PDA

Zobacz pełną wersję : Metz 48 af1 + c 40d



jaroslav
06-09-2009, 22:38
Mam problem z tą lampą ( ma ona niespełna miesiąc czasu ). Do tej pory działała bezproblemowo aż do dzis. Do południa wykorzystywałem lampę i było wszystko ok. Ok 18 wybrałem się na koncert i tu mi lampa zaczęła strzelać fochy.

Zaraz po podłączeniu do aparatu lampa powinna być gotowa do błysku. Tak niestety nie jest ( ręcznie błysku wyzwolić też się nie da). Dajmy na to na 20 zdjęć na których lampa powinna dać błysk, błyśnie 2 razy. Lampa nie miała żadnego upadku itd. Akumulatory są pełne ( wszystkie w takim samym stopniu naładowane, ta sama pojemność ). Gdy nacisnę spust migawki do połowy czujnik af na lampie dokona pomiaru, po naciśnięciu do końca spustu zdjęcie zostaje wykonane ale bez błysku ( czasem się zdarzy że flesz zadziała ). Nawala lampa czy ja coś przestawiłem ?

ukA
07-09-2009, 07:21
Pewnie wiesz, ale napiszę, wciśniecie przycisku MODE na ok. 2-3 sek. przywraca standardowe ustawienia ( pojawia się napis res ) Może da się wgrać od nowa firmware ?
Niepokojący jest brak błysku próbnego, przez co nie za bardzo można szukać przyczyn w „niestyku” lampa/body