PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny szum w Adobe Lightroom 2 kórego nie ma w Digital Photo Professional



greg606
11-09-2009, 20:54
Witam,
Zaczynam przygodę z RAWami i uczę się tych dwóch programów.
Zauważyłem w LR dziwne szumy których nie ma w DPP (w DPP po powiększeniu zdjęcia, po jakiejś magicznej autokorekcie).
Nie wiem jak to osiągnąć w LR2 ponieważ bez tego ten dziwny szum jest nie do przyjęcia. Dawałem noise reduction ale ten "szum" pozostaje...
Co to może być?

jools
12-09-2009, 00:28
przyklad by sie przydal...

qb4hkm
12-09-2009, 01:14
przykładem nie posłużę, ale czasami na wyższych czułościach przy 40d w LR wychodzi taki szum o strukturze pasków poziomych(wzdłuż dłuższej krawędzi zdjęcia)

greg606
12-09-2009, 09:02
Przykład zbędny, sprawa oczywista.... szczególnie jak się samemu tego doświadczyło.
LR 2 ma fatalną obsługę szumów! Moje zdjęcia przy ISO 800 są prawie bezużyteczne - da się z tym żyć ale trzeba wybierać albo potęga LR bez NR albo DPP z dobrą obsługą NR i nic więcej. Albo usuwać szumy w postprodukcji.... bry....
Jakie rozwiązanie stosujecie?

Merde
12-09-2009, 09:32
Przykład zbędny, sprawa oczywista....

Chyba dla ciebie. Daj przykład, bo problemem może być niedoświetlanie zdjęć i banding, który wychodzi przy późniejszym wyciąganiu cieni. Przy prawidłowo naświetlonym zdjęciu nie mam żadnych problemów tego typu.

trampek
12-09-2009, 11:04
Chyba dla ciebie. Daj przykład, bo problemem może być niedoświetlanie zdjęć i banding, który wychodzi przy późniejszym wyciąganiu cieni. Przy prawidłowo naświetlonym zdjęciu nie mam żadnych problemów tego typu.

Malo tego. Wg mojego dosiwadczenia obrazek pow. 400 z dpp jest nie do przyjeica z jego kropeczkami i artefaktami ( jakies igielki i taki tam). LR/acr ( bodajze ten sam slinik) dzialaja znacznie lepiej. podejrewam rowniez banding w twoim przypadku ale bez przykladow sie nie obejdzie

Merde
12-09-2009, 11:18
Malo tego. Wg mojego dosiwadczenia obrazek pow. 400 z dpp jest nie do przyjeica z jego kropeczkami i artefaktami ( jakies igielki i taki tam).

Bo w DPP nie wolno wyostrzać.

trampek
12-09-2009, 11:21
Bo w DPP nie wolno wyostrzać.

nie bede sie tu rozwodzil bo po pierwszych doswadczeniach z dpp odszedlaem calkowicie na acr ktoremu w zasadzie niczego ie brakuje. moze tylko pedzla z roznymi WB.

Wats0n
12-09-2009, 11:46
moze tylko pedzla z roznymi WB.

Nie ukrywam, sam czekam na taki ficzer.
Póki co da się wyprostować kwestię różnych wb dla różnego światła, ale kombinowania z tym jest zdecydowanie za dużo. No i sam LR nie wystarcza.

Merde
12-09-2009, 12:01
nie bede sie tu rozwodzil bo po pierwszych doswadczeniach z dpp odszedlaem calkowicie na acr ktoremu w zasadzie niczego ie brakuje. moze tylko pedzla z roznymi WB.

Korekty perspektywy jeszcze brakuje...

trampek
12-09-2009, 12:04
Korekty perspektywy jeszcze brakuje...

skoro tak piszemy to jesce brakuje skraplania:) i ps przestaje byc potrezbny:)

Sempoo
12-09-2009, 19:55
Brakuje w LR tego, co ma DxO - a mianowicie korekcji obiektywów, to jest mega ficzer! Taki G9 ma po korekcji super szkło ;)

underhand
09-10-2009, 10:31
...wiec jaki wywolywacz jest najbardziej zblizony mozliwosciami osiagniecia tychze brakow?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
zastapienia raczej ;)

kosa666
16-10-2009, 20:26
zdecydowanie dorzucę swoje - moze kto pomoże. A mianowicie podkręcenie exposure o 1,0 w DPP i LR... W LR nieakceptowalne szumy!!! czy da się co z tym zrobić, bo moim zdaniem rewelacyjnie kataloguje zdjęcia, ale ładniejsze są z DPP ;( - jakieś pomysły??

LR:

http://www.kosak.pl/images/testLR.jpg

DPP:

http://www.kosak.pl/images/testDPP.jpg

tezmarek
16-10-2009, 21:21
zdecydowanie dorzucę swoje - moze kto pomoże. A mianowicie podkręcenie exposure o 1,0 w DPP i LR... W LR nieakceptowalne szumy!!! czy da się co z tym zrobić, bo moim zdaniem rewelacyjnie kataloguje zdjęcia, ale ładniejsze są z DPP ;( - jakieś pomysły??



Moim zdanie inne profile kolorów w programach (pierwszy zbliżony jest do Portrait, a drugi wygląda jak Standard). Inna jest w nich zdecydowanie reprodukcja kolorów, a zwłaszcza czerwieni - stąd wrażenie innych szumów. W drugim przykładzie czerwony jest przepalony i pewnie dlatego miejscami znikają szumy. Ciemniejsze fragmenty czerwieni wyglądaja natomiast gorzej. To chyba nie jest dobry przykład do porównania.