PDA

Zobacz pełną wersję : 5d mk II + 430 ex II - wymuszanie na "isoauto" wartosci 400



semimatt
03-09-2009, 13:40
jak w nagłówku - w każdym programie przy włączonym auto iso i lampie aparat ustawia mi iso 400 - inna wartosc tylko gdy wybiore ją automatycznie - WTF ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
- a konkretnie - wymusza obniżenie czułosci do 400 - nawet gdy na Av czasy przy 35mm są w sekundach - trzyma czułość dalej :/ gdy jest jasniej spada do 200. a jakbym chciał na auto iso robic przy wyzszych czułościach a lampą tylko lekko dopalic ? to jakis fake czy gdzies mam cos zablokowane ?

mgtan
03-09-2009, 14:01
Nie rozumiem...

włączas autoiso i robi na całym zakresie auto iso czy mrozi na ISO 400 wówczas?

semimatt
03-09-2009, 14:05
mrozi na 200 do 400... tak jakby autoiso sie ograniczało od 200 do 400 :/ ale nie mozna przeciez tego ustawic ?

mgtan
03-09-2009, 14:10
a jak włączysz manualnie to zmieniasz jak chcesz?

u mnie na 40D na autoiso mrozi na iso 400 i już.. fakt wówczas są też najlepsze efekty lampy u mnie :)

semimatt
03-09-2009, 14:14
ale piszesz o 430 czy 580 ?

na manual-iso ustawiam jak chce - troche dziwne to - bo jak bede robił w ciemnym kosciele to autoiso zupełnie nie przydatne wówczas a cieszyłem sie na to :/

mgtan
03-09-2009, 14:22
nie ma znaczenia czy 430 czy 580... zasada działania jest taka sama.

wejdz do ciemnego pomieszczenia icyknij coś tam co ledwo widać byle by AF złapał ostrość.... i zobacz co sie stanie.

trampek
03-09-2009, 15:03
dziala jak piszesz. dodatm ze w nikonie d700 tez nie da sie pogodzic aoto iso i lampy. mozliwe ze to sprawa softowa ale mozliwe tez ze moze sie to klocic na tyle z ettlem ze moze sie nie dac. teraz mi do glowy przyszlo ze musze lampe na M wyprobowac czy beidze dzialalo

semimatt
03-09-2009, 15:51
chyba to soft a nie konflikt - bo ustawia mi sie takze iso 320 i 200 ... czyli nizej ustawi... wyzej nie...

a w pentaxie k20d i af-360fgz - identyczne nastawy normalnie działają - własnie pyknałem fotke takim zestawem na auto iso przy 3200... co za shit...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a sprawdziłem na trybie M bez lampy - autoiso to wymuszone 400.... to jakis błąd softu aparatu chyba jesli macie tak samo ?

trampek
03-09-2009, 16:44
a sprawdziłem na trybie M bez lampy - autoiso to wymuszone 400.... to jakis błąd softu aparatu chyba jesli macie tak samo ?

na M auto iso jie dziala. NAtomiast ja pisalem od trybie M na lampie. aparat na preselekcji przeslony np.

mgtan
03-09-2009, 21:36
aparat masz wporządku. To tak działa.

airhead
05-09-2009, 16:50
nie burzcie się tak
iso-400 przy użyciu lampy to całkiem dobry wybór
taki kompromis między małymi szumami a szybkim ładowaniem się lampy

Merde
05-09-2009, 17:56
dziala jak piszesz. dodatm ze w nikonie d700 tez nie da sie pogodzic aoto iso i lampy. mozliwe ze to sprawa softowa ale mozliwe tez ze moze sie to klocic na tyle z ettlem ze moze sie nie dac.

Hmm, na chłopski rozum jak miałoby to działać? Przecież jakikolwiek tryb auto (poza zielonym kwadratem) ma sens tylko w przypadku, kiedy tylko jeden parametr ekspozycji jest automatycznie dobierany. W przypadku zdjęć z lampą ręcznie trzeba by (oprócz przysłony i czasu) ustawić moc palnika.

semimatt
06-09-2009, 13:32
w pentaxie działa - np.. na Av ustawiam sobie powiedzmy f2... do tego aparat dobiera mi czas a jesli ten jest za długi żeby utrzymac z reki to aparat go skraca rekompensujac to wyższą czułością (która jest w pentaxie dowolnie ograniczana przez usera)... a lampa do tego tylko doswietla :) ...
... kufa.... 5d mark II kosztuje 4-5 razy tyle co k20d... i nie ma takiego w sumie podstawowego udogodnienia :(

mor_feusz
06-09-2009, 13:41
No i klania sie nieczytanie instrukcji
Auto ISO w Canonie tak ma. Ustawia sie domyslnie na 400, jesli bedzie za malo swiatla to sie zwiekszy (np na 800), jesli bedzie za duzo to bedzie spadalo np: 320, 200. Niestety tak juz jest. Duzo ludzi na to nazeka, ale tak jest.

