PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z CS 1 i z CS 2



Kyliks
06-09-2005, 12:17
Mam problem z PS CS i PS CS 2. Bardzo często, przy uruchamianiu, zawieszają mi się owe programy. W momencie, w którym na ekranie pojawia sie komunikat (jeden z wielu przy inicjowaniu PS): "Odczyt zasobów tekstów ogólnych... Gotowe", nic dalej się nie dzieje. Niekiedy - po kilku minutach - program w końcu zaskoczy i się uruchamia. Czasami trwa to 15 minut, a niekiedy całą wieczność i finalnie nie odpala się. Zjawisko to pojawiało się na starej instalacji Win XP. Po formacie - na nowo zainstalowanym systemie - jest dokładnie to samo. Odinstalowanie PS i ponowne zainstalowanie nic nie daje. Domyślam się, że diabeł tkwi w szczegółach i być może występuje jakiś konflikt z inną aplikacją, ale do tej pory tego nie wyczaiłam, z którą aplikacją ewentualnie PS toczy wojnę. Dodam, że w laptopie mam ten sam problem. Czcionki mam zainstalowane w sumie standardowe + kilka własnych (znaczy: skomponowanych własnoręcznie), które nigdy z niczym nie wchodziły w konflikty Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem i umie doradzić, co z tym fantem zrobić?

gietrzy
06-09-2005, 14:50
Mam problem z PS CS i PS CS 2. Bardzo często, przy uruchamianiu, zawieszają mi się owe programy.
Wyjmij kabel od Internetu z kompa. Spróbuj wyłączyć programy/usługi antywirusowe, firewall'e, etc. Sprawdź plik wymiany.
Skoro piszesz o tym samym na laptopie to zakładam, że albo drugi (zainstalowany "i tu i tu") soft się gryzie albo masz źle skraczone wersje.

boski
06-09-2005, 18:47
zadzwon do pomocy Adobe - lub do firmy Wimal ;)

Vitez
06-09-2005, 19:28
Cos mi sie kojarzy podobny problem... ale wystepowal on tylko w nielegalnych wersjach PS a wlasnie gryzly sie z internetem/firewallem.

Kyliks
06-09-2005, 20:56
Trochę to dziwne, ponieważ dokładnie te same wersje progsów mam zainstalowane na trzecim komputerze i działają bez zarzutu, tyle że laptop i komputer nr 1 mam podłaczone do chello, a ten drugi komputer - z działającymi CS1 i SC2 - do neostrady, ale to chyba raczej nie ma wpływu?

boski
06-09-2005, 21:18
Trochę to dziwne, ponieważ dokładnie te same wersje progsów mam zainstalowane na trzecim komputerze i działają bez zarzutu, tyle że laptop i komputer nr 1 mam podłaczone do chello, a ten drugi komputer - z działającymi CS1 i SC2 - do neostrady, ale to chyba raczej nie ma wpływu?czy aby na pewno to zgodne z licencja? ale to wiele wyjasnia :D :mrgreen:

ja_ro
06-09-2005, 21:58
Mam na laptopie legalną wersję Adobe Creative Suite CS2 i musze stierrdzić, że nie mam żadnych problemów. To samo w pracy na stacjonarnym komputerze - na początku były jakieś problemy przy wyłączaniu programu (nawet jak nie miał już żadnego dokumentu i był zamykany sam program), ale od momentu aktywacji licencji wszystko działa OK i nie ma najmniejszych kłopotów.

Kyliks
06-09-2005, 22:03
CS jest w pełni legalny, ale w takim razie dlaczego w jednym miejscu mi wszystko bez problemu chodzi, a w innym są z tym problemy? CS 1 zaczął mi się wykładać nim jeszcze miałam zainstalowanego CS 2.

ja_ro
06-09-2005, 22:27
CS 1 jest w pełni legalny, dwójka... no comments, ale w takim razie dlaczego w jednym miejscu mi wszystko bez problemu chodzi, a w innym są z tym problemy? CS 1 zaczął mi się wykładać nim jeszcze miałam zainstalowanego CS 2.
Jeżli jedynka jest legalna - i jeśli na różnych komputerach spotykasz różne zachowanie - to już chyba wina konfliktów z innym oprogramowaniem

Kyliks
06-09-2005, 22:58
A czy wina może być po stronie zbyt dużej ilości fontów? Chyba po prostu sformatuję dysk, wrzucę system, wrzucę "na sucho" PS-a i będę po kolei instalować sterowniki i progsy - może wówczas przyuważę, kiedy rodzi się problem... Ale to qrde potrwa całą wieczność... ;(

Pszczola
06-09-2005, 23:30
CS 1 jest w pełni legalny, dwójka... no comments, ale w takim razie dlaczego w jednym miejscu mi wszystko bez problemu chodzi, a w innym są z tym problemy? CS 1 zaczął mi się wykładać nim jeszcze miałam zainstalowanego CS 2.

