PDA

Zobacz pełną wersję : JaW - galerie FOTOJAW



JaW
01-07-2004, 12:59
Niedawno zmajstrowalem przy pomocy prostego programiku Arles Image (oraz Viteza - thx :) ) stronke ze swoimi zdjeciami. Ciekaw jestem Waszych opinii co do funkcjonalnosci strony, szybkosci dzialania, wystroju itp. Zapraszam na FOTOJAW (http://www.fotojaw.neostrada.pl), a przy okazji napiszcie coś moze o zdjeciach... :D
Bannerek na stronie made by alahari z jej wlasnymi oczętami w roli glownej :)

Przemek Białek
01-07-2004, 18:21
niewiem jak ty to interpretujesz ale temu zdjeciu przy drzwiach brakowalo jedynej rze czy doswietlenia!!(dziewczyny), uklad bomba tylko niewiemy o czym mowi........

JaW
01-07-2004, 18:38
niewiem jak ty to interpretujesz ale temu zdjeciu przy drzwiach brakowalo jedynej rze czy doswietlenia!!(dziewczyny)

Pomysle o tym przy najblizszej sesji, ale obawiam sie, ze wtedy wyjdzie calkiem inne zdjecie... moze bedzie lepiej a moze gorzej? Taki sposob oswietlenia podoba mi sie, ma swoje zalety.


uklad bomba tylko niewiemy o czym mowi........

Jaki uklad i o czym ma mowic? Troszke nie kumam... :(

Przemek Białek
01-07-2004, 18:58
co jest istota tego zdjecia dziewczyna czy drzwi?
- chodzi mi o kompozycje i kadr (uklad)

JaW
01-07-2004, 19:03
co jest istota tego zdjecia dziewczyna czy drzwi?
- chodzi mi o kompozycje i kadr (uklad)

To jest dziewczyna na tle drzwi :) Taki sobie eksperyment ze swiatłem, aby sie czegos nauczyc na przyszlosc i poznac opinie innych. Niewatpliwie kadr mozna by dac jakis inny, ciekawszy, ale na to przyjdzie czas, mam kilka pomysłow.

Przemek Białek
01-07-2004, 19:11
to jednak dziewczyna jest motywem zdjecia. tak sie domyslalem dlatego napisalem ci ze brakuje jej twarzy bez ktorej nie jest czlowiekiem, chyba ze mial byc to portret upiora, gdyby glowa byla odwrocona bokiem to slonce pieknie zarysowalo by profil (moze nie tak to chciales pokazac)takie eksperymenty z oswietleniem (kontrowym) wspaniale efekty mazna osiagnac nawet z jedna lampka nocna ustawiona za plecami modela-ki.poekserymentuj a sam sie przekonasz.........
niebede cie krytykowal ty jestes autorem i to twoja wlasna interpretacja, a moje slowa mozesz wziac pod uwage chociazby jako dowe doswiadczenie...

JaW
01-07-2004, 19:18
niebede cie krytykowal ty jestes autorem i to twoja wlasna interpretacja, a moje slowa mozesz wziac pod uwage chociazby jako dowe doswiadczenie...
Alez krytykuj :-) Po to umieszczam zdjecia w galeriach i podaje do nich linki, aby uslyszec co mysla o tym inni. Zawsze mnie cieszy kiedy ktos cos powie o moich fotkach, bo daje mi to okazje do nauki, motywuje, czasem inspiruje... Dziekuje za opinie Przemku, pozdrawiam :-)

Vitez
02-07-2004, 08:50
Najlepsze zdjecie to te na bannerku ;)

JaW
02-07-2004, 15:10
Najlepsze zdjecie to te na bannerku ;)

Wazelinka... dobrze wiem ze masz do alahari interes, spryciarzu 8)

alahari
02-07-2004, 23:43
Wazelinka... dobrze wiem ze masz do alahari interes, spryciarzu 8)

Hehe :lol: Czemu ja nic nie wiem 8)

Vitez
04-07-2004, 20:33
Wazelinka... dobrze wiem ze masz do alahari interes, spryciarzu 8)

Hehe :lol: Czemu ja nic nie wiem 8)

Wiesz tylko sie nie domyslasz ze to interes ;) .
Ale ja prawde mowie - alahari ma ladniejsze oczka od JaWowych modelek 8) , a JaW za rzadko ja na zywo widuje by docenic tak jak ja :D

alahari
18-09-2004, 14:52
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

JaW
01-10-2004, 23:50
Dziś wrzuciłem na stronę kilka zdjęć nowej modelki - Moniki. Fotki robione w fajnym pubie, kolorowe swiatła oglupily WB, a efekty zaskakujące niekiedy wyszly :-) Wszystkie zdjęcia robione 50mm f/1.8 ze statywu, obróbka w szopie niewielka, tylko podstawowe operacje + niekiedy konwersja do b&w. Zapraszam. (http://www.fotojaw.neostrada.pl/)

Vitez
02-10-2004, 02:01
Modelka wspaniala do portretow (usta, brwi, oczy, miny) - jak zwykle zazdroszcze :) . Oswietlenie bardzo ciekawe, na przyklad mona23.jpg - najlepsze wg mnie, podzial oswietlenia + poza i mina modelki :) . Niektore niestety wydaja sie poruszone - skrocony exif pod zdjeciami bylby mily 8)