A tutaj wyjasnienie: 40D i AUTO ISO
• P, Av, A-Dep: ISO 400 - 800 (will drop to ISO 100 to avoid over-exposure)
• Tv: ISO 400 (will use 100 - 800 if required)
• M: ISO 400
• Scene modes (apart from Sport and Portrait): ISO 100 - 800
• Sport scene mode: ISO 400 - 800
• Portrait scene mode: ISO 100
• With flash (all modes): ISO 400

Sprawdz jak to sie ma do 5D MK II

semimatt
06-09-2009, 22:23
nie wiem co jest w instrukcji do 5dmkII ale na iso 800 nie chce wskoczyc nawet jak czas jest 2 sekundy.. :/

no i innej dogodnosci nie ma... bez lampy przy autoiso czasy są ustawiane tak aby nie spadły ponizej 1/ogniskowa... jak włączam lampe to wszystko mi wywraca do góry nogami :( tak jakbym właczył tryb nocny w głuptaku.. czyli w kosciele jak spadnie na iso 400... to musze sie przełączac albo szybko na manual ... albo zmieniac iso recznie... czy tak czytak pod górke :/ nie żebym narzekał...

bo...

aparat fajny tak w ogole... ale wiele rozwiazan utrudnia życie ...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
no i jeszcze jedna głupota - przy pomiarze matrycowym - blokuje sie pomiar swiatła przy złapaniu ostrosci - w każdym innym nie... no to nie używamy pomiaru matrycowego...

mgtan
06-09-2009, 22:44
nie wiem co jest w instrukcji do 5dmkII ale...

ale... czas wkońcu wziąść tą książeczke i sprawdzić i poczytać czemu masz tak a nie inaczej. :)

semimatt
10-09-2009, 14:00
ale... czas wkońcu wziąść tą książeczke i sprawdzić i poczytać czemu masz tak a nie inaczej. :)

raczej nie dowiem sie czemu tak jest... a ze po prostu jest tak a nie inaczej - ale ok - wezme instrukcje do autobusu i bede wertował zeby zacytowac :D

masz racje - czepiam sie bez sensu... ? ale jak cos nie jest najwygodniejsze w uzytkowaniu to mozna pomarudzic ? :) moim zdanie blokada autoiso przy lampie to głupota - najprostrza małpa rozumiem ze w małpie zwykle za 400pln moze byc ograniczenie do 400... bo 400 wtedy w ogole nie jest uzyteczne w takim apracie w wielu przypadkach... ale jak w canonie mam 3200 któro z jpg idzie praktycznie bez odszumiania.. to czemu tego nie wykorzystac - nie lubie jak aparat decyduje za mnie gdy mu na to nie pozwala po prostu .... a do wish list dorzuce jeszcze programowalny czas otwarcia na programach... bo 1/ogniskowa to jednak czasem za mało zeby nieporuszyc...


ok - aparat profi ... ale to nie znaczy... ze praca nim nie moze byc komfortowa z udogodnieniami... jak sie kupuje wypasioną fure.. to i klime ma ;)

mgtan
10-09-2009, 14:28
nie lubie jak aparat decyduje za mnie gdy mu na to nie pozwala po prostu ....

to wyłącz Auto ISO i będziesz sam decydował co i kiedy. wymagasz od automatu by decydował tak jak Ty..a tak to ylko w Erze :twisted::-D:-P

semimatt
10-09-2009, 23:50
to wyłącz Auto ISO i będziesz sam decydował co i kiedy. wymagasz od automatu by decydował tak jak Ty..a tak to ylko w Erze :twisted::-D:-P

no i przeczytałem instrukcje - i tak jak myslałem... stawia przed faktem dokonanym... a nie pisze w ogole czemu tak a nie inaczej.. no trzeba bedzie manual-iso... a nie auto.. ale to by było wygodnie... ale o blokadzie ekspozycji przy pomiarze matrycowym razem z blokada AF tez nas postawili przed faktem dokonanym... czyli pomiar matrycowy przy kadrowaniu w ciemnicy centralnym punktem AF - o ktorym w instrukcji pisza... ze pozostałe mają o 50% mniejsza czułość - nie ma sensu... no i gdzie tu sens takich rozwiazan.... pentax był fajny... szumiał od iso 800... ale dalo sie wszystko ustawic.... za to nie trafiał czesto... tu ten problem z głowy no i jakie kolory :)