiedza na ten temat jest jednak dosc znikoma

himi
15-09-2009, 22:32
Yervantówki - ktoś sprzedawał onegdaj na forum.

pank
16-09-2009, 10:26
Używam takiej lampki, z tym że chińczyka, do kupienie w eltec.pl, FV-DC100 w kategorii video/oświetlenie. 3 stówki goła lampa, 4 ze ściemniaczem, który polecam bo bez tego lampa jest strasznie mocna. Lampka ma standardowy gwint, przykręcam ją do monopoda ale żeby jej używać potrzebny jest asystent.

maki1000
16-09-2009, 13:39
Używam takiej lampki, z tym że chińczyka, do kupienie w eltec.pl, FV-DC100 w kategorii video/oświetlenie. 3 stówki goła lampa, 4 ze ściemniaczem, który polecam bo bez tego lampa jest strasznie mocna. Lampka ma standardowy gwint, przykręcam ją do monopoda ale żeby jej używać potrzebny jest asystent.

Fajna, ale potrzebuje czegoś tańszego i bardziej poręcznego. Ale własnie o coś takiego mi chodziło tylko, że z akumulatorem w środku i nie musi być taka mocna

pank
16-09-2009, 13:41
Fajna, ale potrzebuje czegoś tańszego i bardziej poręcznego. Ale własnie o coś takiego mi chodziło tylko, że z akumulatorem w środku i nie musi być taka mocna

Latarka?

maki1000
16-09-2009, 13:46
Latarka?

Spodziewałem się takiej odpowiedzi :) Ale właśnie coś wielkości latarki z bateriami w środku tyle że do zastosowań foto video

Vitez
16-09-2009, 16:27
Spodziewałem się takiej odpowiedzi :) Ale właśnie coś wielkości latarki z bateriami w środku tyle że do zastosowań foto video

A dlaczego uważasz że latarka nie nadaje się do zastosowań foto video?

maki1000
16-09-2009, 20:07
A dlaczego uważasz że latarka nie nadaje się do zastosowań foto video?

W sumie to tak sobie dumam bo nigdy nie spróbowałem. Jakby znaleźć taką z odpowiednim światłem. Bo taka zwykła z żółtą żarówą to chyba nienada ...

sebcio80
16-09-2009, 20:10
w sumie zolta (3000 - 3400K) to nadaje sie najlepiej