PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można w wyexportowanym pdf'e z Lightrooma odtwarzać muzyke?



tominew
02-09-2009, 09:33
Witam,
Mam pewien problem jeśli chodzi o Lightrooma, a mianowicie jak robię ze zdjęć prezentację z muzyka i exportuję do pdf'a to po otwarciu wyexportowanego pdf'a nie ma muzyczki, czy tak powinno być, czy tylko w lightroomie mozna odsluchiwac w trakcie prezentacji pliki muzyczne? Proszę o pomoc?

mate00sh
02-09-2009, 09:48
PDF nie ma możliwości przechowywania muzyki... To jest format do zapisu dokumentów.

iREM
02-09-2009, 09:49
PDF nie ma możliwości przechowywania muzyki... To jest format do zapisu dokumentów.

Nieprawda. Da się osadzić muzykę w Acrobacie.
Jedyna niedogodność to brak zapętlenia/przycięcia, trzeba by przygotować długaśny plik muzyczny który będzie trwał tyle co prezentacja. Chyba że jest inny sposób o którym nie wiem.

tominew
02-09-2009, 10:05
Nieprawda. Da się osadzić muzykę w Acrobacie.
Jedyna niedogodność to brak zapętlenia/przycięcia, trzeba by przygotować długaśny plik muzyczny który będzie trwał tyle co prezentacja. Chyba że jest inny sposób o którym nie wiem.

A w jaki sposób można to zrobić, chodzi mi aby muzyka byłoa odtwarzania w Aciobacie?

mate00sh
02-09-2009, 10:24
Nieprawda. Da się osadzić muzykę w Acrobacie.
Jedyna niedogodność to brak zapętlenia/przycięcia, trzeba by przygotować długaśny plik muzyczny który będzie trwał tyle co prezentacja. Chyba że jest inny sposób o którym nie wiem.

Idę się ubiczować - masz rację. Odwołuję mojego posta.

tominew
02-09-2009, 11:21
Więc jak to można zrobić? Prosze o pomoc?

tominew
22-09-2009, 16:52
Czy ktoś wie jak można wyeksportować pdfa ze zdjeciami w postaci pdf'a , tak aby po otwarciu go w Acrobacie pojawiła się muzyka? Bo w Lightroomie otwarza mi prezentacje z muzyczką ,a w Acrobacie nie?
Proszę o pomoc znawców Lightrooma!
Z góry dziękuję

David
24-09-2009, 01:23
Podobno wersja na maca ma możliwość eksportowania pokazów slajdów z podkładem muzycznym.
A na Windows, to pozostaje tylko edycja samego pliku PDF w Adobe Acrobat Pro.

Nesla
24-09-2009, 07:40
Czy ktoś wie jak można wyeksportować pdfa ze zdjeciami w postaci pdf'a , tak aby po otwarciu go w Acrobacie pojawiła się muzyka? Bo w Lightroomie otwarza mi prezentacje z muzyczką ,a w Acrobacie nie?
Proszę o pomoc znawców Lightrooma!
Z góry dziękuję

A to ciekawe, sama chetnie tez sie dowiem jesli to prawda, bo sama kombinuje w I-Movie.

iREM
24-09-2009, 10:27
Podobno wersja na maca ma możliwość eksportowania pokazów slajdów z podkładem muzycznym.


To niestety nieprawda.
Zaraz napiszę jak to zrobić w Acrobacie PRO.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
To mój tutek wygląda tak (jeśli ktoś go usprawni/ulepszy - będziemy wdzięczni).

Otwieramy PDFa z prezentacją zrobioną w LR, otwieramy go w Acrobacie PRO.
Następnie wybieramy narzędzie SOUND TOOL i rysujemy nim mały kwadrat dokładnie w lewym narożniku prezentacji. Dlaczego tam? Będzie niewidoczny, więc lepiej pamiętać gdzie go wsadziliśmy. Wskazujemy nasz plik z muzyczką, ja wybrałem format aiff, ale pewnie można poeksperymentować.

Następnie klikamy w ten prostokącik i wybieramy PROPERTIES (prawy przycisk myszy lub CTRL klik na maku).
Mamy trzy okna. W pierwszym [SETTINGS] ustawiamy EVENT na PAGE ENTER.
W drugim APPEARANCE - ustawiamy TYPE na INVISSIBLE, żeby ramki nie było widać podczas pokazu slajdów, przechodzimy do trzeciej zakładki - ACTIONS - usuwamy starą, defaltową akcję (MOUSE UP) i dodajemy nową:
PAGE ENTER - PLAY SOUND - ponownie wskazujemy naszego aifa.
Sapisujemy PDFa pod nową nazwą i odpalamy go w trybie pełnoekranowym w ACROBAT READERZE.
Należy jeszcze pamiętać, aby slideshow było wykonane w przestrzeni kolorystycznej sRGB, wtedy wszyscy powinni je obejrzeć w "prawidłowych" kolorach. Uwaga - jeśli przestrzeń roboczą Acrobata PRO mamy ustawioną np. ProPhoto, to Acrobat PRO nie wyświetli nam poprawnie kolorów zdjęć, ale tym się nie przejmujemy, bo robimy prezentację pod Acrobat Readera a nie pod Acrobatra PRO!

Teraz jeszcze opiszę po polsku co zrobiliśmy (przepraszam, że to wszystko jest mało przejrzyście opisane). Otwieramy PDFa z prezentacją, przypisujemy mu przygotowany wcześniej plik z muzyczką i ustawiamy akcję powodującą odtwarzanie muzyki w tle, kiedy tylko PDF zostanie otwarty.

Jeśli ktoś zna patent na zapętlenie pliku z muzyką niech koniecznie opisze! :-)

tominew
28-09-2009, 10:38
Dzięki iREM za opis, a może ktoś ma inny Patent? A najlepiej jak to zrobić z LR aby dziłało w pdfie. Czekam na wasze propozycje...

iREM
28-09-2009, 19:46
Dzięki iREM za opis, a może ktoś ma inny Patent? A najlepiej jak to zrobić z LR aby dziłało w pdfie. Czekam na wasze propozycje...

Czekam na polską wersję LR 2 od Scotta. Na dniach ma wyjść w Helionie, może tam coś będzie...

Reno
17-10-2009, 11:39
Ja z kolei mam masę prezentacji w pdfach z muzyką - odtwarzały się bez problemu aż padł mi komp. Instalowałam wszystko od nowa i teraz Acrobat Reader odtwarza te pdfy bez dźwięku :(. Prezentacje były robione w Photoshop Album (program już wycofany ze sprzedaży).
Jakiś hint co może być nie tak?

iREM
25-10-2009, 10:20
Czekam na polską wersję LR 2 od Scotta. Na dniach ma wyjść w Helionie, może tam coś będzie...

Książka wreszcie wyszła. Ale wyszła też beta trójki LR. I tam już będzie prezentacja z muzyką.