Zupelny OT z mojej strony, ale ku przestrodze. Niektorzy z uzytkownikow forum (nieliczni co prawda) w roznych miejscach PUBLICZNIE dostepnego forum przyznaja sie bezposrednio lub posrednio do korzystania z nielegalnego oprogramowania. Ci sami uzytkownicy w innych postach na forum podaja otwarcie swoje dane personalne (np. imona i nazwiska - w przypadku identyfikatorow oraz dodatkowo dane adresowe - w przypadku legitymacji prasowej na latwo dostepnym serwerze ftp). Czy aby na pewno jest to rozsadne?

boski
07-09-2005, 00:03
Czy aby na pewno jest to rozsadne?
OT:
zdecydowanie nie...
ja traktuje piractwo w kazdej postaci jako zwykle zlodziejstwo... i w sumie jesli juz ktos ukradl oprogramowanie warte pare tysiecy to niech siedzi cicho i sie nie chwali albo niech zapisze sie na jakies warezowe serwisy i tam sie chwali. mam nadzieje, ze predzej czy pozniej bedzie eliminowany ten proceder...

dla zainteresowanych http://www.wimal.com.pl/adobepl/index.asp ciekawa promocja trwa w tej chwili - tablet za ponad 1000zl w prezencie ;)

ps. czy chwalil juz sie ktos na tym boardzie "lewymi" body, obiektywami i innym sprzetem? ;)

Vitez
07-09-2005, 00:57
dla zainteresowanych http://www.wimal.com.pl/adobepl/index.asp ciekawa promocja trwa w tej chwili - tablet za ponad 1000zl w prezencie ;)


Czemu takich promocji nie robia gdy tylko produkt wchodzi na rynek a dopiero po jakims czasie?
Pospieszylem sie z zakupem :?

Kyliks - jak masz legalnego CS1 to co za problem dokupic upgrade?
Ze kosztuje? A programisci co to napisali to charytatywnie pracowali? :?

Problem bardziej wyglada na cos z internetem, firewallem, laczeniem sie z serwisem aktywacji Adobe itp - zapomnij o fontach, one az tak nie mgoa wplywac na PSa.
Szczegolnie to ze na chello nie dziala a na neostradzie dziala wskazuje na to wryazniej. Poszukaj na stronach Wimalu wlasnie czy nie ma jakichs wskazowek na ten teamt, ostatecznie telefon.

Kyliks
07-09-2005, 08:35
Dzwoniłam qrde i jedno, co mi powiedzieli, to, że powinnam odinstalować skaner i inne urządzenia, które korzystają z tego samego protokołu i wówczas sprawdzić, czy problem zniknie. Póki co - nie mam czasu z tym walczyć - więc zeszłam do poziomu niższego, znaczy do PS 7.0, bo działa bez problemu, a jak znajdę chwilę, to popracuję nad poprawnością tamtego. Wrrr...

Duty
18-09-2005, 14:12
Mam problem z PS CS i PS CS 2. Bardzo często, przy uruchamianiu, zawieszają mi się owe programy. W momencie, w którym na ekranie pojawia sie komunikat (jeden z wielu przy inicjowaniu PS): "Odczyt zasobów tekstów ogólnych... Gotowe", nic dalej się nie dzieje.


Witam,

Okazjonalnie zdarza mi się takie dziwne zachowanie wersji CS1 na jednym z komputerów w pracy (2-3 razy w roku).
Mam już na to patent i nie wnikam w przyczyny - po prostu jest to u mnie skuteczne i w 2 minuty wszystko działa:
Póki sę odpala OK, nalezy skopiowac dane z C\Documents and Settings\(...)\Dane aplikacji\Adobe\Photoshop\8.0CE\*.*

W razie awarii zamykam niedziałający program, nadpisuję cały katalog z zawartością i Photoshop odpala momentalnie. Dbam tylko, żeby kopia zawierała moje w miarę aktualne ustawienia.

