PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria aparatu



rambler
13-09-2009, 20:03
Witam jestem posiadaczem Canona s3 do tej pory wszystko było w doskonałym porządku aż tu nagle aparacik odmówił współpracy. Usterka polega na braku zoomu optycznego (przy uruchomioeniu dźwigni aparat się wyłącza) nie działają też tryby tematyczne uruchamiane przez pokrętło Aparat nie doznał żadnych wstrząsów upadków itp. Wiem że nikt nie jest wróżką ale może ktos mial kiedys podobny problem Co to może być za uszkodzenie i ile może kosztować ewentualna naprawa

Pozdrawiam

preinwher
13-09-2009, 20:15
Może już czas akumulatorki wymienić? Sprawdź na innych...

rambler
13-09-2009, 20:28
Nie nie sprawdzałem juz z różnymi zestawami akumulatorów To byłoby zbyt proste :)

barto78
28-09-2009, 22:00
Uasterka moze byc bardzo prosta, ale nie koniecznie. Skoro aparat sie wylancza najprawdpodobniej robi sie zwarcie gdzieś (pytanie czy sie wylancza, chowa obiektyw czy tylko wylancza sie napiecie i zostaje w pozycji w jakiej byl), jesli dodatkowo nie działa pokrętło trybów, moze okazac sie ze jakas czesc w srodku sie obluzowala lub urwala i dotyka stykow. Nie jest to jakas typowa usterka i jest wrecz malo prawdopodobna ale moze wystapic. Wystarczyloby wtedy rozkrecic obudowe i sprawdzic. Elementy kontrolne na obudowie sa podlanczane do plytek scalonych aparatu za pomoca tasm transmisyjnych, mogla ona uledz uszkodzeniu lub sie po prostu wypiela. Ewentualnie mogly zasnedziec styki (rdza itp, moze wystapic nawet jak aprat nie wpadl do wody ale byl uzywany w wilgotnym srodowisku, badz np przenisiony z chlodnego pomieszczneia na upal lub odwrotnie - kondensacja pary wodnej). Jesli to nic z tych prostych rzeczy, mogla uledz uskzodzeniu ktoras z plytek ukladow scalonych, akorat w tym modelu jest ich kilka. Jeszcze jedno, jesli chcesz sam otworzyc ten aparat, uwazaj na 3 rzeczy: ukryte sruby (np jedna obok obiektywu pod naklejka), kolejnosc dostepu do poszczegolnych obudów zeby ich nie polamac), oraz najwazniesze: KONDENSATOR, ktory jest dosyc pojemny w tym modelu i jak go dotkniesze lub zrobisz zwarcie mozesz doprowadzic do niezbyt milego PORAZENIA (wierz mi kilka razy oberwalem kondensatorem od malych IXUSów i to nie bylo nic fajnego a ten naprawde potrafi kopnac), a nawet uszkodzenia plyty glownej. Gdzies tu widzialem watek na forum o otwierzniu tych aparatów.