PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak/sling Tamrac a moze cos innego ?



Kane66
04-09-2005, 11:08
Witam

Szukam wygodnego a zarazem małego plecaczka/slinga ktory ma pomieścić jedno body (analog canon 500n, cyfrowka canon 10d - zaleznie ktore wezmę ;) ) z zalozonym zoomem (17-40L+oslona) oraz miejscem na dodatkową stałkę (85/1,8) i jakies *******y (aku, bat, filmy, pudelko z filtrem).

znalazlem takie ustrojostwo jak:
http://www.sklepfotograficzny.pl/sklep.foto/prod44/ i wyglada to dosc obiecująco ale nie mam mozliwosi zobaczenia tego na zywo a nie jestem przekonany - teoretycznie wchodzi 6" zoom wiec powinno byc ok - ktos sprawdzał taki patent ?

Ewentualnie co innego moglibyscie mi polecić w tym stylu ? Nie chcę torby (mam jedną w ktorej woże całą rupieciarnie) - potrzebuję czegoś małego i wygodnego na trasę do miasta czy w góry. Nie moze to byc takze tradycyjny plecak. Weatherproofing bylby mile widziany.

Poradzcie cos bo za tydzien jade w góry a jak bede musial znow chodzic z moja torbą to nie jade :)

Pozdrawiam

Kane

feder
04-09-2005, 11:42
Lowepro Micro Trekker AW ? Jest mały i ma osłonę All Wheather Cover.
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=9797

Polaco
04-09-2005, 11:46
Ten Tamrac jest bardzo przyzwoicie zrobiony, sam sie zastanawiam czy takiego nie kupic na krotkie wypady. O wiele szybciej z niego wyciagniesz aparat niz z plecaka. Szkoda ze nie jestes z Poznania bo u nas sa na stanie (a na pewno byly pare tygodni temu) i mialem okazje sie z tym pobawic.

Vresviik
04-09-2005, 11:53
Ja też zamówilem Tamraca. tyleze rozmiar wiekszy.

Kane66
04-09-2005, 12:34
feder->
Lowepro Micro Trekker to standardowy plecak - zbyt dlugo trwa wyciagniecie z tego sprzętu - mi bardzo zalezy na tym by bylo to poręczne jak torba przy wyciąganiu sprzętu a jednoczesnie dało sie szybko załozyć jak plecak podczas dluzszej wędrówki. Z tego co poogladalem na necie takie połączenie jest mozliwe wlasnie w konstrukcjach typu sling - m.in. w rzeczonym Tarmacu


W jakiej sieci handlowej w PL mozna 'pomacac' Tamraci ? MM ? Fotojoker ?
Chyba sie wybiorę - na chlopski rozum co tego mniejszego Tamraca musi mi wejsc wszystko co chcę.

Kane66
07-09-2005, 15:16
Dla potomności:

Tamrac Velocity 7 dotarł, wykonany bardzo dobrze, w środku dośc miejsca dla mojego zestawu (85/1,8, 17-40L, body) mieszczą sie także filmy i sprzęt do czyszczenia optyki. 17-40L z osłoną słoneczną niewchodzi ;) Moje body jest stosunkowo małe ale canon 10d też wejdzie (z zalozonym 17-40L). Natomiast z gripem juz raczej nie wejdzie.

Ogolnie plecaczek jest wygodny i jak dla mnie jest idealnym rozwiązaniem w np góry.
W tym momencie nie mam w domu cyfry wiec zdjęć nie zrobię ;)

Polaco
08-09-2005, 06:19
Ale jak bedziesz mial mozliwosc pokazania zdjecia bylbym wdzieczny :D

Rudi
09-09-2005, 15:25
Z plecaków polecam Crumplera. Ja mam akurta jeden z największych modeli- Brian Hot Tub. I na dzień dzisiejszy ładuje do niego wszystko co mam... body+ grip, 400 f5.6L, 70-200 2.8L, sigme 105, canona 28, lampę, do tego jeszcze prob055 podczepiony z boku. Jest też zdejmowana "kieszeń" na laptopa. A co do jakości wykonania... to powinien być biały i mieć czerwony pasek :)

Jeśli potrzebujesz to mogę pożyczyć cyfrówkę od kolegi i porobić parę szotów i umieścić tutaj na forum.

Pozdrawiam

easyrider
10-09-2005, 16:30
Ogolnie plecaczek jest wygodny i jak dla mnie jest idealnym rozwiązaniem w np góry.

Używam ten plecaczek od dwóch lat na rowerze - jest naprawdę super...
Malutki, a bardzo pojemny - pakuję do niego:
EF70-200/4 + Tamron28-75/2,8 + konwerter 2x + zapasowe akumulatory, filtry itp.
Do tego palm z telefonem, mały kompakt, kurtka, lampa (na rower)...
Czasami zamiennie 558EX lub mały statyw, albo pierścienie makro czy inny obiektyw... albo kamerę (też Canon - te same aku).
No i body oczywiście (bez gripa).

A przy tym ma ważną zaletę - wygląda jak chlebak, a nie plecak foto - nikt się nie spodziewa że mam na plecach 15 tyś. albo i więcej.

Po dwóch latach intensywnej eksploatacji jest brudny (pasek biały się robi czasami - od soli), ale nie jest wcale zużyty, poprzecierany itp.
Niewielki, choć długotrwały deszczyk sprzętowi jeszcze nigdy nie zaszkodził...

Uważam że jego zakup to był strzał w "10".

Vresviik
10-09-2005, 19:56
Wczoraj dotarł do mnieTamrac Velocity 9. Warto, polecam.