OT: Ostatnio zrobiłem sobie z ciekawości eksperyment.
Mam Photoshopa CS2 PL zainstalowanego na 2 komputerach - ten sam numer seryjny, więc limit aktywacji wykorzystany. Komputery są podpięte do internetu.
Zrobiłem Ghostem backup dysku C, zwolniłem przez internet licencję dla tego komputera i ponownie odzyskałem zawartość dysku C. Photoshop powinien odpalić się teoretycznie bez problemu - bo odtworzylem zawartość dysku sprzed usunięcia licencji. Jednak po uruchomieniu od razu pojawil sie komunikat: "Dane konfiguracji licencji Adobe Photoshop nie są już użyteczne. Kliknąć na OK, aby kontynuować" Po kliknięciu OK zobaczyłem znany ekran aktywacji.
Jakie wnioski? CS2 jeśli znajdzie połączenie z internetem - sprawdza od razu licencję przy uruchamianiu. OK - firma zadbała o swoje interesy.
Ale co z ludzmi, którzy mają crackowane wersje CS2? Podejrzewam, że też się uruchomią - ale w bazie danych firmy Adobe przybędzie danych na temat adresów IP z nielegalnym softem. Jak firma wykorzysta te informacje w przyszłości? :)

Vitez
18-09-2005, 15:40
Ale co z ludzmi, którzy mają crackowane wersje CS2? Podejrzewam, że też się uruchomią - ale w bazie danych firmy Adobe przybędzie danych na temat adresów IP z nielegalnym softem. Jak firma wykorzysta te informacje w przyszłości? :)

Crackowane wersje CS2 sa zapewne scrackowane tak ze nie lacza sie z Adobe.

Mnie bardziej zastanawia czy da sie odpalic oryginalnego CS2 bez podlaczenia do internetu.

Diodak
18-09-2005, 15:53
Crackowane wersje omijają połączenie z internetem, byłoby... nonsensem, żeby crack nie zmuszał do aktywacji, ale jednocześnie dane o nielegalne zainstalowanej kopii wysyłał do Adobe :mrgreen: . Nie mam CS2 i nie planuję piracić, ale cracków jest cała masa i każdy działa inaczej - założę się, że jest taki crack który zupełnie odcina PSa od sieci a sam sobie zwraca fake'owe informacje na temat pomyślnej aktywacji 8) . Tak czy inaczej, jak ktoś ma problem z nielegalna kopią to niech go zalatwia w domowym zaciszu... no chyba że się nie boi ;).

edit:
Vitez, pisaliśmy w tym samym czasie... ale mi dłuzej ze zbieraniem myśli zeszło :P

boski
18-09-2005, 16:08
(...)
Mnie bardziej zastanawia czy da sie odpalic oryginalnego CS2 bez podlaczenia do internetu.

oczywiscie - mam dwie licencje Creative Suite CS2 CE na 2 stacjach ktore nie sa podpiete do netu i jedna Photoshop CS2 CE - te trzy stacje sa polaczone tylko ze soba lanem - bez dostepu do internetu.
z wersja CS bylo identycznie... latki i poprawki dogrywane offline.

Duty
18-09-2005, 16:09
Mnie bardziej zastanawia czy da sie odpalic oryginalnego CS2 bez podlaczenia do internetu.

Da się - jest opcja aktywowania przez telefon. Ale jak kiedys ten komputer zostanie podłączony do sieci - to program sobie zweryfikuje dane :)

W necie są generatory aktywacji dla załączonego do nich numeru seryjnego. Kod aktywacji zalezy od konfiguracji sprzętu na jakim Photoshop CS2 jest zainstalowany. Photoshop się zaktywuje i będzie działał na wygenerowanym kodzie - ale jednoczesnie będzie się łączył z bazą danych Adobe. Wczesniejsze pytanie powinno byc inne: co firma zrobi z informacją, że dziala powiedzmy 1000 kopii z danym numerem seryjnym? :)

boski
18-09-2005, 16:16
(...)Wczesniejsze pytanie powinno byc inne: co firma zrobi z informacją, że dziala powiedzmy 1000 kopii z danym numerem seryjnym? :)sa klucze wielolicencyjne (korporacyjne).
Adobe pozwala też w ramach jednej licencji na zainstalowanie na 2 komputerach (podobnie jak oprogramowanie Ms) - na stacjonarnym i przenosnym pod warunkiem, ze nie beda wykorzystywane jednoczesnie.

Vitez
18-09-2005, 18:12
Da się - jest opcja aktywowania przez telefon. Ale jak kiedys ten komputer zostanie podłączony do sieci - to program sobie zweryfikuje dane :)


Z aktywacja nie ma problemu - mam laptopa i na czas instalacji i aktywacji moge podpiac go do internetu, ale poza tym to nie jest on podpiety na stale tak jak stacjonarny PC.
I sie tylko zastanawialem czy CS2 nie bedzie mi zadnych fikolkow wywijal jak autorce tego watku tylko z powodu tego ze przy uruchamianiu nie jest podlaczony do internetu.

boski
19-09-2005, 00:24
(...)
I sie tylko zastanawialem czy CS2 nie bedzie mi zadnych fikolkow wywijal jak autorce tego watku tylko z powodu tego ze przy uruchamianiu nie jest podlaczony do internetu.
nie bedzie