PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry program do podglądu zdjęć podczas sesji



djkowal123
04-09-2009, 20:19
Witam serdecznie!
Panie i Panowie potrzebuje w miarę dobrego programu dzięki któremu będzie można podłączyć aparat bezpośrednio do komputera, który będzie zgrywał robione zdjęcia podczas sesji i pokazywał je zaraz na ekranie monitora( laptopa).
Z góry wielkie dzięki!

esteper
04-09-2009, 20:24
na 100% capture one pro
czy wersja nie pro to umożlwia, nie wiem.

kpinek
04-09-2009, 21:38
EOS Utility dostępny na płytce dostarczanej z aparatem.

Hektor190
18-10-2010, 20:24
Wie ktoś jak to zrobić bez dodatkowych urządzeń (np do połączenia wifi)

Czyli Canon 30D + kabel USB + laptop

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Hektor190
20-10-2010, 14:03
poradziłem sobie z połączeniem - jednak mam problem

Jak ustawić żeby po zrobieniu zdjęcia pojawiało się ono na ekranie.
Bo w tym momencie automatycznie zostaje zgrane do kompa przy czym trzeba kliknąć F5 (odśwież) i przesunąć strzałką w prawo na nowe zdjęcie.. Da się to jakoś "zautomatyzować"

hazy
20-10-2010, 20:15
Poczytaj jednak helpa do EOS Utility. Kiedy miałem 30D, używałem i nie miałem problemów z takim ustawieniem. Ewentualnie zobacz tutaj:
http://www.dfv.pl/szkola-zaawansowani-foto.html?id=1181
Powinno być analogicznie.

Pozdrawiam - hazy

Hektor190
21-10-2010, 15:10
Odpowiedzią jest dokładne zainstalowanie Eos ultinity oraz podlinkowanie (w opcjach EOS capture) programu typu picassa (nie otwiera się za każdym razem nowe okno tylko w pełnym ekranie ładnie wszystko widać)


Może się komuś przyda - ja jakoś nie mogłem znaleźć ale kiepsko znam się na komputerze


Temat do zamknięcia

rakosz
30-10-2010, 18:35
A czy ktoś testował to z transmiterem WFT-E4 ? Powiem tak, starałem się ustawić EOS Utility, ale bez pozytywnego rezultatu... już się poddaję powoli bo jak na razie to śmiesznie wygląda... transmisja zdjęcia bardzo długo trwa i blokuje aparat...

Plexa
01-11-2010, 19:48
Lightroom 3, zakładka File/Tethered Capture, testowałem bardzo szybki i sprawny, można ustawić full screen wówczas zdjęcia widać w dość dużej wielkości.

GMHusky
08-11-2011, 19:46
Lightroom 3, zakładka File/Tethered Capture = czy jest opcja żeby strzelać razem z kartą? Gdy karta jest w aparacie pokazuje mi BUSE i nie reaguje puszka. Nie chcę ryzykować tylko zapisu na kompie...

Daniell
08-11-2011, 21:42
Lightroom 3, zakładka File/Tethered Capture = czy jest opcja żeby strzelać razem z kartą? Gdy karta jest w aparacie pokazuje mi BUSE i nie reaguje puszka. Nie chcę ryzykować tylko zapisu na kompie...
Kilkukrotnie korzystałem z tej opcji i za każdym razem karta była w aparacie(nawet nie przyszło mi do głowy, żeby ją wyjmować) wszystko działało jak trzeba. Problemy pojawiały się za to kiedy podczas sesji odruchowo wyłączyłem aparat. Po jego ponownym uruchomieniu trzeba było się nagimnastykować (odłączanie i ponownie podłączanie kabla itd), aby program zaczął komunikować się z aparatem.

GMHusky
08-11-2011, 22:58
oki już gra... nie wiem o co biegało :O

fanciemni
14-11-2011, 18:54
A czy da się w ten sposób podłączyć Canona 5D pod Capture One v5? Nie wychodzi mi to...

kogut
16-11-2011, 00:23
Pozwólcie, że zadam jeszcze jedno pytanie co do lightrooma. Standardowo robię RAW + podglądowy jpg. Czy jest może gdzieś opcja, żeby LR importował tylko jpg'i? W utility da się to ustawić, w LR nie mogę tego znaleźć..

robinq
24-11-2011, 13:50
bardzo fajne rozwiązanie z Lightroom i najlepsze jest to że korzystam z niego od wersji pierwszej i o tym nie wiedziałem. Testowaliście to pod OSX czy tam też jest problem po ponownym uruchomieniu/odpięciu aparatu?

muszę kupić długi kabel i jak przetestuję to dam znać.

janmar
24-11-2011, 14:54
Standardowo robię RAW + podglądowy jpeg

Nie rozumiem.Robisz RAW[w każdym jest podglądowy jpeg]
Czy robisz RAW+JPEG ?

s1nn3r
11-01-2012, 22:41
Odkopuje temat.
Jaki kabel kupić do połączenia aparatu z kompem za pomocą usb ? Mam 5d2. Chcę robić zdjęcia i je od razu oglądać na ekranie. Oryginalny jest za krótki.
Jest jakaś konkretna nazwa takiego kabla ? Na Allegro widzę jakieś Canon IFC-200PCU, IFC-300PCU, IFC-400PCU ... Jakieś krótkie, te 3m by się przydały.
Pytam się praktyków, może coś ktoś konkretnego poleci.
I czy w ogóle jest to sensowne rozwiązanie ? Ile się czeka na pojawienie się 1 zdjęcia w raw na ekranie?

chyrus
17-01-2012, 23:34
używam zwykłej przedłużki kabli USB 3m do drukarek itp. + kabel USB do aparatu i nie ma żadnych problemów (lagów, błędnie przesłanych plików itd.)

ate
21-01-2012, 01:14
potwierdzam. ostatnio testowałem 5d2 + c1. puszkę z kompem połączyłem pierwszym lepszym kablem miniUSB, którego przedłużyłem przedłużką USB od drukarki.

C1 daje o tyle fajne efekty, że pomimo, że importowane są zarówno raw, jak i jpg, to można włączyć podgląd samych jpgów.

.Irwusek
06-02-2013, 15:52
C1 daje o tyle fajne efekty, że pomimo, że importowane są zarówno raw, jak i jpg, to można włączyć podgląd samych jpgów.

Możesz powiedzieć jak to się robi ? :)

Przepraszam za odkopanie tematu