PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat do kręcenia filmów w panoramie HD 720p



neotec
03-09-2009, 01:17
Chcę kupić dobry aparat kręcący filmy w min. 720p

Ma byc jedno urządzenie, które zrobi fotki w wystarczajacej jakości,
/ tzn. taka jaką dają tanie compakty canona (A75/A410) wystarczy. /


Co do FILMU to chciałbym uzyskac najlepszą jakość w cenie powiedzmy 1200zł.

Filmy będą czasmi dość długie ale do 1h, ale na pewno więcej niż 15 minut.

Po małym przeglądzie rynku, wyczaiłem 3 aparaty:
- Canon SX200 IS
- Samsung WB500
- Panasonic Lumix TZ7

Wyczytałem że że Panasonik rofi filmy świetnej jakości ale w trybie MOV/HD robi max 15 min, natomiast w formacie AVCHD moga być problemy z obróbką tego materiału.

Canon bardzo mi się podoba, ale ma zablokowany zoom, w stosunku do pozostałych. Nie wiem dokłądnie jak z ograniczeniami bo chyba nie przekroczy się wielkości pliku 2GB.

Samsung dla mnie duża niewiadoma, widziałem jeden film w necie, ktoś się nim zachwycał mi się nie podobał. Ponoć kręci w formacie MPG4 co jest dobre - bo małe pliki ale właśnie jakość chyba trochę traci.

dj_drops
03-09-2009, 07:56
poszukaj lepiej coś ala Toshiba Camileo xxx - będziesz zadowolony

Juras
09-09-2009, 01:10
neotec
tu http://www.quesabesde.com/noticias/Canon-PowerShot-SX200-IS-Panasonic-Lumix-DMC-TZ7-Samsung-WB500-comparativa-muestras-analisis,1_5173
masz dość dobre porównanie tych trzech aparatów. Jeśli hiszpański sprawi Ci kłopot wrzuć to na tłumacza.
Każdy z nich ma wady i zalety.
Mam Canona i uważam, że jest dobry. Dobry tryb manualny ( M, Av, Tv ) - Panas nie ma, Sam ma jakiś szczątkowy.
Canon ma działający zoom - 4-ro krotny - fakt, że nie optyczny, ale spisuje się nieźle.
Bardzo dobry zakres ogniskowych jak na tak mały aparat.
Jeden przycisk, pod który możesz zaprogramować szybki dostęp do zmiany parametrów - ja ustawiłem pod nim zmianę ISO (tanie lustra tego nie mają).
Jedynie, co mnie drzaźni - to lampa, która po włączeniu aparatu jest cały czas otwarta i przeszkadza.
Wybór jednak należy do Ciebie.

airhead
09-09-2009, 10:03
zabiją Cię tu za taki temat :D

Juras
09-09-2009, 22:05
zabiją Cię tu za taki temat :D
po pierwsze - może nie bądź taki praski Szwejk ...

po drugie - pisz do kogo z tym głupim tekstem wyjeżdżasz ... (kilku tu pisze)

i po ostatnie - skoro nie masz pojęcia o aparatach kompaktowych Canona, to bądź tak uprzejmy i nie wcinaj się (jak stringi w piz.e) swoim głupim, nic nie wnoszącym w temat komentarzem.

Nie potrafisz pomóc -nie szkodź!

rostek andrzej
09-09-2009, 23:49
Przesadzasz. Nie dostrzegasz ironii. Trochę poczucia humoru. A i kultury też by się trochę przydało.

Juras
10-09-2009, 01:03
Przesadzasz. Nie dostrzegasz ironii. Trochę poczucia humoru. A i kultury też by się trochę przydało.

Napisz może bardzo wyraźnie do kogo pijesz ...???

Coś Ty swoim głupim wpisem pomógł pytającemu o wybór aparatu ???

airhead
10-09-2009, 15:14
sfrustrowany kolego - jeżeli ktoś piszę do autora wątku, to raczej nie trudno się zorientować, o kogo chodzi

stanowczo pomaga natomiast Twoja chamska gadka i czepialstwo - z pewnością jeszcze nasze wnuki będą się wymieniać linkami do tego tematu

Vitez
10-09-2009, 18:37
Napisz może bardzo wyraźnie do kogo pijesz ...???

Coś Ty swoim głupim wpisem pomógł pytającemu o wybór aparatu ???

Juras (zaznaczyłem wyraźnie do kogo piję) - skończ... pisać w tym tonie, bo niepotrzebnie podgrzewasz atmosferę.

Z góry dziękuję.

MorF
11-09-2009, 00:47
Ja tam sie nie znam, aparat uzywam do robienia zdjec, ale czy nie lepiej wyszloby Ci kupic poprostu kamere ktora nagrywa w hd?
Zazwyczaj takie urzadzenia potrafia robic calkiem znosne zdjecia, a napewno do filmowania wygodniejsza.

Morfeusz12
11-09-2009, 23:45
neotec bierz karte sd i smigaj do przedstawiciela Canona.Poproś na chwile o canona sx20 is nakrec film HD wróć do domu obejzyj i sie wypowiedz .
Osobiście film wymiata lepiej niż sredniej jakosci kamera cyfrowa a i do zdjęć matryca 12 piksli swoje potrafi zrobić .
Masz cos z youtuba http://www.youtube.com/watch?v=WLO8ODqxOiA&feature=channel_page