PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna obrobka zdjec



blizzard
04-09-2005, 20:29
Witam wszystkich
Czy ktos moze zna jakis program, ktory by automatycznie obrabial wiele plikow (wykorzystujac np unsharp mask, czy zmniejszal by wymiary zdjecia)?
Chodzi mi o to, zebym nie musial siedziec przy kompie gdy chce wszystkie zdjecia np. obrobic unsharp mask z takimi samymi parametrami, a tylko powiedziec programowi, ktore pliki ma obrobic,a on sam obrobi je po kolei.

Tomasz Golinski
04-09-2005, 20:33
jasne. bash+convert. prosty skrypcik wszystko zalatwi

ewentualnie dla ludzi skrzywdzonych systemem operacyjnym: irfanviewer, photoshop...

canis_lupus
04-09-2005, 23:25
Tomku. Widze ze identycznie podchodzisz do jedynie słusznego systemu jak ja. Pozdrawiam kolege hodowcę pingwinów.

n3on
05-09-2005, 00:03
Jedynie sluszny system panowie powiadaja?? prosze w takim razie o informacje na temat zamiennika takiego np. Macromedia Flash MX - chcialbym by ktos mi w koncu udowodnil, ze zdanie ktore znalazlem na forum uzytkownikow unixa/linuxa - tu cytuje: "...pod unixem wiele rzeczy jest trudniej zrobic, a niektore sa jeszcze niemozliwe..." nie jest prawdziwe i moge z czystym sumieniem zmienic OS, co powiem szczerze chetnie bym zrobil, gdyby nie tego typu braki.

Odnosnie pytania - rowniez ACDSee i programy ktore wlasnie do tego celu sa stworzone - lista takowych naprzyklad tutaj (http://programy.onet.pl/71,99,programy.html)

canis_lupus
05-09-2005, 00:12
A jak Ci powiem ze Photoshop 7 śmiga az miło to co? Flasha odpalać nie próbowałem bo nie potrzebuję, natomiast całąmasę programów windowsowych odpalisz pod linuxem.

PS Jest tez wiele rzeczy które pod linuxem śmigają a pod windą nawet nie ma co myśleć.

n3on
05-09-2005, 00:25
Wiem ze PS smiga - na emulatorze windowsa... Flash jest tam niestabilny niestety. Co do tego co dziala pod lin a nie dziala pod win - nie wiem bo nie mialem linuxa wczesniej. Miesiac temu probowalem - przez jakis czas kolekcjonowalem programy i jednak windows jest lepszy dla mnie - ale zeby nie bylo pomowien z niczyjej strony - DO TEGO DO CZEGO JA WYKORZYSTUJE KOMPUTER. Bo z tym tak jak z aparatem - trzeba ustalic do czego jest Ci potrzebny a potem kupic - nie odwrotnie.

Ale chyba EOT bo nie na temat piszemy

blizzard
05-09-2005, 17:07
To ja powroce do tematu. Czy moze chodzilo Wam o Actions w Photoshopie? Bo nie mam na mysli automatycznego wykonywania kilku operacji na jednym pliku, lecz moze byc wlasciwie jedna operacja (dokladnie unsharp), ktora jest wykonywana na wielu plikach. Bo juz mnie szlag trafia siedzac godzinami nad obrobka zeskanowanych zdjec (ostatnio obrobilem w cigu jednego dnia 3 x 36zdjec ;-(, a co najgorsze to wszystkie byly obrabiane z tymi samymi ustawieniami). Jesli mi sie nie uda zautomatyzowac tego to bedziecie swiadkami mojego pograzenia sie w obledzie :-D

CYNIG
05-09-2005, 17:10
No i wlasnie jak uzyjesz akcje polaczone z przetwarzaniem wsadowym w PS to masz to czego szukasz:)

blizzard
05-09-2005, 17:59
No i wlasnie jak uzyjesz akcje polaczone z przetwarzaniem wsadowym w PS to masz to czego szukasz:)
Dzieki CYNIG, wpisalem w google "przetwarzanie wsadowe" i znalazlem to (http://myart.pl/article.php?m=2&a=view&id=29):

http://myart.pl/article.php?m=2&a=view&id=29

podaje ten link jakby ktos potrzebowal :-)