PDA

Zobacz pełną wersję : [TEST] Plecak "Photo Technic"



Silent Planet
05-09-2005, 20:23
Ostatnimi czasy postanowiłem przesiąść się z torby w plecak - uznałem, że już do tego dorosłem :wink:
Jako, żem jednostką oszczędną ( są głosy: skąpą :mrgreen: ) postanowiłem przeszukać trochę rynek i znaleźć atrakcyjną dla mnie ofertę...

Oczywiście zaliczyłem sklepy foto, gdzie miałem okazję pomacać plecaki takich firm jak LowePro czy Tamrac... i zachwycały one, o bojku, jak zachwycały wykonaniem, ergonomią, jakością... ale i ceną.
A ceny tych plecaków są dla mnie nie do przeskoczenia.
Przykro mi, ale nie wydam 700pln na plecak... no po prostu nie.

Zacząłem zatem oglądać rzeczy jakościowo gorsze, ale też zdecydowanie tańsze. Szukałem, szukałem, aż znalazłem... pozwolę sobie zatem na krótki test.

Opisywany przeze mnie plecak nosi godło firmy "Photo Technic" - nie będziemy się tu zagłębiać w jej korzenie, historię... o ile jakaś jest... :wink:
Sam plecak - nie kosztował dużo, ponieważ kosztował tyle, co sporo-sporo-sporo mniejsze plecaczki firm "jedynie-słusznych"...

Pierwsze wrażenie:
Szkolny tornister. Tak mi się skojarzyło. Cały czarny, wykonany z materiału, który sprawia wrażenie mocnego, ale nie niezniszczalnego.
Mocne rzepy, solidne zamki. Wrażenie raczej solidne. Tu i ówdzie nitka do obcięcia. No taiwan, panie...

Pokaż kotku co masz w środku:
Nie jest tak tragicznie. Plecak, pomimo, że nie jest duży, mieści to, co miał zmieścić, a nawet pozostawił miejsce na więcej. Może nie rozłożyłem tego tak jak planowałem, ale rozłożyłem.

Plecak ma dużą komorę główną ( 32 x 28 x 14 cm [wys x szer x głęb] ), całą orzepowaną, we wnętrzu której możemy dowolnie konfigurować przestrzeń za pomocą 9-ciu czepliwych elementów o różnych kształtach. Rzepy są mocne, więc dopasowywanie kieszonek i przesówanie ich o centymetr jest męczące.
Główna komora zapinana jest na podwójny zamek błyskawiczny, oraz dodatkowo zakrywana pokrywką na rzepa. Myślę, że nie ma możliwości otworzyć plecaka bez naszej wiedzy. Klapa zakrywająca główną komorę posiada dwie siatkowe kieszenie na jakieś płaskie przedmioty oraz gumki na trzy klisze.

Z przodu klapy znajdują się dwie kieszenie, górna o wymiarach ok. 15 x 20 x 2 cm [wys x szer x głęb] i dolna o wymiarach ok. 8 x 20 x 2 cm [wys x szer x głęb]. W dolej jesy możliwość trzymania wizytówek, długipisów i innych takich bzdur. Z powodzeniem można upchać do nich filtry, światłomierz czy inne tego typu klimaty.

Po bokach plecaka są dwie kieszonki zamykane tylko na rzep - nieduże, bo ok. 13 x 12 x 3 [szer x wys x głęb], do których z powodzeniem można upchać po 7-8 filtrów w pudełkach, trochę filmów lub jakieś inne sypkie towary. Bez skojarzeń :mrgreen:

Paski plecaka są regulowane, jest także regulowany pasek na brzuch.
Klamry plastikowe. Siakoś całość nie wzbudza zaufania, ale po dłuższej analizie doszedłem do wniosku, że wszystko jest poprzeszywane takimi materiałami i taką ilością ściegów, że nie powinno nic strzelić nawet w czasie ostrego biegu. Plecy będą się pocić, będą...

Pod podwoziem dwie plasikowe "płozy", więc plecak można śmiało stawiać na różnych gruntach bez obawy o przewrotkę.

Ważna rzecz - plecak jest AW, więc firmowo dostaje się z nim... kapturek :mrgreen: który w czasie deszczu można naciągnąć na plecak.
Oczywiście ktoś nie pomyślał, więc cała woda zamiast do plecaka będzie się lała nam na plecy, ale to nic. Ważne, że sprzęt cały.
Chociaż próby z wodą wykazały, że deszcz i tak nie jest mu straszny... ale ulewa/śnieg pewnie tak.

Troczków do statywu - brak.
To nic, doszyję sobie.
W środku także brakuje rzepów przytrzymujących sprzęt.
Parę złotych w pasmanterii i po problemie, ale czy nie można od razu?

Pakujemy się:
Do plecaka wsadziłem:
- dwa analogowe zgripowane korpusy;
- trzy szkła z hoodami;
- lampę błyskową;
- 10 filtrów, wężyk, klisze, baterie, papiery - całą moją drobnicę fotograficzną.
Po tym wszystkim zostało jeszcze miejsce na conajmniej trzy szkła ( będzie trzeba inaczej usadowić dwa elementy - sprawdzone ).
Czyli po naszemu - dwa korpusy, pięć szkieł i lampa. Plus śmieci.
Kulturka.

