PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A460 - problem z matryca ?



mleko
06-09-2009, 11:10
witam
od listopada mam aparat canona a460. ostatnio zaczal cos swirowac i robic generalnie biale zdjecia, tak jakby totalnie

przeswietlone.
O ile nie zdaza sie to ciagle, to obecnie zasadniczo wiekszosc zdjec ma brzydki poziome paski z pikseli.
Ciezko to opisac - widac na dolaczonych zdjeciach.

Pytanie co do gwarancji - na karcie od sprzedawcy mam napisane ze daja 12miesiecy (jak juz pisalem aparat kupiony w

listopadzie 2007). Znalazlem karte gwarancyjna z canona i tam NIE MA informacji o dlugosci gwarancji.
Czyli wobec tego ile jest gwarancji producenta?
Infolinia canona dzisiaj nie odpowiada, dlatego pytam - moze ktos z was sie orientuje?
czy takie cos podlega gwarancji ?

pozdrawiam
i nizej fotki o ktorych pisalem:

http://img140.imageshack.us/img140/440/img7822h.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/2163/img7832g.jpg

http://img2.imageshack.us/img2/628/img7834a.jpg

barto78
28-09-2009, 22:17
Na 90% uszkodzeniu uległa przeslona (na 5% migawka). Matryca raczej jest ok. Pytanie tylko jak sie uszkodzila, moze tylko wyleciala z "toru" moze cos sie skleilo i zacielo, a moze uszkodzila sie tasma, ktora doprowadza sygnal sterujacy, lub uszkodzeniu ulegla odpowiedzialna za ruch migawki czesc plyty glownej (na moj nos 3% szansy, ze plyta). Trzeba by rozebrac aparat, wyjac obiektyw, rozkrecic obiektyw i zerknac do srodka. Sam tego nie zrobisz. A460 generalnie kiepsko sie otwiera i wymaga rozlutowania, a obiektywy w tych modelach generalnie do najprostszych nie naleza. Zostaje Ci serwis, lub nowy aprarat, a ten na czesci na allegro.

Merde
29-09-2009, 08:45
Na 90% uszkodzeniu uległa przeslona (na 5% migawka). Matryca raczej jest ok.

Hmm, ciekawe musi być to uszkodzenie, które zamienia przysłonę/migawkę w żaluzje...

Krzychu
29-09-2009, 08:56
Na 90% uszkodzeniu uległa przeslona (na 5% migawka). Matryca raczej jest ok. Pytanie tylko jak sie uszkodzila, moze tylko wyleciala z "toru" moze cos sie skleilo i zacielo, a moze uszkodzila sie tasma, ktora doprowadza sygnal sterujacy, lub uszkodzeniu ulegla odpowiedzialna za ruch migawki czesc plyty glownej (na moj nos 3% szansy, ze plyta). Trzeba by rozebrac aparat, wyjac obiektyw, rozkrecic obiektyw i zerknac do srodka. Sam tego nie zrobisz. A460 generalnie kiepsko sie otwiera i wymaga rozlutowania, a obiektywy w tych modelach generalnie do najprostszych nie naleza. Zostaje Ci serwis, lub nowy aprarat, a ten na czesci na allegro.

Naprawdę myślisz że w tym aparacie jest migawka ?

dzik
29-09-2009, 09:34
Naprawdę myślisz że w tym aparacie jest migawka ?

Mechanical shutter + electronic shutter

Ale to nie awaria ani migawki ani przyslony.

barto78
02-10-2009, 19:13
Naprawdę myślisz że w tym aparacie jest migawka ?

Krzychu: jest migawka, składa się z 2 elementów - bardzo cieniutkich czarnych "listków", otwierają ona sie na zasadzie nozyczek. Natomiast przesłona w tym obiektywie jest jednoelementowa, ciemne połprzezroczyste "skrzydełko", ktore dziala na zasadzie, ze sie zamyka albo nie. Sterowanie ruchem tych dwuch elementów odbywa sie za pomoca malutkich elektromagnesów.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Hmm, ciekawe musi być to uszkodzenie, które zamienia przysłonę/migawkę w żaluzje...

Nie wiem czy ciekawe czy nie, ale ile razy naprawiałem aparat, ktory robił zdjecie takie jak to z posta to byla własnie ta smieszna "przesłona". Problem byl taki, ze przeslona nie ruszała sie - przyczyna: albo wypadla ze swich torów albo uszkodził sie elektromagnes, albo tasma, ktora doprowadany jest sygnal.

Krzychu
02-10-2009, 19:19
Krzychu: jest migawka, składa się z 2 elementów - bardzo cieniutkich czarnych "listków", otwierają ona sie na zasadzie nozyczek. Natomiast przesłona w tym obiektywie jest jednoelementowa, ciemne połprzezroczyste "skrzydełko", ktore dziala na zasadzie, ze sie zamyka albo nie. Sterowanie ruchem tych dwuch elementów odbywa sie za pomoca malutkich elektromagnesów.

Już wiem, przepraszam - sam kiedyś komuś pisałem że w serii G jest mechaniczna migawka ale nie myślałem że wkładają ją do tak low-endowych aparatów.

barto78
02-10-2009, 19:20
Mechanical shutter + electronic shutter

Ale to nie awaria ani migawki ani przyslony.

Byc moze nie, co moze byc przyczna twoim zdaniem?

Naprawiacz
07-10-2009, 22:21
Na 99% to padnięta taśma od migawki. Należy poszukać samej taśmy lub całego obiektywu.

dzik
09-10-2009, 09:16
Byc moze nie, co moze byc przyczna twoim zdaniem?

Errata, wyglada wlasnie na to ze migawka sie nie zamyka. Pewnie ccd jest odczytywany co 2-ga linie i podczas odczytu matryca jest jeszcze naswietlana.