JaW
02-10-2004, 10:12
Modelka wspaniala do portretow (usta, brwi, oczy, miny) - jak zwykle zazdroszcze :) . Oswietlenie bardzo ciekawe, na przyklad mona23.jpg - najlepsze wg mnie, podzial oswietlenia + poza i mina modelki :) . Niektore niestety wydaja sie poruszone - skrocony exif pod zdjeciami bylby mily 8)

Czasy miałem rzędu 1/2 - 1/20 sekundy, statyw+wezyk spustowy... wiecej nie dało sie zrobic - nie bede przeciez podnosic lustra do portretow :) Fotki maja msz normalna ostrosc, jaka mozna uzyskac na moim sprzecie, poza tym trzeba brac pod uwage 4-krotne zmniejszenie rozdzielczosci przed umieszczeniem na stronie.
Dzięki Vitez za opinię, modelka rzeczywiście jest super i mam nadzieje, ze spotkam sie z nia jeszcze kilka razy :)

eternus
02-10-2004, 11:22
No rzeczywiscie modelki to masz przednie. Nalezala by sie dla Ciebie ciezka kara, gdybys ich nie wykorzystal...... w sensie fotograficznym oczywiscie :D

JaW
02-10-2004, 15:15
No rzeczywiscie modelki to masz przednie. Nalezala by sie dla Ciebie ciezka kara, gdybys ich nie wykorzystal...... w sensie fotograficznym oczywiscie :D
Staram sie jak moge i moje modelki tez :)

eternus
02-10-2004, 15:28
Staram sie jak moge i moje modelki tez :)

W sumie to mieszkamy nie daleko, ale watpie, zeby jakies pozyczanie wchodzilo w gre :roll:

JaW
02-10-2004, 15:42
W sumie to mieszkamy nie daleko, ale watpie, zeby jakies pozyczanie wchodzilo w gre :roll:
Musialbys chyba przyjechac do Rzeszowa... Napisz mi, o ktorą modelke chodzi, podam jej adres Twojej strony i jesli modelka zechce, to się z Toba skontaktuje. Ja nie jestem egoista :)

eternus
02-10-2004, 16:09
Ok - dogadamy sie na privie.

Vitez
02-10-2004, 17:46
Czasy miałem rzędu 1/2 - 1/20 sekundy, statyw+wezyk spustowy... wiecej nie dało sie zrobic - nie bede przeciez podnosic lustra do portretow :) Fotki maja msz normalna ostrosc, jaka mozna uzyskac na moim sprzecie

A to calkiem mozliwe ze modelka drgnela przy takich czasach... a przyslona ile?


poza tym trzeba brac pod uwage 4-krotne zmniejszenie rozdzielczosci przed umieszczeniem na stronie.

Ja po zmniejszeniu daje zawsze wyostrzenie - wlasnie z powodu straty pikseli. Wyrownuje to nieco poziomy ostrosci przed i po zmniejszeniu.


modelka rzeczywiście jest super i mam nadzieje, ze spotkam sie z nia jeszcze kilka razy :)

Tez bym chcial (albo spotkac albo zobaczyc efekty) 8) .

Btw tak patrzac na modelki... kiedy pocwiczysz akty? ;)

JaW
02-10-2004, 23:37
A to calkiem mozliwe ze modelka drgnela przy takich czasach... a przyslona ile?
Przyslona była cały czas f/2.2... ale zdjęcia nie wydają mi się poruszone - o których konkretnie piszesz?


Ja po zmniejszeniu daje zawsze wyostrzenie - wlasnie z powodu straty pikseli. Wyrownuje to nieco poziomy ostrosci przed i po zmniejszeniu.
To normalne, zawsze tak robię, ale i tak czasem widac straty jakości.


Btw tak patrzac na modelki... kiedy pocwiczysz akty? ;)
Ogladajac w sieci akty robione przez dobrych fotografow zdaję sobie sprawe, jak trudna to dziedzina i na razie ani nawet o tym nie mysle. Moze kiedys... :)

eternus
03-10-2004, 13:02
Ogladajac w sieci akty robione przez dobrych fotografow zdaję sobie sprawe, jak trudna to dziedzina i na razie ani nawet o tym nie mysle. Moze kiedys... :)

Ale praktyka czyni mistrza. Jak nie wyjdzie to i tak umiesc je, a my je (w sensie zdjecia) ocenimy :D nalegamy :mrgreen: :mrgreen:

Vitez
04-10-2004, 08:14
A to calkiem mozliwe ze modelka drgnela przy takich czasach... a przyslona ile?
Przyslona była cały czas f/2.2... ale zdjęcia nie wydają mi się poruszone - o których konkretnie piszesz?


mona15 - usta w miare ostre ale oko juz zdecydowanie nie (moze juz poza GO?)
mona18 - jakby drgniete, brak wyraznej ostrosci w porownaniu do np mona19 ktore jest az odrobinke za ostre (detale skory na twarzy, czyzby 100 2.8 macro? obiektywy macro tak maja ze detale skory wyciagaja)
mona23 - mimo ze kolorystycznie i kadrem mi sie najbardziej podoba to znowu wyraznej ostrosci nigdzie nie widze
mona24 - jeszcze mniej wyrazne od mona23

Porownuje do swoich nowych z Iza... tez mam kilka ostrych ale sporo takich niedostatecznie ostrych (a wlasciwie po prostu poruszonych) - bo przy ekwiwalencie 80mm niestety dobieral mi czasy ok 1/30 (zagapilem sie i nie widzialem ze mi takie czasy dobiera a moglem iso na 400 dac :? ).