PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS D60 - AF szwankuje



enkoder
06-09-2009, 22:48
Mam ww. aparat od niedawna, kupiłem go prawie że okazyjnie, ale jest w nim jeden mankament, mianowicie często występuje problem z ustawieniem ostrości.
Aparat nie jest w stanie ustawić ostrości na zadanym punkcie.
Najczęściej takie problemy występują jak już jest lekka szarówa pod wieczór lub w domu, przy "domowym oświetleniu". Nie jest to zależne od obiektywów, sprawdzałem z różnymi, a mam ich trochę i stare i nowe.
W porównaniu do aparatów jakie również mam czyli EOS 20D, EOS 50e, 300v i 3000n takiego problemu nie ma, ostrzy szybko i zawsze w punkt, gdzie nie wyceluję zawsze jest "pip", w przypadku D60, obiektyw jeździ w tą i spowrotem i nie zawsze jest. Musi być super jasno, żeby zatwierdził ostrość ale toż powolno mu to idzie.
Macie jakieś sugestie? Pierwszy raz spotkałem się z takim zachowaniem aparatu.
Ogólnie super leży mi w dłoni i jestem zadowolony, bo chciałem mieć cyfrówkę na stare szkła, ale problem z ustawianiem ostrości mnie dołuje. Może da się to jakoś naprawić.

piast9
06-09-2009, 23:00
Przedmuchaj gruszką czujniki AF. To te otworki na dole komory lustra. Kurz na nich to częsta przyczyna kłopotów.

enkoder
07-09-2009, 01:26
Przedmuchałem, trochę pomogło ale nie za wiele, cosik mi się wydaje, że trzeba oddać do kompleksowego czyszczenia.