PDA

Zobacz pełną wersję : 40d syf tylko gdzie ??



bartorux
08-09-2009, 15:58
Witam !
Od pewnego czasu zauważyłem chyba włos nie jestem pewien, troszkę mnie to denerwowało więc dziś zabrałem się do czyszczenia. Lustro jest czyste matówka też, więc nie miałem co czyścić. Pytanie gdzie to "coś" może się znajdować ? Widzę to dokładnie w tym miejscu w którym zaznaczyłem czerwoną kreskę >> http://img41.imageshack.us/img41/413/zafspacing.jpg <<. Teraz będziecie mówić by się przyzwyczaić lecz wolał bym mieć czysto :) Z góry dzięki.

bakulik
08-09-2009, 16:01
Widzę to dokładnie w tym miejscu w którym zaznaczyłem czerwoną kreskę >> http://img41.imageshack.us/img41/413/zafspacing.jpg <<.

Ostro czy nieostro?

Może być na matówce od strony pryzmatu (wyjmowałeś ją do czyszczenia?) albo na samym pryzmacie.

bartorux
08-09-2009, 16:05
Matówkę wyjmowałem, była czysta. Syf jest widoczny na ostro a na nie ostro prawie nie ale idzie go zobaczyć. Jak wyczyścić pryzmat ?? Jakiś serwis co wykonuje takie sprawy w Gdańsku,Gdyni,Słupsku i okolicach ??
Pomocy !!! :(

dr11
08-09-2009, 17:21
Syf na pryzmacie albo na plytce z punktami AF. Nie pamietam czy w 40D ale jest mozliwosc do dostania sie tam tylko zdejmujac oslonke (2 srubki).

bartorux
08-09-2009, 17:43
Czytałem, że pryzmat albo płyta z punktami AF jest zabezpieczona jakimś plastikiem. Lece po gruszkę, jak nie pomoże jutro idzie na czyszczenie. Może myślicie, że wariat jestem ale mi to przeszkadza i chciał bym mieć czysto :)
Jeśli jest to plastik to alkohol raczej odpada bo może rozpuścić nie znam się ale tak mi się wydaje.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No i zrobione największy syf co przeszkadzał zniknął :) A jak to zrobić ?? Proste pałeczki kosmetyczne, delikatnie wyczyściłem pryzmat,plastik czy co to tam jest. Następnie gruszka numer 11 cena 10 zł w aptece i przedmuchałem ten pryzmat matówkę jak i lustro :) Pozostały małe które zupełnie mi nie przeszkadzają. Na ferie może będę w Warszawie to odwiedzę Żytnią i niech zrobią dokładne czyszczenie.