Nosimy:
No tu jest tak dziwnie.
No bo po wyregulowaniu plecak leży nawet ok, choć trochę nisko.
Można się przyzwyczaić.
Ale niestety przy długotrwałym noszeniu czuć, że nosi się z tyłu kilka kilogramów/tysięcy.
No Tamrac to to nie jest... Taka prawda.
Ale nie jest źle, trochę obnoszenia i można się przyzwyczaić.
Nie wiem jak bardzo krzywdzę swój kręgosłup - dowiem się za kilka lat... :mrgreen:

Słowo na niedzielę:
Uważam, że to był dobry zakup.
Wydałem na plecak mniej niż zamierzałem, jakość nie powala, ale nie ma tragedii. Funkcjonalnie się sprawdził, ma swoje wady, trochę rzeczy trzeba przeskoczyć samemu ( vide rzepy ), ale ogólnie jest ok.
Poza tym nie wygląda jakoś specjalnie bogato ani "profi", więc nie przyciąga uwagi. I to też plus. A mieści co mieścić miał.

Tak ogólnikowo plecak można zobaczyć sobie na załączonych do topiku fotkach. Widać go od strony zasadniczej oraz od strony pleców.
Na ostatniej fotce otwarta "maska" wraz z przykładową zawartością ( 2x korpus, 3x lens, błysk oraz śmietki ).

http://img187.imageshack.us/img187/8694/plecak10pu.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/3522/plecak21we.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/2408/plecak38nj.jpg

Wybaczcie, że fotki w takiej formie, ale forum odmawia wstawienia miniaturek z imageshacka ( too many czegośtam ).

W razie pytań śmiało.

Pozdrawiam, Silent.

Vitez
06-09-2005, 00:34
14 cm glebokosc czyli takiej dlugosci max obiektyw wejdzie ustawiony tak jak na zdjeciu? Jesli tak to kiepsko... trzeba by inaczej klasc.

minek
06-09-2005, 11:05
Spróbuj ułożyć jakąś konfigurację z 2 body z podpiętymi szkłami (w jednym szeroko - średni, w drugim dłuuugi zoom) i pozostałymi obiektywami luzem. I pokaż zdjęcie.

Ja mam torbę tej firmy, to chińszczyzna jest, 80 zł zapłaciłem za prawie największą jaką mieli w ofercie. Większa kosztowała 120 zł i sądziłem, że ta mniejsza mi wystarczy.
Do jednego aparatu z gripem i obiektywem, 2 szkieł, lampy i paru filmów jest OK, ale zaczyna mi być za mała. Ale wykonanie sobie chwalę - używam podnad rok, dosyć intensywnie, są ślady używania, ale nie zapowiada się, żeby coś miało się urywać.

Silent Planet
09-09-2005, 22:06
Obiektyw stawiany wejdzie max 15 cm, no może 16 cm, ale nie wiem jak się klapa ułoży - nie zamykałem się w środku... :wink:
No a położyć możesz dowolną rurę...

Minek - nie każ mi przeżywać tego koszmaru z rzepami jeszcze raz... :wink:
Mam optymalną konfigurację ( po poprawkach ), wszystko wchodzi jak należy - nie rozmontuję tego wedle jednej fotki. Sorry.

minek
10-09-2005, 00:37
Ok, rozumiem.
Jestem jednak zdania, iż wygodniej jest nosić w torbie / plecaku aparat z przypiętym obiektywem. A jeszcze lepiej dwa aparaty - każdy z innym (-:

Silent Planet
10-09-2005, 01:55
W sumie tak sobie myślę... od poniedziałku mam kilka dni wolnego... jak mi się będzie bardzo nudzić to wezmę i zmontuję sobie wnętrze wynalazku raz jeszcze... :wink:

Silent Planet
30-10-2005, 23:01
Heh, może w sumie trochę długo to trwało, ale obiecałem, więc wstawiam fotkę z wnętrzem plecaka, gdy do korpusów podpięte są szkła - jedno większe, jedno mniejsze - wedle zamówienia.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img425.imageshack.us/my.php?image=plecakin20qm.jpg)

ripek
30-10-2005, 23:48
A ma ktoś torbę reporterską phototechnica ? Tą największą z allegro za bodajże 80zł ?

Błajo
31-10-2005, 00:57
A ma ktoś torbę reporterską phototechnica ? Tą największą z allegro za bodajże 80zł ?
Ja mialem, ale sprzedalem bo plecak wole... dobrze wykonana jest... naprawde duuuza...

MARANTZ
10-12-2005, 00:53
Mam ten plecak. Moim zdaniem stosunek jakości/praktyczności do ceny jest rewelacyjny. Kupiłem co prawda nowy Lowepro, ale tylko dlatego, że w starym zaczeło brakować miejsca. Na podstawowy system jest bardzo ok.

yogi-bear
10-12-2005, 14:56
b. fajny tylko mi nie pasują troszke jego "proporcje" :| Zeby był ciut wyższy to i więcje by się zmieściło i wyglądał by ciekawiej. Nie wiem co lepsze.. plecak czy torba. Z torby szybciej można wyjąć sprzęt i łatwiem wymieniać szkło a z placaka.. to chyba do innego typu foto ;) Od torby już boli mnie ramię to może się skuszę na wygodny plecaczek w rozsądnej cenie ;) Dzięki za test.

himi
10-01-2007, 00:08
Ja mam tę pht za 70 z hakiem, to nie największa. Szukam rozmiaru XXL. Torby solidne, nie do zdarcia.