PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskałem dane z uszkodzonej karty ale nie moge ich otworzyc - prosba o pomoc :(



Przemek_D
13-09-2009, 17:46
Witam.
Podłaczyłem karte CF wraz z czytnikiem niemarkowym do komputera przez USB aby odczytac karte. Pokazało mi zawartosc karty i w momencie kopiowania zamknelo sie okno dialogowe. Po ponownym podlaczeniu karty do komputera przez czytnik ukazał sie mi komunikat: KARTA NIESFORMATOWANA.
Nie panikowałem zbytnio. Odpaliłem program Ontrack do odzyskiwania danych i odzyskałem dane. Wszystkie pliki na karacie były w formacie TIF. Teraz mam problem, DPP nie pokazuje mi obrazu lecz tylko INFO o pliku i nie chce konwertowac na JPG. PS3 i PS4 przy odpaleniu pokazuje mi blad iz format TIF III uzywa niedozwolonej kompresji.
Przegladałem forum i nie znalazłem nic w tym temacie. Prosze o pomoc, gdyz bardzo zalezy mi na tych zdjeciach. Prosze o informacje jak moge je odczytac ? Uratowac ? lub wskazac jakis link abym mogl zapoznac sie z lektura.
Pozdrawiam

Mellan
13-09-2009, 17:50
Spróbuj zmienić rozszerzenia z tiff na CR2, jeśli to były rawy.

Przemek_D
13-09-2009, 18:11
Działa :) po zmianie na CR2 czyta wszystko bez problemu :) ze tez sam na to nie wpadłem, zmieniałem format ale na jpg tiff, kurcze jakie to proste :) heheheh dziekuje bardzo :) kamien z serca mi spadł, to były zdjecia z wesela heheh :)
Pozdrawiam :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
I teraz jeszcze ostatnie pytanie, jezeli karta CF Kingoston 4 GD Elite Pro, zrobila mi taki numer, to byla wina karty czy tez czytnika ? Po odzyskaniu zdjec sformatowałem karte, wlozyłem do aparatu i dziala, czy nadal moge robic na niej zdjecia czy wyrzucic ja i kupic sobie nowa ?

Mellan
13-09-2009, 18:56
Proszę bardzo! :)
Trudno stwierdzić. Mi system plików padł na sandisk'u extreme III 16GB, mimo wszystko używam nadal.

sid
13-09-2009, 19:51
I teraz jeszcze ostatnie pytanie, jezeli karta CF Kingoston 4 GD Elite Pro, zrobila mi taki numer, to byla wina karty czy tez czytnika ? Po odzyskaniu zdjec sformatowałem karte, wlozyłem do aparatu i dziala, czy nadal moge robic na niej zdjecia czy wyrzucic ja i kupic sobie nowa ?
Dokładnie, trudno stwierdzić z całkowitą pewnością. U mnie kiedyś karta uległa uszkodzeniu przez czytnik, doszedłem do tego, kiedy okazało się, że różne karty w tym samym czytniku sprawiały problemy. Wymiana czytnika rozwiązała problem, który już nigdy nie powrócił.

Najbezpieczniej jak na wyjątkowe okazje (jak wspomniany ślub) będziesz używał innej karty i innego czetnika, do czasu rozwiązania problemu metodą eliminacji.

Mógł to być też przypadek który się więcej nie powtórzy.